V Paríži dážď ruší hru

Na Roland Garros v utorok zasiahol do programu dážď. Zápasy sa začali s meškaním a potom nasledovalo ďalšie prerušenie.

28. 05. 2013

Skvelé – aj Čepelová postúpila!

Jana Čepelová, 19-ročná slovenská debutantka na Roland Garros, postúpila do 2. kola cez Christine McHaleovú. Američanku, 55. hráčku rebríčka, zdolala po boji 7:6(3), 2:6, 6:4. Uzavrela tak pondelkovú slovenskú bilanciu v Paríži - 4 zápasy, 4 víťazstvá.

27. 05. 2013

Kližan proti Nadalovi!

Hoci obhajca titulu Rafael Nadal prehral prvý set s Nemcom Brandsom, zápas 1. kola Roland Garros Španiel napokon v štyroch setoch vyhral a v druhom kole sa stretne so Slovákom Martinom Kližanom, ktorému vzdal Američan Michael Russel za stavu 3:6, 6:3, 6:1 a 40:15.

Suverénna Rybáriková

Magdaléna Rybáriková, 52. hráčka rebríčka, potvrdila proti Francúzke Parmentierovej, 99. tenistke sveta, papierové predpoklady. Piešťanská rodáčka zvíťazila v 1. kole Roland Garros suverénne 6:0, 6:1 a po štvrtý raz v kariére si zahrá druhé kolo na parížskej antuke. Nastúpi proti Ruske Kuznecovovej.

Senzácia: Z. Kučová v 2. kole

Na Roland Garros sa v pondelok postarala o senzáciu kvalifikantka Zuzana Kučová. Slovenka vyradila nasadenú dvadsaťštvorku Nemku Juliu Görgesovú 7:6(8), 6:0 a po prvý raz v kariére si zahrá v grandslamovom druhom kole.