STZ CHELLENGER

PEUGEOT SLOVAK OPEN, najväčší tenisový turnaj v roku 2020 na Slovensku
DOTÁCIA: 44 820 eur + H
DEJISKO: AXA aréna NTC v Bratislave    TERMÍN: 9. – 15. novembra 2020

 

Nemec Marterer víťazom PSO 2020

Navigácia » Hlavná stránka » Slovak Open » AKTUALITY/ news » Nemec Marterer víťazom PSO 2020

15. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Nemecký tenista Maximilian Marterer zvíťazil na 21. medzinárodných majstrovstvách Slovenska v tenise mužov. Vo finále si poradil s Tomášom Macháčom z Českej republiky 6:7(3), 6:2, 7:5 za 146 minút. Zverenec trénera Tobiasa Summerera sa po Michaelovi Berrerovi (2009) a Petrovi Gojowczykovi (2014) stal tretím Nemcom, ktorý ovládol bratislavský challenger.

 
 
 
 
 

Prvý set priniesol veľmi vyrovnané dianie na kurte. Obaja hráči si s prehľadom držali servis. Prvé možnosti na brejk prišli až v desiatom geme, kedy Marterer premárnil päť možností na prelomenie Macháčovho podania. Set následne dospel do tajbrejku, v ktorom sa Macháč dostal hneď od začiatku do vedenia a po 57 minútach získal úvodný set vo svoj prospech.

Do druhého dejstva vstúpil lepšie Marterer. Hneď v úvodnej hre sa mu podarilo Macháčovi zobrať servis, dostal sa na koňa a rýchlo viedol 4:0. Nemecký tenista výborne podával a kvalifikant Macháč, ktorý mal v nohách o tri zápasy viac ako jeho súper, už v niektorých momentoch nestíhal. Druhý set Marterer s prehľadom doviedol do víťazného konca.

Rozohdujúci set otvoril na podaní Macháč. Zverenec trénera Daniela Vacka ponúkol súperovi šancu na brejk, no napokon si servis udržal. Marterer bol na svojom podaní suverénny, o Macháčov servis sa bojovalo v každom geme. Za stavu 3:3 zobral Marterer Macháčovi podanie. Následne síce prvýkrát v priebehu turnaja stratil servis, v koncovke mal však opäť navrch. Za stavu 5:5 získal súperovo podanie a v dvanástom geme premenil vďaka 15. esu hneď prvý mečbal. Celkovo zahral 50 víťazných úderov.

"Finálový zápas mal veľmi vysokú úroveň. Musel som podať maximálny výkon, aby som ho vyhral. Mentálne to bolo veľmi náročné. V prvom dejstve som nevyužil päť setbalov a v tajbrejku som ťahal za kratší koniec. Veľkú zásluhu na tomto triumfe ma môj tréner Tobias Summerer. V Bratislave som prežil krásny týždeň. Od začiatku som sa tu cítil ako doma. Chcel by som sa poďakovať organizátorom za to, že pripravili veľmi dobrú 'bublinu', cítili sme sa v nej bezpečne. Tomášovi želám v jeho ďalšej kariére iba to najlepšie, na budúci týždeň sa vidíme v talianskom Ortisei," uviedol Marterer v slávnostnom príhovore.

Macháč nevyužil šancu na zisk druhého challengrového titulu, vo februári nenašiel premožiteľa v nemeckom Koblenzi. S celkovým vystúpením v Bratislave však vyslovil spokojnosť: "Bol to pre mňa mimoriadne vydarený turnaj, veď z kvalifikácie som postúpil až do finále. Ďakujem organizátorom i sponzorom. Veľká vďaka patrí aj môjmu trénerovi Danielovi Vackovi. Mám radosť, že budem prvýkrát v najlepšej svetovej dvojstovke."     

