• PEUGEOT
  • NADACIA SPP
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Klein do druhého kola

Lukáš Klein sa prebojoval do druhého kola dvojhry na turnaji ATP 250 na španielskom ostrove Mallorca (783 655 EUR, tráva vonku). Úspešný kvalifikant zdolal v úvodnom zápase nasadenú osmičku Srba Dušana Lajoviča (41. ATP) 6:4, 7:6(2) za 98 minút. Ďalším súperom zverenca Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza bude Austrálčan Jordan Thompson.

OH: Polášek si vybral Kleina

O istej účasti Filipa Poláška na blížiacich sa olympijských hrách v Tokiu nebolo pochýb. Bol jediným deblistom zo Slovenska, ktorý splnil kritériá na štart vo štvorhre pod piatimi kruhmi. Otázkou však zostávalo, kto sa predstaví po jeho boku. Zdá sa, že je rozhodnuté. Aktuálne deviaty hráč deblového rebríčka ATP si za svojho partnera vybral Lukáša Kleina.

Wimbledon: žreb kvalifikácie

Už v pondelok sa začína kvalifikácia tretieho grandslamového turnaja roka - Wimbledonu. Predstaví sa v nej dovedna desať slovenských zástupcov - šesť mužov (Andrej Martin, Jozef Kovalík, Martin Kližan, Alex Molčan, Filip Horanský, Lukáš Lacko) a štyri ženy (Viktória Kužmová, Anna Karolína Schmiedlová, Kristína Kučová a Rebecca Šramková).

Pre Alexa Molčana pôjde vôbec o prvú účasť na seniorskom grandslamovom turnaji, pre Martina Kližana by mala byť podľa jeho vlastných slov rozlúčková. Muži spoznali svojich súperov pre prvé eliminačné kolo už v nedeľu, ženy sa mená svojich súperiek dozvedeli v pondelok.

Zasadala Rada STZ

Rada Slovenského tenisového zväzu (STZ) - najvyšší orgán zväzu - zasadala v Národnom tenisovom centre dňa 19. júna 2021. Zasadnutie otvoril predseda Rady STZ Milan Baláž. Hlavný bod programu predniesol prezident zväzu Tibor Macko. V správe o činnosti podrobne hodnotil všetky oblasti činnosti za rok 2020. Rada STZ zároveň schválila aj rozpočet STZ na rok 2021.

Aktuálne - Letné súťaže STZ a klubová činnosť

Aktualizované 28. 5. 2021

Slovenský tenisový zväz, vzhľadom na zverejnené mediálne informácie o súčasnom stave pandemickej situácie na Slovensku a následnom postupnom uvoľňovaní s ňou súvisiacich opatrení, informuje tenisové kluby a oddiely o nasledovných rozhodnutiach STZ:

 
 

Aktuálne informácie