Vydavateľ: STZ a STZ Marketing, s. r. o., Príkopova 6, 831 03 Bratislava
Redakcia: Príkopova 6, 831 03 Bratislava, 8. poschodie, telefón 02/49 209 881
Zodpovedná redaktorka: Ing. Petra Chamillová
Redakčná rada: Dr. Tibor Macko, Ing. Igor Moška, Dr. Ľubomír Páleník, Ing. Vladimír Habas
Periodicita: denná aktualizácia
Newsletter: súčasť elektronického média s dvojtýždňovou periodicitou
ISSN: 1339-9764

Kovalík bez semifinále

Jozef Kovalík nepostúpil do semifinále dvojhry na challengeri 90 v nemeckom Braunschweigu (66 640 EUR, antuka vonku). Nad sily štvrtého nasadeného bola vo štvrťfinále päťka pavúka Henri Laaksonen zo Švajčiarska, ktorému podľahol 3:6, 2:6 za 66 minút. Dvadsaťosemročný hráč si v zápase vypracoval jediný brejkbal, no ani ten nevyužil. Súper mu podanie vzal trikrát a hladko zvíťazil.

08. 07. 2021

Kučová v Hamburgu prehrala

Kristína Kučová sa s turnajom WTA 125 v nemeckom Hamburgu (189 708 EUR, antuka vonku) rozlúčila v druhom kole dvojhry. Vo štvrtkovom súboji nestačila na štvrtú nasadenú Američanku Danielle Collinsovú a podľahla jej 6:1, 2:6, 3:6 za 117 minút. Za postup do druhého kola patrí tridsaťjedenročnej Bratislavčanke 30 bodov do rebríčka WTA a v jeho novom vydaní bude figurovať v pozícii slovenskej singlovej dvojky, kde vystrieda Viktóriu Kužmovú. Slovenskou jednotkou naďalej zostáva Anna Karolína Schmiedlová.

Wimbledon: Privara aj Zelníčková v debli ďalej

Peter Benjamín Privara (na snímke) aj Radka Zelníčková postúpili do druhého kola štvorhry na treťom juniorskom grandslame roka vo Wimbledone. Privara, zverenec trénera Daniela Trčku, zdolal po boku Američana Victora Lilova francúzsko-nemecký pár Charlelie Cosnet, Mika Lipp a vo vyrovnanom zápase zvíťazili 4:6, 7:6(5), 11-9.

07. 07. 2021

Kovalík postúpil do štvrťfinále

Jozef Kovalík (na snímke) sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry na challengeri 90 v nemeckom Braunschweigu (66 640 EUR, antuka vonku). V pozícii nasadenej štvorky si poradil s Tunisanom Malekom Jazirim 6:1, 7:5 za 87 minút. V súboji o semifinále si zmeria sily s piatym nasadeným Švajčiarom Henrim Laaksonenom.

Schmiedlová v Bastade končí

Anna Karolína Schmiedlová nepostúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA 125 vo švédskom Bastade (115 000 USD, antuka vonku). Piata nasadená hráčka nestačila v druhom kole na Rumunku Mihaelu Buzarnescovú a podľahla jej 2:6, 2:6 za 74 minút. Zverenka trénera Petra Hubera a kondičného Ladislava Olasza sa v Bastade mala predstaviť ešte vo štvorhre. Po boku Rusky Anny Kalinskej  mali nastúpiť proti tretiemu nasadenému páru Tereza Mihalíková, Kamilla Rachimovová, no zápas im pre zranenie Kalinskej vzdali.