Zlato pre Staníkovú

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » Zlato pre Staníkovú

Zlatú medailu vo dvojhre na halových majstrovstvách Slovenska dorasteniek získala v Piešťanoch na taraflexovom povrchu Monika Staníková (TK Kúpele Piešťany, na snímke s konateľom Chirosanu Petrom Bernátom). Štvorhru vyhrali bez straty setu najvyššie nasadené Rebecca Šramková a Sarah Mária Juráková.

Ako najvyššie nasadená hladko prechádzala 32-členným pavúkom, veľmi dobre zvládla i semifinále s Rebeccou Šramkovou, s ktorou hrala aj vlani v rovnakom kole. Pochvalu si zaslúžila najmä za výborné podanie, ktoré ju vždy podržalo a získavala ním veľa priamych bodov.
Finále je však vždy iný zápas, čo sa aj teraz len potvrdilo. V temer trojhodinovom zápase nakoniec Monika triumfovala proti nenasadenej Marte Šramkovej, ktorej účasť vo finále sa možno menej očakávala. Marta celkovo príjemne prekvapila, hrala rýchlejšie, vrátane dobrého podania.
Už tradične chýbali z rôznych dôvodov niektoré dievčatá, ktoré by mohli ovplyvniť výsledkovú listinu. Kvalitatívne neboli majstrovstvá nejako veľmi výrazné, ale na druhej strane sme videli viaceré dobré výkony. Z najmladších dievčat bola blízko prekvapenia už v prvom kole T. Mihalíková, keď viedla proti vysoko nasadenej S. M. Jurákovej 6:0, 5:2. Nakoniec v treťom sete pre bolesti zo zápasu odstúpila.

Pochvala usporiadateľa patrí všetkým dievčatám za bezproblémový priebeh. Na rýchlom povrchu sú vždy niektoré sporné lopty, žiadne ich rozhodnutie však celkový výsledok neovplyvnilo. Poďakovanie patrí spoločnosti Chirosan Vrbové, ktorá je už tradičným reklamným partnerom majstrovstiev, ktoré aj v tomto roku niesli v názve jej meno.

Ivaško a Sevald víťazmi LMR dorastu v Bratislave

Maksym Ivaško (TK Slávia STU Bratislava) a Nikol Sevald (OZ Talent NiZa Bratislava) získali titul na letných regionálnych majstrovstvách dorastu v Bratislave. Ivaško vo finále zdolal na domácich kurtoch spoluhráča Oskara Beniana 7:5, 6:1. K singlovému titulu pridal aj deblový po boku Petra Danka (TK Slovan Bratislava). Vo finále vyhrali nad párom Benian, Nicholas Volník (TK KPSF 92 Bernolákovo) 6:4, 6:4.

16. 05. 2024
Tenis doma Více zde

Lapšanský a Vatlavicová víťazmi LMR dorastu na západe

Alex Lapšanský (TK Kúpele Piešťany) a Monika Vatlavicová (TK 77 Skalica) získali titul vo dvojhre na letných regionálnych majstrovstvách dorastu na západnom Slovensku. Na dvorcoch TK 77 Sklalica nastúpil Lapšanský na finále proti Dominikovi Guzmickému (TC EMPIRE Trnava), no súper po troch gemoch zápas skrečoval. Vo štvorhre si titul vybojovali Pavol Bíly (TC EMPIRE Trnava) s Markom Bekénim (Tenis team Nové Zámky) po finálovom víťazstve 6:4, 6:2 nad párom Martin Bobšík (TK Kúpele Piešťany), Radovan Kriško (TK Nová generácia Nové mesto nad Váhom).

Kral a Gonosová víťazmi LMR dorastu na východnom Slovensku

Elias Kral a Ester Gonosová (obaja Tenisová akadémia Prešov) získali titul vo dvojhre na letných regionálnych majstrovstvách dorastu na východnom Slovensku. Kral si na domácich kurtoch vo finále poradil so Sebastiánom Paulovčákom (TJT Michalovce) a zdolal ho 6:4, 6:3. Chlapci sa spoločne tešili z deblového titulu po finálovom víťazstve 6:0, 5:7, 10-6 nad párom Martin Šuchter (TK DRANaM Košice), Matúš Vateha (TK 1901 Spišská Nová Ves).

Polak a Sabovčíková víťazmi LMR mladšieho žiactva na východe

Róbert Polak (Tenis Komplex Košice) sa stal víťazom dvojhry aj štvorhry na letných regionálnych majstrovstvách mladšieho žiactva na východnom Slovensku. Vo finále zdolal domáceho hráča Samuela Salugu (TK 1901 Spišská Nová Ves) 6:4, 2:6, 6:2. V debli spolu s Maximilianom Kimakom (TJT Michalovce) vyrhali nad párom Saluga, Alessandro Thern (TKM Betliar) 6:2, 6:4.

15. 05. 2024

Polák a Valičeková víťazmi LMR mladšieho žiactva na západe

Lukáš Polák a Viktória Valičeková (obaja Tenis team Nové Zámky) získali titul vo dvojhre na letných regionálnych majstrovstvách mladšieho žiactva na západnom Slovensku. Na dvorcoch TC Topoľčany si Polák vo finále poradil s klubovým spoluhráčom Lucasom Ďurišom a zdolal ho 6:2, 7:5. Vo štvorhre sa z titulu tešila dvojica Igor Malinka (TC Topoľčany) s Tobiasom Csontóm (TK Ratufa Levice), ktorí vo finále zvíťazili nad párom Branislav Baťala (TK Skalka Nitra), Ľubomír Tomašovič (TK Sereď) 6:2, 7:6(5).