Viktória Kužmová najlepšou Slovenkou

Navigácia » Hlavná stránka » Peugeot Tennis Tour » AKTUALITY / News » Viktória Kužmová najlepšou Slovenkou

22. 06. 2020     sekcia: AKTUALITY / News

Najvyššie nasadenou spomedzi slovenských hráčok bola na turnaji Bratislava Open trojka podujatia Viktória Kužmová. Na prvom zo série piatich turnajov pod názvom Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna sa prebojovala do finále. Postupne zdolala Romanu Čisovskú, mladšiu sestru Katarínu Kužmovú a v semifinále vyradila nasadenú hráčku číslo dva Annu Blinkovovú z Ruska. V súboji o titul narazila na jednotku turnaja - Švajčiarku Belindu Benčičovú, ktorej podľahla 2:6, 3:6. Viki nastúpila na finále s cieľom podať čo najlepší výkon, no favoritke dokázala vzdorovať iba v úvode setov.

Ďalšie články

Poradie PTT po 4 turnajoch

Dátum: 03. 08. 2020     sekcia: AKTUALITY / News

V nedeľu vyvrcholil finálovými zápasmi už štvrtý turnaj série Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna. Medzi mužmi sa na dvorcoch TK Žilina darilo Lukášovi Kleinovi. Dvadsaťdvaročný hráč NTC zvíťazil vo dvojhre a stal sa aj predčasným víťazom celej série. Ženskú časť ovládla Anna Karolína Schmiedlová, ktorá už má rovnako nedostihnuteľný náskok pred svojimi súperkami.

Čítať ďalej...

Riaditeľ turnaja Anton Blaško hodnotí turnaj

Riaditeľom štvrtého podujatia série Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna v Žiline bol Anton Blaško. Po skončení turnaja sme ho požiadali o zhodnotenie štyroch skvelých tenisových dní. Na dvorcoch TK Žilina vládla priateľská atmosféra, všetko bolo výborne pripravené a aj počasie na severe Slovenska tentoraz tenisu naozaj prialo.

Schmiedlová s druhou trofejou a celkovým prvenstvom z PTT

Dátum: 02. 08. 2020     sekcia: AKTUALITY / News

Anna Karolína Schmiedlová triumfovala vo dvojhre na turnaji v Žiline. Ako prvá nasadená zdolala v nedeľnom finále dvojku podujatia Rebeccu Šramkovú 6:2, 6:3 a v predstihu sa stala celkovou víťazkou päťdielnej série Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna. Pre zverenku Petra Hubera a kondičného trénera Ladislava Olasza je to druhý titul série, ktorá vyvrcholí koncom augusta v Prešove. V júli zvíťazila na Privatbanka Open na antuke Slávie STU Bratislava, na Piešťany Ladies Open bola vo finále. Počas štyroch turnajov nazbierala 50 bodov a pred prenasledovateľkami má nedostižný náskok.

Klein víťazom turnaja i celej PTT

Lukáš Klein sa stal víťazom dvojhry na turnaji v Žiline. Ako piaty nasadený zdolal v nedeľnom finále druhého hráča podujatia Filipa Horanského 6:4, 6:3. Pre Kleina je už tretí titul z päťdielnej série Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna, ktorá vyvrcholí koncom augusta v Prešove.

Karol s Líškom vyhrali štvorhru v Žiline

Miloš Karol s Tomášom Líškom sa stali víťazmi štvorhry na turnaji v Žiline. Na štvrtom podujatí série Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna zdolali v nedeľnom finále duo Lukáš Pokorný, Michal Novanský 6:2, 7:5. V druhom sete viedli Pokorný s Novanským už 5:1 a za stavu 5:4 mali štyri setbaly, no nedokázali ich premeniť na vyrovnávajúci bod a Karol s Líškom dotiahli dokonalý obrat do víťazného konca.

V debli Škamlová s Čisovskou

Chantal Škamlová s Romanou Čisovskou, druhý nasadený pár na žilinskom turnaji série Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna, zvíťazili vo finále nad dvojicou Bianca Behúlová, Radka Zelníčková 6:3, 6:4. Pre obe víťazky je to už druhý titul v rámci série, prvý spoločný. Škamlová sa vďaka víťazstvu posunula na vedúcu pozíciu v poradí celej série.