• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

TENIS EP = elektronické periodikum STZ

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP

 
Hlavní obsah stránky

 Tenis EP = elektronické periodikum Slovenského tenisového zväzu:   www.stz.sk/tenis

- - - AKTUALITY

- - - TENIS DOMA

- - - DAVIS CUP

- - - FED CUP

- - - SLOVAK OPEN

- - - ROZHOVORY

- - - TASR

- - - ARCHÍV (mesačník tenis 2006 - 2012)

Vydavateľ: STZ a STZ Marketing, s. r. o., Príkopova 6, 831 03 Bratislava
Redakcia: Príkopova 6, 831 03 Bratislava, 8. poschodie, telefón 02/49 209 881
Zodpovedná redaktorka: Ing. Petra Chamillová
Redakčná rada: Dr. Tibor Macko, Ing. Igor Moška, Dr. Ľubomír Páleník, Ing. Vladimír Habas
Periodicita: denná aktualizácia
Newsletter: súčasť elektronického média s dvojtýždňovou periodicitou
ISSN: 1339-9764

 

 

 
 
 
news img

NTC turnaj v plnom prúde

Slovenskí tenisti si po vyše dvojmesačnej pauze opäť zmerali sily aj v zápasoch. Na kontrolnom tréningovom turnaji v NTC však nebojujú o body do rebríčka ani o prémie. Podujatie im ponúka možnosť overiť si vo vzájomnej konfrontácii svoju aktuálnu pripravenosť a hernú výkonnosť v zápasovom nasadení. Súťaží na ňom 12 hráčok a 12 hráčov, ktorí sú rozdelení do štyroch trojčlenných družstiev. Prvý deň turnaja takto zachytil objektív Dušana Barbuša. Na dvorcoch NTC sa zápasmi pokračuje aj v stredu a vo štvrtok.

19. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Opitý Kyrgios opäť zaujal

Austrálsky tenista Nick Kyrgios považuje Brita Andyho Murraya za lepšieho tenistu, ako je súčasná svetová jednotka Novak Djokovič. Uviedol to v živom vysielaní na sociálnej sieti Instagram, počas ktorého podľa vlastných slov vypil asi šesť pohárov vína. Kyrgios počas diskusie s Murrayom uviedol, že považuje Angličana dokonca za lepšieho tenistu, ako sú Djokovič, Roger Federer a Rafael Nadal.

17. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Turnaje zrušené do 31. júla

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) predĺžila pozastavenie všetkých turnajov ITF až do 31. júla 2020. Dôvodom je prebiehajúca pandémia COVID-19. Všetky okruhy a kategórie podujatí ITF, ktoré sa majú uskutočniť v novom predĺženom období, sú pozastavené. Týka sa to mužských a ženských turnajov na okruhoch ATP, WTA a ITF, juniorských a seniorských turnajov ITF, tenisového okruhu pre vozíčkarov ako aj okruhu plážového tenisu. Rovnako sú pozastavené aj turnaje na okruhu Tennis Europe.

15. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Špekulácie ohľadom US Open

Organizátori US Open stále dúfajú v riadny termín konania grandslamového tenisového turnaja, no pracujú už aj s alternatívnymi verziami. Tenisová federácia USA (USTA) zvažuje i možné preloženie podujatia z New Yorku, ktorý je epicentrom koronavírusovej pandémie v krajine. Podľa zámorských médií by mohli turnaj presunúť do kalifornského Indian Wells či Orlanda na Floride.

15. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Williamsové túžia po návrate

Americké tenistky Venus a Serena Williamsové sa nevedia dočkať konca pandémie. Koronavírus nepoznačil iba súťažnú sezónu, ale dotkol sa aj všedného života. Obe však veria, že zložitá situácia čoskoro pominie a ich životy sa vrátia do starých koľají. Za normálnych okolností by v dnešných dňoch obe "zarezávali" na turnaji WTA v Taliansku a pripravovali sa na grandslamové podujatie Roland Garros. Pre pandémiu však tenisovú sezónu prerušili minimálne do polovice júla.

13. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Wimbledon podporuje charitu

Tenisový All England Club venoval záchranným zdravotným zložkám a charitatívnym organizáciám, ktoré bojujú s pandémiou koronavírusu, približne 1,5 milióna dolárov. Organizátori grandslamového Wimbledonu tiež zverejnili informácie, že sa chystajú prispieť aj do fondu na podporu hráčov, ktorých príjem sa výrazne znížil pre zrušenie všetkých turnajov.
    

12. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Trénerská zmena v TK Kúpele Piešťany

Tenisový klub TK Kúpele Piešťany informoval, že na post šéftrénera angažoval Miloslava Grolmusa. Rodák z Piešťan, ktorý v doterajšej kariére pracoval viac ako tréner jednotlivcov (viedol napríklad Filipa Horanského, Andreja Martina či Jozefa Kovalíka), bude v klube prímárne dohliadať na prípravu hráčov vekovej kategórie 12-18 rokov. Tridsaťdeväťročný Grolmus sa tak vracia do klubu, v ktorom vyrastal a istý čas už aj trénersky pôsobil.

12. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Kontrolný tréningový turnaj v NTC

Hráči Národného tenisového centra (NTC) si turnajovú pauzu spôsobenú pandémiou koronavírusu budú môcť vyplniť kontrolným tréningovým turnajom družstiev. Podujatie sa uskutoční v dňoch 19. - 21. mája. Zúčastní sa na ňom 12 hráčok a 12 hráčov NTC, ktorí budú rozdelení do štyroch trojčlenných družstiev. Turnaj ponúka hráčom možnosť overiť si vo vzájomnej konfrontácii svoju aktuálnu pripravenosť a tenisovú výkonnosť.

11. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Charitatívny turnaj v Česku

Tímy českých tenistiek Karolíny Plíškovej a Petry Kvitovej sa v júni a júli zúčastnia na štvorkolovom charitatívnom turnaji Tipsport Charity Cup. Podujatie odštartuje 13.-15. júna na antukových dvorcoch na pražskej Štvanici. V tíme Karolíny Plíškovej budú okrem svetovej trojky jej dvojča Kristýna, Karolína Muchová, Markéta Vondroušová, Tereza Martincová a Nikola Bartůňková.

11. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Pique o Davisovom pohári

Španielsky futbalista Gerard Pique si nemyslí, že sa tento rok uskutoční finálový turnaj tenisového Davisovho pohára, ktorý financuje jeho spoločnosť. Dôvodom má byť pandémia koronavírusu. Piqueho investičná firma Kosmos podpísala s Medzinárodnou tenisovou federáciou (ITF) 25-ročnú zmluvu vo výške tri miliardy dolárov.

11. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Najúspešnejší je Hrbatý

Ktorí slovenskí tenisti majú najväčší počet víťazných zápasov na okruhu ATP vrátane grandslamových? Tenisová stránka canaltenis.com priniesla štatistiku Slovákov, ktorú s veľkým náskokom vedie Dominik Hrbatý. Súčasný daviscupový kapitán Slovenska, ktorý aktívnu kariéru ukončil v roku 2013, zaznamenal 359 víťazstiev. Na druhom mieste je Karol Kučera, tretí Miloslav Mečíř st. Najlepším z aktívnych hráčov je Martin Kližan na štvrtej pozícii so 149 víťazstvami.

11. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Hviezdny turnaj v Prahe

Viaceré české tenisové hviezdy si pauzu spôsobenú pandémiou koronavírusu vyplnia turnajom v Prahe. Na podujatí O pohár prezidenta Českého tenisového zväzu prisľúbili účasť svetová trojka Karolína Plíšková, jej sestra Kristýna, Petra Kvitová i celý český daviscupový tím na čele s Jiřím Veselým. Hrať sa bude pred prázdnymi tribúnami od 25. do 28. mája.

10. 05. 2020
Aktuality Více zde