Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Do Ria traja Slováci istí

Traja slovenskí tenisti sa s určitosťou predstavia na OH 2016 v Riu de Janeiro. Dominika Cibulková, Anna Karolína Schmiedlová a Martin Kližan môžu štartovať v Brazílii na základe postavenia vo svetových rebríčkoch WTA, resp. ATP k 6. júnu. Kompletný zoznam účastníkov olympijského turnaja zverejnia koncom mesiaca. TASR o tom informoval Nick Imison z Medzinárodnej tenisovej federácie ITF.
Vo dvojhre môže hrať 56 najlepších mužov a žien podľa redukovaného poradia v rebríčkoch, ktoré vyšli v pondelok po skončení grandslamového turnaja Roland Garros v Paríži. Cibulková je v rebríčku WTA na 21. mieste, Schmiedlová je 40. Kližan figuruje v rebríčku ATP na 51. priečke. Z každej krajiny môžu v singli štartovať štyria muži a štyri ženy (so štvorhrou spolu 6). Musia mať splnené kritériá na počet štartov v Davisovom pohári a Pohári federácie v olympijskom cykle.
Šancu vybojovať si účasť v Riu mala zo Sloveniek ešte Magdaléna Rybáriková, v rebríčku však klesla na 90. miesto. Na OH 2012 v Londýne sa pri posunutí "cutu" ako posledná kvalifikovala hráčka, ktorá bola na 70. pozícii. V 64-člennom pavúku olympijského turnaja bude ešte šesť držiteľov miestenky od ITF. Zoznam štartujúcich doplnia dvaja hráči s pozvánkou od tripartitnej komisie. Vo štvorhre mužov i žien sa predstaví po 32 párov, v mixe 16 dvojíc, pričom prednosť majú účastníci dvojhry (s výnimkou členov Top 10 vo štvorhre). (TASR)

Mihalíková v Londýne vypadla
Tereza Mihalíková (na snímke vľavo) spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou nepostúpili do štvrťfinále štvorhry na turnaji WTA 500 v Londýne (1 064 510 USD, tráva vonku). V úvodnom kole nestačili na tretí nasadený austrálsko-čínsky pár Ellen Perezová, Čang Šuaj a podľahli mu vo vyrovnanom zápase 6:7(3), 6:7(5) za 105 minút. Turnaj v Londýne je pre Mihalíkovú súčasťou trávnatej prípravy na grandslamový turnaj vo Wimbledone.
FOTO: Marleen Fouchier

Šramková zdolala Krejčíkovú!
Rebecca Šramková postúpila do druhého kola dvojhry na turnaji WTA 500 v Londýne (1 064 510 USD, tráva vonku). V úvodnom kole si poradila so siedmou nasadenou Barborou Krejčíkovou z Českej republiky a zdolala ju 6:4, 6:3 za 75 minút. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Ladislava Olasza si v ďalšom zápase zmeria sily s domácou Britkou Emmou Raducanuovou. Turnaj v Londýne je súčasťou jej trávnatej prípravy na grandslamový turnaj vo Wimbledone.

Jamrichová s tesnou prehrou
Renáta Jamrichová nezabojuje o hlavnú súťaž dvojhry na turnaji WTA 250 v holandskom Hertogenboschi (275 094 USD, tráva vonku). V úvodnom eliminačnom kole nestačila na štvrtú nasadenú Maďarku Dalmu Galfiovú a podľahla jej vo vyrovnanom zápase 7:6(4), 4:6, 4:6 za 132 minút. Pre zverenku trénera Mateja Liptáka a kondičného Sebastiána Smoleňáka bol turnaj súčasťou trávnatej prípravy na kvalifikáciu tretieho grandslamového turnaja roka vo Wimbledone. Vlani tam triumfovala v súťaži junioriek, čím si vybojovala kartu do tohtoročnej kvalifikácie žien.

Méri finalistkou dvojhry na turnaji ITF WTT W15 v Osijeku
Eszter Méri sa prebojovala do finále dvojhry na turnaji ITF WTT W15 v chorvátskom Osijeku (15 000 USD, antuka vonku). V pozícii štvrtej nasadenej hráčky nestratila na ceste do finále ani set, no v súboji o titul nestačila na jednotku pavúka Lucu Udvardyovú z Maďarska a podľahla jej 6:3, 2:6, 3:6 za 152 minút. Dvadsaťdvaročná Méri má doposiaľ na svojom konte jeden titul na ženskom okruhu ITF.
FOTO: Instagram Eszter Méri

Daubnerová s deblovým titulom na ITF WTT W15 v Osijeku
Nikola Daubnerová (na snímke vpravo) získala titul vo štvorhre na turnaji ITF WTT W15 v chorvátskom Osijeku (15 000 USD, antuka vonku). Spolu s Ruskou Annou Zirjanovovou zvíťazili vo finále v pozícii tretieho nasadeného páru nad najvyššie nasadenou taliansko-českou dvojicou Enola Chiesová, Linda Ševčíková a zdolali ju 7:6(3), 3:6, 10-4 za necelé dve hodiny. Pre devätnásťročnú Daubnerovú je to vôbec prvý titul na ženskom okruhu ITF.
FOTO: Instagram Nikoly Daubnerovej

Pokorný v Prostějove bez titulu
Lukáš Pokorný (na snímke vľavo) spolu s Čechom Daliborom Svrčinom nezískali titul vo štvorhre na challengeri 100 v Prostějove (145 250 eur, antuka vonku). Vo finále nestačili na druhý nasadený domáci pár Petr Nouza, Patrik Rikl a podľahli mu 6:4, 3:6, 4-10 za 75 minút. Zverenec trénera Ľubomíra Kurhajca a kondičného Pavla Šmelu tak nezískal svoj prvý titul na challengerovom okruhu ATP. Na okruhu ITF ich má na svojom konte trinásť. V deblovom reríčku ATP mu v pondelok bude patriť už 164. miesto, čo je jeho doterajšie kariérne maximum.
FOTO: fb/unicreditczechopen