Riaditeľ prešovského turnaja hodnotí...

Navigácia » Hlavná stránka » Peugeot Tennis Tour » AKTUALITY / News » Riaditeľ prešovského turnaja hodnotí...

30. 08. 2020     sekcia: AKTUALITY / News

Hoci sa na poslednom piatom turnaji série Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna nezúčastnilo viacero hráčov slovenskej špičky, podľa riaditeľa prešovského turnaja Jozefa Marasa ml. mal kvalitnú úroveň. V Prešove chýbali celkoví víťazi Lukáš Klein a Anna Karolína Schmiedlová a aj vďaka tomu pribudli na zoznam víťazov jednotlivých podujatí nové mená.

"Za seba môžem povedať, že som v prvom rade veľmi rád, že sa turnaj vôbec uskutočnil, keďže hrozilo, že sa zruší," poznamenal Maras ml.

Na kurtoch TA Prešov napokon zvíťazili Lukáš Pokorný a Radka Zelníčková. Pre neúčasť viacerých rankingovo vyššie postavených hráčov boli skresané finančné odmeny na polovicu. Víťazi mužskej i ženskej časti zinkasovali po 1500 eur, zdolaní finalisti 750. V Prešove štartovalo 16 hráčov v mužskej i ženskej kategórii a až na jednu dvojicu bol zaplnený aj pavúk štvorhry.

Riaditeľ turnaja uvítal, že sa Prešov dostal do kalendára premiérového projektu: "Potešili sme sa tomu, pretože bolo avizované, že sa na turnaji zúčastnia zaujímavé mená na čele s Belindou Benčičovou. Keď som však videl, že od predposledného turnaja v Žiline po prešovský je takmer mesačná pauza, tak som tušil, že účasť v Prešove môže byť slabšia alebo môže byť celý turnaj ohrozený. Pravdupovediac, nakrátko som aj uvažoval, že to odmietneme, ale rýchlo som túto možnosť zavrhol. Moje obavy súviseli s blížiacim sa turnajom US Open, ktorý je, prirodzene, veľké lákadlo pre hráčov."

Podľa Marasa ml. malo vyvrcholenie PTT kvalitnú úroveň aj napriek neúčasti zvučných mien. "Diváci videli veľa kvalitných zápasov. Prialo nám aj počasie. V prvom rade som rád, že sa turnaj vôbec odohral. Najskôr boli obavy pre pandémiu, potom sa objavila ďalšia nepríjemnosť, keď vysvitlo, že k nám do Prešova už neprídu víťazi, ktorí si už vopred zabezpečili prvenstvo v tejto sérii a aj niektorí ďalší hráči a hráčky zvučnejších mien. Myslím si, že aj tak sa bolo na čo pozerať a viaceré zápasy mali veľmi dobrú kvalitu," zakončil Maras. (tasr)

 

Ďalšie články

PTT: Konečné poradie série

Dátum: 30. 08. 2020     sekcia: AKTUALITY / News

Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna je na konci. Odohralo sa všetkých päť turnajov, spoznali sme všetkých víťazov. V celkovom poradí sa na najvyšších priečkach vo dvojhre umiestnili Lukáš Klein a Anna Karolína Schmiedlová, ktorí si prvenstvo zabezpečili už v predstihu a kvôli začiatku medzinárodných turnajov sa už na poslednom podujatí v Prešove nepredstavili.

Čítať ďalej...

Titul pre Karola s Líškom

Dátum: 29. 08. 2020     sekcia: AKTUALITY / News

Tomáš Líška s Milošom Karolom získali titul na turnaji de France Cup v Prešove. Na záverečnom podujatí série Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna zdolali vo finále pár Lukáš Palovič, Lukáš Pokorný 6:3, 6:3 a potvrdili pozíciu najvyššie nasadenej dvojice. Bol to pre nich druhý spoločný titul v sérii, zvíťazili aj na podujatí v Žiline.

Čítať ďalej...

Zelníčková zdolala Škamlovú

Dátum: 29. 08. 2020     sekcia: AKTUALITY / News

Radka Zelníčková sa stala víťazkou dvojhry žien na turnaji v Prešove, ktorý bol záverečným podujatím série Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna. Vo finále zdolala Chantal Škamlovú 7:6(5), 4:6, 6:3. Pre sedemnásťročnú zverenku trénera Patrika Fabiana je to prvý titul medzi ženami. Finálový zápas priniesol zaujímavý tenis dvoch rozličných štýlov. Zelníčková slávila úspech agresívnou hrou, ktorá na Škamlovú v Prešove platila.

Čítať ďalej...

Pokorný s titulom z Prešova

Dátum: 28. 08. 2020     sekcia: AKTUALITY / News

Lukáš Pokorný zvíťazil vo dvojhre na turnaji de France Cup v Prešove. Vo finále posledného piateho podujatia Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna zdolal siedmeho nasadeného Jánosa Feketeho 3:6, 6:3, 6:1. Pre osemnásťročného Pokorného je to prvá trofej z mužského turnaja. Po majstrovstvách Slovenska dorastencov tak predĺžil víťaznú singlovú šnúru na deväť zápasov v rade. Zverenec trénerského dua Milan Martinec, Ľubomír Kurhajec a kondičného Dávida Olasza zabojuje v Prešove aj o titul vo štvohre. Po boku Lukáša Paloviča zabojuje proti páru Tomáš Líška, Miloš Karol.

Čítať ďalej...

Mihalíková a Škamlová víťazne

Dátum: 28. 08. 2020     sekcia: AKTUALITY / News

Tereza Mihalíková so Chantal Škamlovou, najvyššie nasadený pár na turnaji de France Cup v Prešove, zvíťazili vo finále nad trojkami pavúka Michaelou Kadlečkovou a Katarínou Kužmovou hladko 6:3, 6:2. Pre víťazný pár to bol už druhý spoločný titul v rámci série Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna. Obe získali ešte po jednom titule, pričom zaujímavosťou je, že to bolo vždy po boku Romany Čisovskej. Mihalíková so Škamlovou sa zároveň stali víťazkami celej série v ženskej štvorhre, obe získali zhodne po 26 bodov.

Čítať ďalej...

Finále v Prešove od 9.00

Dátum: 27. 08. 2020     sekcia: AKTUALITY / News

Posledné podujatie série Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna vyvrcholí v piatok finálovými zápasmi mužov aj žien. Program na dvorcoch TA Prešov otvorí o 9.00 h finálový zápas ženskej štvorhry, v ktorom sa predstaví najvyššie nasadený pár Tereza Mihalíková, Chantal Škamlová proti trojkám pavúka Kataríne Kužmovej s Michaelou Kadlečkovou.

Čítať ďalej...

Partneri

STZ
Peugeot
iFortuna
Seekersport
Rainside