• TIPOS
  • PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

V Trenčianskych Tepliciach rekordná účasť zo zahraničia

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » V Trenčianskych Tepliciach rekordná účasť zo zahraničia

 
news img

V dňoch 14. - 22.3. 2015 sa v Trenčianskych Tepliciach konal medzinárodný tenisový turnaj hráčov do 16 rokov TEJT U16 SCHOOL LOBIK. Išlo už o jubilejný 10. ročník podujatia, ktoré je súčasťou kalendára medzinárodných turnajov TEJT.

Na turnaji štartovalo 96 hráčov z celej Európy. V tomto ročníku hralo na turnaji historicky najviac zahraničných hráčov, spolu až 62. Početná výprava prišla z Talianska. Prvý raz štartoval aj hráč z Číny. Hralo sa, ako každý rok, na dvoch antukových dvorcoch v nafukovacej hale na Baračke, v príjemnom prostredí kúpeľného parku a pri krásnom počasí, ktoré nám prialo. Na tréning hráči využívali kurty v Trenčíne.

Zišli sa tu vynikajúci hráči. Vyššia úroveň - rebríčková, ale aj herná, bola v chlapčenskej časti pavúka. Najvyššie nasadený bol Srb Marko Miladinovic (22. miesto v Európe) a medzi dievčatami reprezentantka z Čiech Anna Sisková (139. miesto). V sobotu a v nedeľu sa hrala kvalifikácia, z ktorej do hlavnej súťaže postupovalo 8 dievčat a 8 chlapcov. Hrali sa veľmi zaujímavé a napínavé zápasy. V pondelok sa začala hlavná súťaž chlapcov a v utorok začínali prvé kolo hlavnej súťaže dievčatá. Medzi chlapcami v prvom kole favoriti nezaváhali a deň mal relatívne hladký priebeh. Dievčatá boli vyrovnanejšie, hralo sa množstvo trojsetových zápasov, čo organizátorom skomplikovalo situáciu, hlavne pre štvorhru. Už kvalifikácia naznačovala, že nebude núdza o dramatické zápasy. Dominovali hráči zo Srbska! Dvojhru dievčat vyhrala reprezentantka zo Srbska Nevena Sokovičová. Dvojhru chlapcov vyhral prvý nasadený, Srb Marko Miladinovič.
Organizačne prebehol turnaj bez väčších problémov. Atmosféra v areáli bola vynikajúca. Nevyskytli sa žiadne vážnejšie problémy. Pre žiakov SŠG Trenčianske Teplice bolo podujatie veľmi prospešné, pretože si mohli zmerať sily s rovesníkmi z Európy a okrem toho získali aj kvalifikačnú prax v organizačnej a rozhodcovskej činnosti.

Poďakovanie

Rád by som sa poďakoval všetkým, ktorí sa akokoľvek zapojili a pomáhali pri organizácii tohto podujatia. Poďakovanie patrí klubu ŠK TCTT TRENČIANSKE TEPLICE, a SÚKROMNÉMU ŠPORTOVÉMU GYMNÁZIU TRENČIANSKE TEPLICE. Ďalej MESTU TRENČIANSKE TEPLICE, ktoré sa tiež aktívne zapojilo pri propagácii podujatia, cenami pre víťazov a formou prezentačných taštičiek. Špeciálne poďakovanie patrí vrchným rozhodcom, ktorí odviedli vynikajúcu prácu. Myslím si, že toto podujatie je pre mesto prínosom a bude ním aj naďalej. Je zrejmé, že dominantou Trenčianskych Teplíc sú najmä liečivé pramene, avšak ich geografická poloha a krása okolia ich predurčujú k tomu, aby sa v budúcnosti stali aj miestom športových, kultúrnych a spoločenských podujatí na regionálnej, slovenskej a medzinárodnej úrovni.
Daniel Ježík, riaditeľ turnaja

 

 


 

 

Fotogaléria


  •  

 
 
Vložené: 26. 03. 2015       Kategória: Aktuality
 
news img

Mihalíková v Španielsku vypadla

Tereza Mihalíková (na snímke) nepostúpila do semifinále štvorhry na turnaji WTA 125 v španielskom meste Vic (100 000 eur, antuka vonku). Spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou nestačili v úvodnom zápase na kanadsko-indonézsku dvojicu Bianca Andreescuová, Aldila Sutjiadiová a podľahli jej 1:6, 3:6 za 67 minút.

30. 04. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Klein v Ostrave bez štvrťfinále

Lukáš Klein nepostúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 75 v Ostrave (91 250 eur, antuka vonku). V druhom kole nestačil v pozícii nasadenej sedmičky na Španiela Oriola Rocu Batallu a podľahol mu 4:6, 7:5, 6:7(3) za 152 minút. Dvadsaťsedemročný hráč Národného tenisového centra nevyužil v treťom sete vedenie 5:3 a zápas napokon prehral.

FOTO: fb/ostravaopen

30. 04. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos v Ostrave do 2. kola

Norbert Gombos postúpil do druhého kola dvojhry na challengeri 75 v Ostrave (91 250 eur, antuka vonku). V súboji dvoch kvalifikantov zvíťazil v úvodnom kole nad Holanďanom Jelle Selsom a zdolal ho 2:6, 6:0, 7:5 za 109 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza vyzve v ďalšom zápase Španiela Daniela Rincona.

FOTO: fb/ostravaopen

29. 04. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Križan s deblovým titulom na ITF J60 vo Francúzsku

Richard Križan (na snímke vľavo) získal titul vo štvorhre na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J60 vo francúzskom Mentone. Po boku Taliana Tommasa Pedrettiho zvíťazili vo finále nad domácou dvojicou Andrea Baudel, Antonin Witz a zdolali ju 6:1, 2:6, 10-3. Pre štrnásťročného Križana je to vôbec prvý juniorský titul na okruhu ITF.

28. 04. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Klein v Ostrave začal víťazne

Lukáš Klein postúpil do druhého kola dvojhry na challengeri 75 v Ostrave (91 250 eur, antuka vonku). V úvodnom zápase zvíťazil v pozícii nasadenej sedmičky nad Dánom Augustom Holmgrenom a zdolal ho 6:3, 3:6, 6:3 za 118 minút. Dvadsaťsedemročný hráč Národného tenisového centra si v ďalšom kole zmeria sily so Španielom Oriolom Rocom Batallom.

28. 04. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos v Ostrave do hlavnej

Norbert Gombos postúpil do hlavnej súťaže dvojhry na challengeri 75 v Ostrave (91 250 eur, antuka vonku). Vo finále kvalifikácie zvíťazil v pozícii nasadenej desiatky nad domácim hráčom Michaelom Vrbenským a zdolal ho 6:2, 7:6(3) za 102 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza si v prvom kole hlavnej súťaže zmeria sily s holandským kvalifikantom Jelle Selsom.

FOTO: fb/ostravaopen

28. 04. 2025
Aktuality Více zde