Vydavateľ: STZ a STZ Marketing, s. r. o., Príkopova 6, 831 03 Bratislava
Redakcia: Príkopova 6, 831 03 Bratislava, 8. poschodie, telefón 02/49 209 881
Zodpovedná redaktorka: Ing. Petra Chamillová
Redakčná rada: Dr. Tibor Macko, Ing. Igor Moška, Dr. Ľubomír Páleník, Ing. Vladimír Habas
Periodicita: denná aktualizácia
Newsletter: súčasť elektronického média s dvojtýždňovou periodicitou
ISSN: 1339-9764

Molčan vo Phoenixe skrečoval

Alex Molčan si nezahrá o postup do hlavnej súťaže dvojhry na challengeri 175 v americkom Phoenixe (225 500 USD, tvrdý povrch vonku). Piaty nasadený hráč nedohral zápas prvého kola kvalifikácie proti Švédovi Eliasovi Ymerovi. Zverenec trénerov Tibora Tótha a Lukáša Lacka duel skrečoval pre zranenie ľavej ruky za stavu 3:6, 0:3.

11. 03. 2024

Zomrel Marek Novák, šéftréner TC BASELINE Banská Bystrica

Vo veku 50 rokov zomrel v sobotu 9. marca Marek Novák, dlhoročný tréner v Banskej Bystrici, srdciar a večný optimista. Viedol tenisovú školu na BASELINE, organizoval turnaje a pôsobil aj ako rozhodca. Ako tréner sa pravidelne zúčastňoval regionálnych sústredení.

Posledná rozlúčka so zosnulým bude vo štvrtok 14. marca 2024 v obradnej sieni Krematória v Banskej Bystrici - Kremničke. Česť jeho pamiatke!

Tenis doma Více zde

IW: Klein nestačil na Ruuda

Lukáš Klein sa neprebojoval do tretieho kola dvojhry na turnaji ATP 1000 v Indian Wells (12 418 990 USD, tvrdý povrch vonku). Úspešný kvalifikant nestačil v druhom kole na nasadenú deviatku Caspera Ruuda z Nórska a podľahol mu vo vyrovnanom zápase 4:6, 6:7(4) za 105 minút. Zverenec trénera Karola Kučeru a kondičného Dávida Olasza si v zápase vypracoval sedem brejkbalov, no ani jeden nedokázal využiť. Sám prišiel o svoj servis jediný raz - v desiatom geme prvého setu.

10. 03. 2024

Medzinárodný turnaj TEJT 2 do 14 rokov v Prešove

V týždni od 11. marca 2024 sa na dvorcoch TA Prešov odohrá medzinárodný turnaj kategórie TEJT 2 chlapcov a dievčat do 14 rokov.

Chudá s dvomi titulmi z ITF Masters 700 vo Francúzsku

V dňoch 4. - 9. marca 2024 sa vo francúzskom Beaulieu Sur Mer konal turnaj ITF Masters 700. Zo Sloveniek sa na ňom predstavila Silvia Chudá, ktorá potvrdila pozíciu najvyššie nasadenej hráčky a v kategórii 40+ získala titul po finálovom víťazstve 6:2, 6:1 nad Švédkou Johannou Tyreusovou. K singlovému prvenstvu pridala aj titul v miešanej štvorhre po boku Nemca Henrika Müllera-Frericha v rovnakej vekovej kategórii.

09. 03. 2024

IW: Šramková podľahla dvanástke

Rebecca Šramková sa neprebojovala do tretieho kola dvojhry na turnaji WTA 1000 v Indian Wells (9 258 080 USD, tvrdý povrch vonku). Úspešná kvalifikantka nestačila v druhom zápase hlavnej súťaže na nasadenú dvanástku Beatriz Haddadovú Maiovú z Brazílie a podľahla jej 5:7, 2:6 za takmer dve hodiny. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza sa dostala v druhom sete do vedenia 2:1, výhodu brejku však nepotvrdila a následne prehrala päť gemov v rade.