• TIPOS

EMPIRE obhajuje dupľu

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » EMPIRE obhajuje dupľu

Najvyššia slovenská tenisová súťaž družstiev vstúpi v pondelok 27. apríla do tretieho desaťročia svojej existencie. Vlani získali v jubilejnom 20. ročníku extraligy po prvý raz v histórii oba tituly muži a ženy TC EMPIRE Trnava. Nováčikmi 21. ročníka súťaže sú muži TK Love 4 Tennis a ženy HTC Hlohovec.

Semifinále a stretnutia v skupine o 5. - 8. miesto sa uskutočnia 29. apríla a finále a stretnutia o konečné umiestnenie 1. mája.

Na súpiskách účastníkov súťaže sme zrátali 19 daviscupových a fedcupových reprezentantov Slovenska minulosti i súčasnosti (12 mužov, 7 žien). Zo zvučných mien figurujú v zoznamoch obe slovenské jednotky Dominika Cibulková aj Martin Kližan (Slávia Agrofert). Pravda, Slovanistka Cibulková po operácii plánuje návrat na dvorce až v trávovej sezóne. Na súpiske mužov Slovana je aj extraligový rekordér Dominik Hrbatý (zápasová bilancia 54:8 v dvojhre aj štvorhre, v singli prehral len dva razy). Z aktuálnych hráčov svetovej stovky okrem Cibulkovej a Kližana figurujú v zoznamoch Lukáš Lacko a Magdaléna Rybáriková (obaja Kúpele Piešťany), Ukrajinec Sergij Stachovskij (Slovan), Karolína Schmiedlová a Srbka Aleksandra Kruničová (obe EMPIRE). (zw)

Medzinárodný turnaj TEJT 1 do 16 rokov v Humennom

V týždni od 16. septembra 2024 sa na dvorcoch 1. TC Humenné uskutoční medzinárodný turnaj kategórie TEJT 1 chlapcov a dievčat do 16 rokov. Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.tenniseurope.org.

16. 09. 2024
Tenis doma Více zde

Čierny víťazom dvojhry na TEJT 2 do 14 rokov v Humennom

Filip Čierny získal titul vo dvojhre na medzinárodnom turnaji TEJT 2 hráčov do 14 rokov v Humennom. Šiesty nasadený hráči si vo finále poradil s osmičkou pavúka Stefanom Robertom Szabom z Rumunska a zdolal ho 6:4, 6:4. Štrnásťročný Slovák získal svoj prvý singlový titul na okruhu TEJT v kategórii do 14 rokov. Vo štvorhre si titul vybojoval Sebastián Janda po boku Ukrajinca Antona Talamu.

15. 09. 2024

Paulovčák a Hradecká víťazmi áčka dorastu v Prievidzi

Sebastián Paulovčák (TJT Michalovce) a Lucia Hradecká (TK Slávia SPU Nitra) získali titul vo dvojhre na áčkovom turnaji dorastu v Prievidzi. Paulovčák si mal vo finále zmerať sily s Matejom Markovičom (TK Slávia STU Bratislava), ktorý však na súboj nenastúpil kvôli chorobe. Vo štvorhre sa z titulu tešili Oliver Kecskés (Hi-Ten TAC D. Streda) s Nikolasom Paulovičom (TK Slovan Bratislava), ktorí zdolali pár Paulovčák, Markovič vo vyrovnanom zápase 5:7, 6:4, 11-9.

13. 09. 2024

ME U14: Križan a Masaryková do 4. kola

Na ME hráčov do 14 rokov v českom Moste sa predstavila štvorica Slovákov - Richard Križan, Max Lörinčík, Viktória Nováková a Laura Masaryková. Všetci mali na úvod voľný žreb a do bojov zasiahli až v druhom kole. Z chlapcov sa ďalej prebojoval Richard Križan, ktorý v druhom kole zdolal Švajčiara Colina Landryho 6:4, 3:6, 6:3 a v treťom si poradil s Rakúšanom Moritzom Freitagom 6:0, 6:3. Max Lörinčík nestačil na Poliaka Blažeja Krzyska a prehral 1:6, 2:6. Vo štvorhre mali chlapci v prvom kole voľný žreb.

11. 09. 2024

Tipos generálnym partnerom STZ

Novým generálnym partnerom Slovenského tenisového zväzu sa až do sezóny 2026/2027 stala spoločnosť TIPOS. V rámci tohto partnerstva bude podporovať slovenských reprezentantov na svetových podujatiach, medzi ktorými nebude chýbať napríklad Davis Cup. Podpora sa však nebude týkať iba profesionálov, ale aj mladých talentov. TIPOS bude aj hlavným partnerom prestížneho turnaja Slovak Open, ktorý sa každoročne odohráva v bratislavskom Národnom tenisovom centre. TLAČOVÁ SPRÁVA

Košická víťazkou dvojhry na turnaji TEJT 3 v Slovenskej Ľupči

Nina Košická získala titul vo dvojhre na medzinárodnom turnaji TEJT 3 hráčov do 14 rokov v Slovenskej Ľupči. V pozícii nasadenej jednotky sa vo finále mala stretnúť s dvojkou pavúka Vivien Čemanovou, ktorá na súboj o titul nenastúpila. Dievčatá sa spolu tešili z deblového prvenstva, vo finále si poradili s Viktóriou Neštickou s Rianou Rusnačkovou 6:2, 7:6(4).