DC: Slovensko prehráva 0:1

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » DC: Slovensko prehráva 0:1

Slovenskí tenisti prehrávajú po úvodnej dvojhre kvalifikačného duelu o postup na finálový turnaj Davisovho pohára s Holandskom 0:1. O prvý bod pre domáce farby sa na harde v Groningene postaral Tallon Griekspoor, ktorý zdolal Lukáša Kleina po trojsetovom boji 7:6(6), 2:6, 6:4 za 142 minút. Dvadsaťštyriročný hráč NTC, ktorý v singli zažil daviscupovú premiéru, podal proti holandskej jednotke výborný výkon. Rozhodli maličkosti v zlomových momentoch, ktoré o trošku lepšie zvládol jeho súper.

Kleinovi výborne vyšiel úvod zápasu. V druhom geme prelomil podanie Griekspoora a ujal sa vedenia 2:0. Holanďan však bleskovo kontroval ribrejkom a následne vyrovnal na 2:2. Za stavu 4:4 viedol pri podaní súpera 40:0, Klein však potom získal päť fiftínov za sebou. O osude prvého setu napokon rozhodol tajbrejk, v ktorom mal Klein za stavu 6:4 dva setbaly. Griekspoor však aj vďaka dvom úspešným obhodeniam otočil na 8:6 a získal prvý set vo svoj prospech.

Aj v druhom sete predvádzal Klein bojovný výkon a prevýšil rebríčkovo oveľa vyššie postaveného hráča. V úvodnom geme po víťaznom bekhende zobral Griekspoorovi podanie, rovnaký kúsok sa mu podaril aj v tretej hre a vybudoval si náskok 4:0. Holanďan bol rozhodený, stratil hernú pohodu, čo bola voda na mlyn Kleina, ktorý druhý set s prehľadom dotiahol do úspešného konca. Po jeho skončení zamieril Griekspoor do šatne a pauza mu pomohla. Po návrate na dvorec rýchlo odskočil Kleinovi na 4:1, no slovenský tenista nezložil zbrane a v ďalších minútach vyrovnal na 4:4. Koncovka ale patrila Griekspoorovi, ktorý v desiatom geme premenil pri podaní Kleina hneď prvý mečbal.

"Bol to neuveriteľne dramatický a náročný zápas. V takej skvelej atmosfére som ešte nehral. Chcem sa veľmi pekne poďakovať fanúšikom za to, že ma podporovali pri každej výmene. Majú veľkú zásluhu na tom, že sa mi podarilo získať prvý bod a že som sa dokázal vyrovnať s tlakom," uviedol Griekspoor v prvom pozápasovom rozhovore. (stz, tasr)

Vložené: 04. 02. 2023       Kategória: Davis Cup

Rozpis zápasov skupinovej fázy

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) potvrdila vo štvrtok rozpis zápasov skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára pre jednotlivé dejiská. Podujatia skupinovej fázy sa uskutočnia v Bologni (Taliansko), Manchestri (Veľká Británia), Valencii (Španielsko) a Čuchaji (Čína) v dňoch 10. – 15. septembra. Šestnásť krajín bude súťažiť v štyroch skupinách po štyri tímy. Víťazi a druhí z každej skupiny postúpia do vyraďovacej fázy v Malage.

18. 04. 2024
Davis Cup Více zde

Tóth: V Číne sme hrať nechceli

Utorňajší žreb v sídle Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) rozhodol o tom, že Slovensko sa predstaví v C-skupine finálového turnaja Davisovho pohára v čínskom Ču-chaji. Súperiť o postup do ďalšej fázy turnaja bude s Nemeckom, USA a Čile. Vybrať si súperov v tejto fáze majstrovstiev sveta družstiev v tenise je ťažké, no kapitán slovenského tímu Tibor Tóth (na snímke) i generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška mali spoločné jedno želanie. Aby sme skupinovú fázu odohrali v Európe.

19. 03. 2024

DC: SR v skupine C v Ču-chaji

Slovensko nastúpi v C-skupine finálového turnaja Davisovho pohára v čínskom Ču-chaji proti Nemecku, USA a Čile. Rozhodol o tom utorňajší žreb v londýnskej centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Hrať sa bude 10. - 15. septembra, najlepšie dva tímy z každej zo štyroch skupín postúpia do novembrovej vyraďovacej fázy v Malage.

DC: Slováci pri žrebe v treťom koši

Slovenskí tenisti budú počas utorkového žrebu skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára v Londýne v treťom koši spoločne s Francúzskom, Veľkou Britániou a Belgickom. S týmito súpermi sa zverenci Tibora Tótha nemôžu stretnúť.V prvom koši figurujú obhajcovia trofeje Taliani, vlaňajší finalisti Austrálčania, Kanaďania a Nemci.

18. 03. 2024

DC: Štyri dejiská skupinovej fázy

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) oznámila vo štvrtok štyri dejiská skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára, ktorá sa uskutoční 10. – 15. septembra. Šestnásť tímov bude rozdelených do štyroch skupín, ktoré sa odohrajú v Bologni (Taliansko), Manchestri (Veľká Británia), Valencii (Španielsko) a Ču-chaji (Čína). Žrebovanie skupinovej fázy sa uskutoční v utorok 19. marca v Londýne o 15:00 SEČ.

14. 03. 2024

STZ sa neuchádza o organizáciu DC

Dňa 16. februára uplynul termín určený Medzinárodnou tenisovou federáciou (ITF) na podanie kandidatúry krajín na usporiadanie skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára.