Vydavateľ: STZ a STZ Marketing, s. r. o., Príkopova 6, 831 03 Bratislava
Redakcia: Príkopova 6, 831 03 Bratislava, 8. poschodie, telefón 02/49 209 881
Zodpovedná redaktorka: Ing. Petra Chamillová
Redakčná rada: Dr. Tibor Macko, Ing. Igor Moška, Dr. Ľubomír Páleník, Ing. Vladimír Habas
Periodicita: denná aktualizácia
Newsletter: súčasť elektronického média s dvojtýždňovou periodicitou
ISSN: 1339-9764

Karas obhájil titul z HMR aj na letných MR na strednom Slovensku

Jozef Karas (TC BASELINE Banská Bystrica) obhájil titul z HMR aj na letných MR mladších žiakov na strednom Slovensku. Na dvorcoch TK Ružomberok zdolal vo finále najvyššie nasadeného Martina Friča (OZ ŠK Odema Púchov) 7:5, 6:2. Vo štvorhre získala titul dvojica Markus Kollár s Filipom Urbánošom (obaja TA Edmund Pavlík Banská Bystrica), ktorá zdolala Karasa s Fričom 6:2, 7:5.

25. 05. 2021

RG: Horanský ďalej, Lacko nie

Filip Horanský (na snímke) postúpil do druhého kola kvalifikácie na grandslamovom turnaji Roland Garros (14 440 500 EUR, antuka vonku). V prvom kole si poradil s Jamesom Clarkom z Veľkej Británie a zvíťazil 6:2, 4:6, 6:3 za 136 minút. Zvrenec trénera Ladislava Simona si v druhom kole zmeria sily s Mariom Villelom Martinezom zo Španielska, s ktorým vo vzájomnej zápasovej bilancii vedie 2:1.

Gombos v Parme do 2. kola

Norbert Gombos postúpil do osemfinále dvojhry na turnaji ATP 250 v talianskom meste Parma (541 800 EUR, antuka vonku). V pozícii lucky-losera si v prvom kole poradil s Fínom Emilom Ruusuvuorim a zvíťazil vo vyrovnanom zápase 7:6(4), 5:7, 6:3 za 174 minút. V zápase pustil súpera až k 25 brejkbalovým možnostiam, o servis prišiel dovedna päťkrát.

Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza si v súboji o štvťfinále zmeria sily s tretím nasadeným Španielom Albertom Ramosom-Vinolasom, s ktorým má negatívnu zápasovú bilanciu 0:2.

Skvelý Molčan vyhral 6:0, 6:0!

Alex Molčan postúpil famóznym spôsobom do svojho prvého štvrťfinále v kariére na turnaji ATP 250. V druhom kole podujatia v srbskom Belehrade (511 000 EUR, antuka vonku) nedal najmenšiu šancu domácemu držiteľovi voľnej karty Pedjovi Krstinovi a za 69 minút mu uštedril dvoch kanárov! Počas celého duelu hral odvážne, víťaznými údermi získaval jeden fiftín za druhým. Zaznamenal tri esá a už v druhom zápase za sebou sa mu podarilo ustrážiť si všetky svoje podania.

RG: Kučová vyhrala, štyri Slovenky v druhom kole

Všetky štyri slovenské tenistky sa prebojovali do druhého kola kvalifikácie na grandslamovom turnaji Roland Garros (14 440 500 EUR, antuka vonku). Po pondelkovom víťazstve Anny Karolíny Schmiedlovej, Rebeccy Šramkovej a Viktórie Kužmovej sa k nim v utorok pridala aj Kristína Kučová (na snímke). V úvodom kole si hladko poradila so Srbkou Natalijou Kostičovou a zvíťazila 6:3, 6:2 za 69 minút. Na parížskej antuke si o postup do finále eliminácie zahrá proti 21. nasadenej Ukrajinke Katarine Zavackej.