Vydavateľ: STZ a STZ Marketing, s. r. o., Príkopova 6, 831 03 Bratislava
Redakcia: Príkopova 6, 831 03 Bratislava, 8. poschodie, telefón 02/49 209 881
Zodpovedná redaktorka: Ing. Petra Chamillová
Redakčná rada: Dr. Tibor Macko, Ing. Igor Moška, Dr. Ľubomír Páleník, Ing. Vladimír Habas
Periodicita: denná aktualizácia
Newsletter: súčasť elektronického média s dvojtýždňovou periodicitou
ISSN: 1339-9764

Kučová v Kluži do štvrťfinále

Kristína Kučová (na snímke) postúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA 250 v rumunskom Kluži (235 238 USD, antuka vonku). V osemfinálovom súboji si ôsma nasadená hráčka poradila s domácou Irinou Barovou a zvíťazila 2:6, 7:6(3), 7:6(5) za 184 minút. Tridsaťjedenročná rodáčka z Bratislavy si v zápase o postup do semifinále zmeria sily s Mayar Sherifovou z Egypta.

05. 08. 2021

MS U14: Slovenky o finále!

Slovenské tenistky do 14 rokov pokračujú vo výborných výkonoch na majstrovstvách sveta družstiev. Vo štvrťfinálovom stretnutí zdolali ôsmy nasadený výber Japonska 2:1 a postúpili už do semifinále. O postup do finále zabojujú dievčatá pod vedením kapitána Rudolfa Horvátha proti druhému nasadenému tímu Bulharska.

Molčan suverénne ďalej

Alex Molčan sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry na challengeri 80 v Liberci (44 820 EUR, antuka vonku). V súboji druhého kola nedal šancu domácemu držiteľovi voľnej karty Daliborovi Svrčinovi a zdolal ho hladko 6:2, 6:1 za 55 minút. Osmička pavúka si v súboji o semifinále zmeria sily s tretím nasadeným Poliakom Kamilom Majchrzakom.

Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza prehráva s Majchrzakom vo vzájomnej bilancii 0:1. Vlani na neho nestačil na Peugeot Slovak Open v bratislavskom NTC.

ITF WTT W15 už od pondelka

Už na budúci týždeň odštartuje prvým turnajom séria Peugeot Tennis Tour 2021 by Kronreal. Ide o šnúru štyroch pätnásťtisícových turnajov ITF. Úvodné podujatie bude patriť ženám a odohrá sa na vonkajších antukových dvorcoch NTC v Bratislave. Na základe aktuálneho akceptačného listu by sa v hlavnej súťaži mali predstaviť štyri Slovenky - Chantal Škamlová, Tereza MihalíkováBianca Behúlová a Radka Zelníčková. Behúlová a Zelníčková majú právo štartu na základe postavenia v juniorskom rebríčku. V kvalifikácii by mali štartovať Katarína Kužmová, Timea Jarušková a Michaela Hončová.

Poláškovi premiéra nevyšla

Filip Polášek po boku nového deblového partnera Johna Peersa z Austrálie vypadol hneď v úvodnom kole štvorhry na turnaji ATP 500 vo Washingtone (2 046 340 USD, tvrdý povrch vonku). Najvyššie nasadený pár tesne podľahol vo svojom prvom spoločnom zápase austrálskej dvojici Alex De Minaur, John Millman 6:7(4), 7:5, 7-10.

ME U18: Slovenky ôsme

Slovenské tenistky do 18 rokov neuspeli ani v treťom vystúpení na majstrovstvách Európy tímov. V stretnutí o konečné siedme miesto podľahli výberu Španielska 1:2. Na úvodnú dvojhru nastúpila Sara Suchánková, ktorá vo vyrovnanom zápase podľahla Raquel Gonzalezovej Vilarovej 6:2, 3:6, 6:7(3). Druhý singlový zápas odohrala Bianca Behúlová, ktorá mala za súperku úradujúcu juniorskú wimbledonskú šampiónku Ane Mintegi Del Olmovú. Za stavu 6:4, 1:6, 1:2 hráčka NTC zápas vzdala.