STZ CHELLENGER

PEUGEOT SLOVAK OPEN, najväčší tenisový turnaj na tvrdom povrchu na Slovensku
DOTÁCIA: 145 000 eur + H
DEJISKO: NTC aréna v Bratislave    TERMÍN: 9. – 15. októbra 2023

 

 

Klein: Teším sa na domáci turnaj

Navigácia » Hlavná stránka » Slovak Open » AKTUALITY/ news » Klein: Teším sa na domáci turnaj

26. 09. 2023     sekcia: AKTUALITY/ news

Na utorkovej tlačovej konferencii predstavil riaditeľ turnaja Igor Moška akceptačný list na podujatie Peugeot Slovak Open 2023. Vo veľmi dobre obsadenom štartovom poli sa objavil grandslamový šampión Dominic Thiem z Rakúska, vlaňajší víťaz turnaja Márton Fucsovics z Maďarska a ďalší šiesti hráči elitnej svetovej stovky. Chýbať nebudú ani daviscupoví reprezentanti Slovenska, diváci sa môžu tešiť na Alexa Molčana, Lukáša Kleina, Norberta Gombosa i viacerých mladých vychádzajúcich hráčov.

 
 
 
 
 

V tomto roku pôjde už o 24. ročník medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov. „Som veľmi rád, že sa nám podarilo získať skorší termín pre náš turnaj. Aj vďaka rekordnej dotácii 145 000 eur sme mali garanciu lepších hráčov. Prihlásení tenisti tomu dali za pravdu, akceptačný list ponúka naozaj atraktívne štartové pole. Figurujú v ňom grandslamový šampión Dominic Thiem, vlaňajší víťaz Márton Fucsovics ale aj viacerí mladí hráči, ktorí v tomto roku dosahovali výborné výsledky. Veríme, že diváci si nájdu cestu na tribúny Národného tenisového centra a vytvoria pre hráčov skvelú atmosféru,“ povedal riaditeľ turnaja Igor Moška.

Na hráčov ale i fanúšikov čaká vynovená hala, tenisti na podujatí otestujú úplne nový povrch GreenSet. „Pôjde o prvé oficiálne podujatie s novým povrchom. Hrá sa na ňom väčšina hardových turnajov a verím, že hráčom bude sedieť. Najväčšími slovenskými želiezkami v ohni sú Alex Molčan a Lukáš Klein. Verím, že aj Dominic Thiem bude na turnaji postupovať, s jeho menom by to bolo veľmi dobre turnaj. Samozrejme však nie na úkor domácich hráčov,“ dodal Moška.

Prezident STZ Miloslav Mečíř je zároveň aj šéftrénerom v Národnom tenisovom centre. Slovenských hráčov pozorne sleduje a odkryl aj udelené voľné karty na turnaj: „Podľa aktuálnej akceptácie to vyzerá tak, že voľné karty do hlavnej súťaže dostanú Lukáš Klein a Norbert Gombos. Do kvalifikácie ju udelíme Lukášovi Pokornému, Petrovi Benjamínovi Privarovi a Michalovi Krajčímu. Lukáš Klein je však druhý pod čiarou, má veľkú šancu, že sa dostane priamo. Jeho voľnú kartu do hlavnej súťaže by potom dostal Lukáš Pokorný. Jednu kartu každoročne vymieňame s Českým tenisovým zväzom, inak tomu nebude ani teraz. “

Na tlačovej konferencii bol aj Lukáš Klein, aktuálne druhý slovenský singlista podľa rebríčka ATP. "Veľmi sa na domáci turnaj teším, mám to tu rád. Ešte predtým ma čaká obhajoba titulu v Alicante, potom sa už budem sústrediť na Peugeot Slovak Open. V Národnom tenisovom centre trénujem, takže prostredie dobre poznám. Bolo by skvelé, keby sa na zápasy prišli pozrieť fanúšikovia, hrať pred kulisou je vždy veľmi príjemné. Týmto by som ich na tribúny rád pozval. Obsadenie vyzerá veľmi kvalitne, určite uvidia dobrý tenis," povedal Klein, pre ktorého to bude už siedma účasť na jesennom bratislavskom challengeri. Jeho najlepším výsledkom je doposiaľ semfinále z roku 2020.

 

Ďalšie články

Fotonávrat k Peugeot Slovak Open 2023

Dátum: 18. 10. 2023     sekcia: AKTUALITY/ news

V nedeľu sa skončil už 24. ročník challengerového turnaja Peugeot Slovak Open 2023. Singlovým víťazom sa stal Kanaďan Gabriel Diallo, vo štvorhre sa z titulu tešila indicko-nemecká dvojica N.Sriram Balaji, André Begemann. Najlepším z domácich reprezentantov bol Lukáš Klein, ktorý sa prebojoval do štvrťfinále. Prinášame zábery od nášho fotografa Romana Benického.