FOTO: Dušan Barbuš

 

Ďalšie články

Klein s Molčanom titul nezískali, vyhrali Fíni

Dátum: 14. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Lukáš Klein s Alexom Molčanom neuspeli vo finále štvorhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open 2020. Fínskemu páru Emil Ruusuvuori, Harri Heliövaara podľahli 4:6, 3:6 za 56 minút. V druhom sete viedli hráči NTC 3:1, no od tohto momentu nevyhrali ani jednu hru. Aj v druhom spoločnom finále na challengerovom turnaji tak Molčan s Kleinom odchádzali z kurtu ako zdolaní finalisti. Trofej sa im nepodarilo získať ani v roku 2019 na turnaji Bratislava Open. Do deblového rebríčka si za finálovú účasť pripíšu 48 bodov.

FOTO: Dušan Barbuš

Čítať ďalej...

V nedeľu vo finále Marterer - Macháč

Dátum: 14. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Nemec Maximilian Marterer a Čech Tomáš Macháč (na snímke s trénerom Danielom Vackom) sa stretnú vo finále 21. medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov. Posledný zápas turnaja je naplánovaný na nedeľu o 11.00 h v AXA aréne NTC. Marterer v prvom semifinále zdolal štvrtého nasadeného Francúza Antoina Hoanga 6:3, 6:4, Macháč si poradil s domácim hráčom Lukášom Kleinom 7:6(5), 6:3. Obaja finalisti štartujú v hlavnej súťaži Peugeot Slovak Open vôbec po prvý raz.

Čítať ďalej...

Krupa o Kleinovi: Luki ukázal nasadenie

Dátum: 14. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Rukopis českého trénera Tomáša Krupu výrazne prispel k výkonnostnému progresu dvadsaťdvaročného Lukáša Kleina. Pod vedením skúseného odborníka sa člen NTC dostal do elitnej svetovej trojstovky. V lete vyhral rodák zo Spišskej Novej Vsi sériu Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna. Dobrú formu potvrdil aj na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open, kde prvý raz postúpil až do semifinále dvojhry. Po budúcotýždňovom turnaji v Ortisei sa však úspešná spolupráca skončí, Krupa sa kvôli zložitej situácii spôsobenej pandémiou koronavírusu rozhodol pre návrat do rodnej krajiny.

Čítať ďalej...

Klein v semifinále nestačil na Macháča

Dátum: 14. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Lukáš Klein neuspel v semifinále dvojhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open 2020. V AXA aréne NTC podľahol Čechovi Tomášovi Macháčovi 6:7(5), 2:6 za 73 minút. Dvadsaťročný kvalifikant nastúpi vo finále v nedeľu o 11.00 h proti Nemcovi Maximilianovi Martererovi.

Čítať ďalej...

Nemec Marterer prvým finalistom

Dátum: 14. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Prvým finalistom medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov sa stal Nemec Maximilian Marterer. V sobotňajšom semifinále zdolal štvrtého nasadeného Francúza Antoina Hoanga 6:3, 6:4 za 82 minút. Marterer je jediným hráčom tohtoročného Peugeot Slovak Open, ktorý si v doterajšom priebehu turnaja neprehral ani jeden servis. Jeho finálový súper vzíde zo slovensko-českého súboja Lukáš Klein - Tomáš Macháč.

Čítať ďalej...

Klein s Molčanom zabojujú o titul!

Dátum: 13. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY/ news

Lukáš Klein s Alexom Molčanom si zahrajú o titul vo štvorhre na medzinárodných majstrovstvách Slovenska v tenise mužov. V semifinále vyradili druhý nasadený poľský pár Karol Drzewiecki, Szymon Walkow 7:6(5), 6:3 za 70 minút. Vo finále Peugeot Slovak Open 2020 narazia na fínsku dvojicu Harri Heliovaara, Emil Ruusuvuori.

Čítať ďalej...

Project planning

LIVE STREAM

Prenos aktuálnych zápasov.

Project planning

LIVE SCORE

Priebežné stavy, výsledky skončených zápasov.

 

Partneri

Peugeot
J&T BANKA
SPP
Seekersport

PEUGEOT SLOVAK OPEN 2020

Mediálni partneri

ZOZNAM.SK
PLUS JEDEN DEN
BIGMEDIA
RTVS
TASR