• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

TENIS EP = elektronické periodikum STZ

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP

 
Hlavní obsah stránky

 Tenis EP = elektronické periodikum Slovenského tenisového zväzu:   www.stz.sk/tenis

- - - AKTUALITY

- - - TENIS DOMA

- - - DAVIS CUP

- - - FED CUP

- - - SLOVAK OPEN

- - - ROZHOVORY

- - - TASR

- - - ARCHÍV (mesačník tenis 2006 - 2012)

Vydavateľ: STZ a STZ Marketing, s. r. o., Príkopova 6, 831 03 Bratislava
Redakcia: Príkopova 6, 831 03 Bratislava, 8. poschodie, telefón 02/49 209 881
Zodpovedná redaktorka: Ing. Petra Chamillová
Redakčná rada: Dr. Tibor Macko, Ing. Igor Moška, Dr. Ľubomír Páleník, Ing. Vladimír Habas
Periodicita: denná aktualizácia
Newsletter: súčasť elektronického média s dvojtýždňovou periodicitou
ISSN: 1339-9764

 

 

 
 
 
news img

Kvitová príde do Bratislavy!

Petra Kvitová bude líderkou českého fedcupového tímu, ktorý sa v prvý júlový víkend predstaví v Bratislave v priateľskom stretnutí proti Slovensku. Aktuálne dvanásta hráčka rebríčka WTA je dvojnásobnou wimbledonskou šampiónkou (2011, 2014) a finalistkou Australian Open 2019. Okrem nej sa tenisoví fanúšikovia môžu v AXA aréne NTC tešiť aj na Markétu Vondroušovú, finalistku Roland Garros 2019 a Terezu Martincovú.

29. 06. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

Nominácie ostatných kategórií

Prvý júlový víkend (4. - 5. 7.2020) sú v Bratislave a v Prahe na programe priateľské medzištátne stretnutia medzi Slovenskom a Českom. Uskutočnia sa v piatich kategóriách - do 14, 16, 18, 23 rokov a sily si zmerajú taktiež daviscupové a fedcupové tímy. Nominácie v mládežníckych kategóriách a v kategórii do 23 rokov si môžete pozrieť tu: SLOVENSKO      ČESKO

27. 06. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Aj Davis Cup až o rok

Finálový turnaj Davisovho pohára v Madride preložili na rok 2021. Informovala o tom investičná firma Kosmos a Medzinárodná tenisová federácia (ITF). Pôvodne sa mal finálový turnaj uskutočniť od 23. do 29. novembra v Madride, ale zastavila ho koronakríza. Nový termín je 22. až 28. novembra 2021. Štartové pole 18-členného podujatia ani vyžrebovanie sa nezmenilo.

26. 06. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

Finále Fed Cupu v roku 2021

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) v piatok oznámila, že finálový turnaj Fed Cupu, ktorý sa pôvodne mal hrať v apríli tohto roku, sa presunul na 13. - 18. apríla 2021. Finálové zápasy sa budú hrať na krytých antukových kurtoch v László Papp aréne v Budapešti v Maďarsku. Dvanásť tímov, ktoré sa už kvalifikovali na tohtoročné finále, bude súťažiť vo finále v apríli 2021, pričom vyžrebovanie záverečného turnaja zostáva rovnaké.

26. 06. 2020
Fed Cup Více zde
 
news img

Rozhovory o tenise - M. Mečíř

V relácii Rozhovory o tenise sme tento raz privítali šéftrénera Národného tenisového centra Miloša Mečířa. Zhodnotil účinkovanie slovenských hráčov na kontrolných tréningových turnajoch, ako aj na prvom zo série podujatí Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna. Vyjadril sa k augustovému reštartu sezóny a taktiež pozval fanúšikov na medzinárodné priateľské stretnutie fedcupových tímov Slovenska a Česka.

24. 06. 2020
Rozhovory Více zde
 
news img

Vstupenky na SR - ČR

Spestrením pozastavenej tenisovej sezóny budú divácky atraktívne priateľské stretnutia Slovenska s Českom. Tie sú naplánované na 4. - 5. júla, bratislavské NTC bude dejiskom duelu fedcupových tímov. Predpredaj vstupeniek na toto stretnutie už začal, zakúpiť si ich môžte v sieti ticketportal.sk alebo na recepcii v NTC.

23. 06. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Aj Djokovič je pozitívny

Srbský tenista Novak Djokovič v utorok informoval verejnosť, že má pozitívny test na koronavírus. Po viacerých iných popredných tenistoch tak pandemické ochorenie COVID-19 postihlo aj svetovú jednotku a dlhoročného zverenca slovenského trénera Mariána Vajdu.

23. 06. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Stankovič hodnotí turnaj

Riaditeľom turnaja Bratislava Open 2020 bol Branislav Stankovič. Dlhoročný organizátor challengerových turnajov na Slovensku však tentoraz neviedol challenger, ale v čase pozastavenej tenisovej sezóny sa jeho turnaj zaradil do série Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna. Ako celé podujatie zhodnotil si môžete pozrieť v rozhovore.

 
news img

Fotogaléria finálového dňa

Bratislava Open, prvý turnaj zo série Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna, vyvrcholil v pondelok finálovými zápasmi mužov a žien vo dvojhre i štvorhre. Víťazmi sa stali Lukáš Klein, Švajčiarka Belinda Benčičová (po boku Aniky Jaškovej vyhrala aj štvohru) a Filip Polášek s Igorom Zelenayom. Pozrite si fotogalériu finálových zápasov zachytených objektívom Dušana Barbuša.  

 
news img

Benčičová s Jaškovou víťazne

Švajčiarska tenistka Belinda Benčičová si po víťazstve v dvojhre pripísala na turnaji Bratislava Open aj titul vo štvohre. Po boku mladej Slovenky Aniky Jaškovej zdolali sesterské duo Viktória a Katarína Kužmové hladko 6:2, 6:1. Obe hráčky majú v pláne štart aj na druhom podujatí série Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna, kde by spolu v debli rady opäť zvíťazili. Všetky informácie o turnaji nájdete na stránke www.peugeottennistour2020.sk

 
news img

V debli Polášek so Zelenayom

Najvyššie nasadený pár Filip Polášek s Igorom Zelenayom získal titul na turnaji Bratislava Open 2020. Vo finále si poradil so štvrtou nasadenou dvojicou Lukáš Klein, Norbert Gombos vo vyrovnanom zápase 3:6, 7:6(4), 11-9. Diváci sledovali vyrovnaný a napínavý zápas až do poslednej loptičky. Po víťazstve vo dvojhre tak Kleinovi o vlások unikol druhý titul na Bratislava Open. Z víťazstva sa napokon tešili turnajové jednotky. Všetky informácie o turnaji nájdete na stránke www.peugeottennistour2020.sk

 
news img

Kužmová najlepšou Slovenkou

Najvyššie nasadenou spomedzi slovenských hráčok bola na turnaji Bratislava Open trojka podujatia Viktória Kužmová. Na prvom zo série piatich turnajov pod názvom Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna sa prebojovala do finále. Postupne zdolala Romanu Čisovskú, mladšiu sestru Katarínu Kužmovú a v semifinále vyradila nasadenú hráčku číslo dva Annu Blinkovovú z Ruska. V súboji o titul narazila na jednotku turnaja - Švajčiarku Belindu Benčičovú, ktorej podľahla 2:6, 3:6. Viki nastúpila na finále s cieľom podať čo najlepší výkon, no favoritke dokázala vzdorovať iba v úvode setov. Všetky informácie o turnaji nájdete na stránke www.peugeottennistour2020.sk