Čítať ďalej...

Fotogaléria 15. októbra 2023

Dátum: 16. 10. 2023     sekcia: AKTUALITY/ news

Singlovým víťazom challengerového turnaja kategórie 125 pod názvom Peugeot Slovak Open 2023 sa stal Gabriel Diallo. Dvadsaťdvaročný kanadský talent zvíťazil vo finále nad Belgičanom Jorisom De Loorem 6:0, 7:5 a pripísal si svoj druhý titul na úrovni ATP Challenger Tour. Na záverečnom zápase turnaja nechýbal v nedeľu v NTC aréne ani objektív nášho fotografa.

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

Moška: Máme skvelého šampióna

Dátum: 15. 10. 2023     sekcia: AKTUALITY/ news

V poradí 24. ročník bratislavského challengeru Peugeot Slovak Open patril podľa riaditeľa turnaja k najkvalitnejším v histórii. Igor Moška tvrdí, že o jeho víťazovi Kanaďanovi Gabrielovi Diallovi budú tenisoví fanúšikovia ešte veľa počuť. Mrzí ho však, že do záverečnej fázy turnaja sa nedostal ani jeden z domácich hráčov. Najlepším bol štvrťfinalista Lukáš Klein, ktorý podľahol práve neskoršiemu víťazovi Diallovi.

"Máme skvelého šampióna, ktorého čaká svetlá budúcnosť. Počas celého turnaja podával vynikajúce výkony a zdolal aj víťaza grandslamového US Open z roku 2020 Dominica Thiema, ktorý bol veľkým lákadlom pre fanúšikov. Challenger mal od začiatku veľmi vysokú úroveň, štartové pole pripomínalo turnaj ATP," uviedol Igor Moška. Aj súboj Dialla proti Kleinovi pozorne sledoval, slovenský daviscupový reprezentant bol v zápase veľmi blízko k víťazstvu. "V tajbrejku druhého setu bol Lukáš dve loptičky od víťazstva, no napokon ťahal za kratší koniec. Veľmi dobrý výkon podal aj Norbert Gombos, ktorý v 1. kole vyradil tretieho nasadeného Francúza Benjamina Bonziho. Tento zápas patril k ozdobám turnaja."
 
Hráči si pochvaľovali vynovený povrch na centri v NTC. "Bol som zvedavý predovšetkým na reakciu našich hráčov a všetci unisono povedali, že je kvalitnejší ako ten starý. Je úplne rovný, stredne rýchly, čo vyhovuje Alexovi Molčanovi i Lukášovi Kleinovi. V dnešnom finále obaja aktéri skvele servovali, no Diallo i De Loore dokázali na vynovenom povrchu kvalitne returnovať a fanúšikovia tak videli atraktívny tenis s peknými výmenami."
 
Moška sľubuje v budúcom roku ďalšie novinky, ktoré ešte zvýšia kvalitu turnaja. "Už teraz môžem povedať, že pred 25. ročníkom Peugeot Slovak Open vymeníme okolie centrálneho dvorca a celé to zmodernizujeme. Malo by to priniesť lepšiu prezentáciu pre divákov a sponzorov," dodal na záver. (stz, tasr)
 
FOTO: tenipo

 

Čítať ďalej...

Singlový titul pre Kanaďana Dialla

Dátum: 15. 10. 2023     sekcia: AKTUALITY/ news

Kanadský tenista Gabriel Diallo sa stal víťazom dvojhry na challengerovom turnaji Peugeot Slovak Open 2023. Vo finále zdolal Belgičana Jorisa de Looreho 6:0, 7:5 a získal svoj druhý singlový titul na ATP Challenger Tour. Vlani v auguste nenašiel premožiteľa na domácej pôde v Granby. Kanadský daviscupový reprezentant si za singlové víťazstvo pripíše do rebríčka ATP 125 bodov a v jeho pondelkovom vydaní bude figurovať na 130. priečke, čo je jeho doterajšie kariérne maximum.

Diallo v prvom sete finálového zápasu na dvorci dominoval, keď trikrát prelomil podanie De Looreho a uštedril mu kanára. Dvadsaťdvaročný Kanaďan hral rýchlo, z forhendu dokázal súpera zatlačiť do defenzívy a pripraviť si dobré pozície na zakončenie výmen. V šiestom geme využil pri servise Belgičana tretí setbal.

V druhom dejstve sa De Loore zlepšil a držal so súperom krok do stavu 5:5. V dvanástom geme ho Diallo brejkol, premenil štvrtý mečbal a stal sa prvým kanadským singlovým šampiónom v histórii bratislavského challengeru. V Bratislave cestou do finále zdolal v druhom kole najvyššie nasadeného Rakúšana Dominica Thiema a vo štvrťfinále slovenskú singlovú dvojku Lukáša Kleina.

