• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Davis Cup

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup

 
« 123456 .. 10 »   1/39
news img

STZ sa neuchádza o organizáciu DC

Dňa 16. februára uplynul termín určený Medzinárodnou tenisovou federáciou (ITF) na podanie kandidatúry krajín na usporiadanie skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára.

19. 02. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

Alex: Hrať doma by bola bomba

Slovenskí tenisti Alex Molčan s Lukášom Kleinom by privítali, keby v septembri v skupinovej fáze finálového turnaja Davisovho pohára mohli hrať doma. Slovenský tenisový zväz podľa slov jeho prezidenta Miloslava Mečířa zvažuje, že sa bude uchádzať o usporiadanie jednej zo štyroch skupín. So zaujímavou informáciou sa podelil s novinármi aj na pondelkovej tlačovej konferencii a prekvapil ňou aj samotných hráčov.

05. 02. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

Tóth: Na chalanov som veľmi hrdý

Tibor Tóth sedí na lavičke daviscupového tímu Slovenska od roku 2021. Tým, ako jednotlivé zápasy prežíva, si okamžite získal obľubu tenisových fanúšikov. K stretnutiam pristupuje so srdcom a z lavičky posiela hráčom množstvo dobrých rád a energie. Tentoraz sa však situácia zmenila. Tesne pred začiatkom stretnutia v Kraljeve ochorel a na lavičke ho musel zastúpiť Ľubomír Kurhajec. Tóth celé stretnutie sledoval iba z postele hotelovej izby a ako sám povedal, bolo to oveľa náročnejšie ako množstvo výskokov a krokov na kurte.

04. 02. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

Zelenay: Motivácia potiahnuť to do septembra

V Davisovom pohári debutoval už v apríli 2003 v Luxembursku, no vrchol zažil ako 41-ročný. Slovenský tenista Igor Zelenay považuje postup do skupinovej fázy finálového turnaja za top zážitok, ktorý ho motivuje pokračovať v kariére. Deblový špecialista získal po boku Lukáša Kleina v Srbsku rozhodujúci tretí bod.

04. 02. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

Slovensko dobylo srbskú pevnosť

Pre srbských daviscupových reprezentantov bolo Kraljevo nedobytnou pevnosťou. Slovenskí tenisti však v hale Ibar uštedrili piatemu tímu rebríčka jednu z najkrutejších domácich prehier. Po triumfe 4:0 si premiérovo zahrajú v skupinovej fáze finálového turnaja, Srbov čaká v septembri baráž o udržanie sa v prvej svetovej skupine.

04. 02. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

Ohlasy srbských médií na prehru 0:4 so Slovenskom

Ohlasy srbských médií na prehru 0:4 s tenistami Slovenska v kvalifikácii o postup do skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára:

Blic: "Srbi utrpeli v dueli proti Slovensku v Kraljeve debakel. Natíska sa otázka, čo by bolo so srbským tenisom, keby nemal Novaka Djokoviča. Podľahnúť 0:4 tímu, ktorý nemá ani jedného hráča v prvej svetovej stovke, je blamáž."

04. 02. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Fotogaléria druhého hracieho dňa

Slovenskí tenisti sa po prvý raz prebojovali do skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára. V kvalifikačnom stretnutí zdolali na srbskej pôde domáci tím jednoznačne 4:0. Druhý hrací deň otvoril zápas štvorhry, v ktorom Lukáš Klein s Igorom Zelenayom zvíťazili nad Nikolom Čačičom s Miomirom Kecmanovičom 7:6(4), 6:3 a získali rozhodujúci tretí bod, ktorý zabezpečil Slovensku postup. Na posledný zápas za rozhodnutého stavu nastúpil potom Lukáš Pokorný, ktorý si v zápase proti domácemu Laslovi Djeremu odkrútil daviscupový debut. Druhý hrací deň z Kraljeva prinášame vo fotografiách.

FOTO: ITF - Davis Cup

03. 02. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

Kurhajec: Boli to úžasné dva dni

Po rozprávkovej premiére vo funkcii zastupujúceho kapitána slovenského daviscupového tímu neskrýval nadšenie. Ľubomír Kurhajec označil triumf 4:0 v Srbsku a postup do skupinovej fázy finálového turnaja za obrovský míľnik slovenského tenisu. Veď v súťaži hranej podľa nového formátu sa Slovensku podarilo postúpiť na finálový turnaj až na piaty pokus.

03. 02. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

Zelenay: Neopísateľné pocity

Slovenskí tenisti postúpili prvýkrát do skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára. V kvalifikačnom dueli vyhrali na antuke v Kraljeve nad domácim Srbskom 4:0. O rozhodujúci tretí bod sa zaslúžili Igor Zelenay s Lukášom Kleinom, ktorí v sobotňajšej štvorhre zdolali pár Nikola Čačič, Miomir Kecmanovič 7:6(4), 6:3. Záverečný bod pridal Lukáš Pokorný, ktorý viedol nad Laslom Djerem 4:3, keď jeho súper zápas skrečoval pre zranenie.

03. 02. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

Skvelé! Slováci na finálový turnaj!

Slovenskí tenisti postúpili prvýkrát do skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára. V kvalifikačnom dueli vedú na antuke v Kraljeve nad domácim Srbskom už 3:0. O rozhodujúci tretí bod sa zaslúžili Igor Zelenay s Lukášom Kleinom, ktorí v sobotňajšej štvorhre zdolali pár Nikola Čačič, Miomir Kecmanovič 7:6(4), 6:3 za 98 minút.

03. 02. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Zmena v deblovej nominácii

Slovenský kapitán Ľubomír Kurhajec sa pred sobotňajšou štvorhrou rozhodol pre zmenu v nominácii. Namiesto pôvodne nominovaného Jozefa Kovalíka pošle na kurt Lukáša Kleina, ktorý sa spolu s Igorom Zelenayom pokúsia získať rozhodujúci tretí bod pre slovenské farby. Nad domácim Srbskom vedú v Kraljeve po prvom dni 2:0. Za Srbov nastúpia pôvodne nominovaní Nikola Čačič, Miomir Kecmanovič. Zápas je na programe o 13.00 h.

03. 02. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

Kurhajec: Rozhodnúť vo štvorhre

Po vlaňajšom víťazstve nad Stefanosom Tsitsipasom získal ďalší cenný daviscupový skalp a priblížil slovenských tenistov k postupu na finálový turnaj. Alex Molčan otočil duel proti Srbovi Dušanovi Lajovičovi a postaral sa o to, že Slováci viedli po úvodnom dni v Kraljeve 2:0. Priznal, že ho výrazne povzbudilo víťazstvo Lukáša Kleina nad Miomirom Kecmanovičom.

03. 02. 2024
Davis Cup Více zde
 
« 123456 .. 10 »   1/39