"Som veľmi veľmi šťastný, že sa mi podarilo získať titul. V prvom sete som hral veľmi dobre, vyšlo mi všetko na čo som siahol. V druhom sete som síce hral stále na vysokej úrovni, ale už to nebolo také jednoznačné. Mal som veľa šancí a našťastie som ho dotiahol do víťazného konca. Je to môj prvý titul v tejto sezóne, od minulého roka to bolo dlhé čakanie. Som veľmi rád aj za môj tím. Tenis je síce individuálny šport, ale v pozadí je okolo nás veľa ľudí a je to zásluha celého tímu," povedal bezprostredne po finále Diallo.

Za najťažší zápas považuje duel druhého kola. "Bol to zápas proti Dominicovi Thiemovi. V rozhodujúcom sete sme hrali tajbrejk, bol to naozaj veľký boj. Rovnako aj štvrťfinále proti Lukášovi Kleinovi bolo veľmi vyrovnané, hral naozaj dobre a diváci ho hnali vpred. Každý zápas na turnaji má svoje úskalia, o to cennejšie je získať titul."

Rodák z Montrealu si v Bratislave získal srdce nejedného tenisového fanúšika. "Keď som hral proti Dominicovi Thiemovi, ktorý je zo susedného Rakúska a v ďalšom kole proti domácemu Lukášovi Kleinovi, diváci boli na ich strane. Od semifinálového duelu som však cítil veľkú podporu fanúšikov, čo mi dodalo veľa síl a sebavedomia. Som im za to naozaj vďačný. Celý turnaj bol veľmi dobre zorganizovaný, ďakujem zberačom, rozhodcom, všetkým organizátorom. Cítil som sa tu veľmi dobre a verím, že na budúci rok sa do Bratislavy vrátim, aby som mohol obhájiť titul," zakončil dvadsaťdvaročný sympaťák. (stz, tasr)

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

Fotogaléria 14. októbra 2023

Dátum: 15. 10. 2023     sekcia: AKTUALITY/ news

V sobotu sme v NTC aréne v Bratislave spoznali finalistov dvojhry aj víťazov štvorhry na turnaji Peugeot Slovak Open 2023. O singlový titul v nedeľu zabojujú Kanaďan Gabriel Diallo a Belgičan Joris De Loore. V debli si titul vybojovala indicko-nemecká dvojica N. Sriram Balaji s André Begemannom. Na všetkých zápasoch sme sa boli pozrieť aj fotoobjektívom.

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

Balaji s Begemannom víťazmi vo štvorhre

Dátum: 14. 10. 2023     sekcia: AKTUALITY/ news

N. Sriram Balaji s André Begemannom sa stali víťazmi štvorhry na turnaji Peugeot Slovak Open 2023. Indicko-nemecký pár si vo vyrovnanom finále poradil s kazašsko-ukrajinským tandemom Andrej Golubjov, Denis Molčanov a zvíťazil 6:3, 5:7, 10-8 za 92 minút. Pre oboch víťazov je to prvý titul na bratislavskom challengeri v Národnom tenisovom centre.

Denis Molčanov po prehratom finále povedal: "Je pre mňa vždy veľkým potešením štartovať v Bratislave, cítim sa tu ako doma. Ďakujem všetkým divákom, ktorí na finále zostali a podvzbudzovali nás. Snažili sme sa hrať náš najlepší tenis, dnes to však na súperov nestačilo. Blahoželám im k titulu. Ďakujem aj organizátorom za výborný turnaj, verím, že sa vidíme aj na budúci rok."

Nemec André Begemann z víťazného tandemu: "Blahoželám Andrejovi s Denisom k skvelém týždňu, vždy je zábava proti nim hrať. Aj dnes hrali výborne. Som však rád, že titul sme dnes získali my. Ďakujem Sriramovi, že si so mnou zahral. Musím povedať, že na turnaji sa mi veľmi páčilo, NTC aréna je skvelá, rovnako tak organizácia turnaja. Ďakujem všetkým divákom, ktorí nás podporovali a sledovali aj finálový zápas, verím, že sa bavili!"

FOTO: tenipo

Čítať ďalej...

Project planning

LIVE STREAM

Prenos aktuálnych zápasov.

Project planning

LIVE SCORE

Priebežné stavy, výsledky skončených zápasov.

 

Partneri

Peugeot
J&T BANKA
COOP JEDNOTA
Seekersport
ADIFEX
iFortuna

PEUGEOT SLOVAK OPEN 2021

Mediálni partneri

ZOZNAM.SK
PLUS JEDEN DEN
BIGMEDIA
RTVS
TASR