• PEUGOT
  • AEGON
  • NADACIA SPP
  • TIPOS
  • FORTUNA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Davis Cup

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup

 
« 12345678910 »   1/10
news img

Zlepšovák: s bicyklom v NTC

Prvý tréning na novom antukovom dvorci v NTC, ktorý postavila česká firma Tenis Schmid, mali v piatok pod vedením kapitána slovenského daviscupového tímu Dominika Hrbatého Norbert Gombos a Filip Polášek. Začala sa tým príprava na stretnutie s Bieloruskom (26.-27. októbra). Dvorec ešte upravujú podľa požiadaviek domáceho tímu. Pri jeho úprave využíva firma zaujímavú novinku: pracovník na elektrickom bicykli ťahá za sebou sieťovačku. Celý proces zametania trvá veľmi krátko, čo bude výhoda aj pri úprave počas stretnutia.  

19. 10. 2018
Davis Cup Více zde
 
news img

Hrbatému chýba Kovalík

Pätica slovenských tenistov Martin Kližan, Lukáš Lacko, Norbert Gombos, Igor Zelenay, Filip Polášek figuruje v predbežnej nominácii daviscupového kapitána Dominika Hrbatého na zápas s Bieloruskom. Duel o postup do svetovej skupiny sa uskutoční 26.-27. októbra na antuke pod zatiahnutou strechou v bratislavskom NTC. Jeho víťaz sa prebojuje do svetovej skupiny a vo februári nastúpi v kvalifikácii o postup na finálový turnaj zreformovanej súťaže proti Kanade alebo Kazachstanu.

16. 10. 2018
Davis Cup Více zde
 
news img

Vstupenky na SR - Bielorusko

Siete ticketportal.sk a predpredaj.sk už začali predaj vstupeniek na stretnutie Slovensko - Bielorusko o postup do svetovej skupiny zreformovaného Davisovho pohára. Tím SR kapitána Dominika Hrbatého má pred sebou 26. – 27. októbra 2018 na antuke v NTC jednu veľkú výzvu. Ak Slovensko vyhrá, bude vo februári bojovať o postup do koncoročného finálového vyvrcholenia najprestížnejšej tenisovej tímovej súťaže v roku 2019.

16. 10. 2018
Davis Cup Více zde
 
news img

Šanca byť medzi elitou

Slovenskí tenisti majú šancu vrátiť sa po 12 rokoch do svetovej skupiny Davisovho pohára. Ak 26.-27. októbra zdolajú v bratislavskom NTC na antuke Bielorusko, postúpia medzi elitu a vo februárovej kvalifikácii budú bojovať o účasť na finálovom turnaji proti Kanade alebo Kazachstanu.

26. 09. 2018
Davis Cup Více zde
 
news img

Slováci to majú v rukách

Držiteľmi voľnej karty vo finálovom vyvrcholení Davis Cupu 2019 sú Argentína a Veľká Británia. V reformovanej súťaži, v ktorej sa svetová skupina rozšíri na 28 krajín, bude vo finálovom vyvrcholení štartovať 18 tímov. Šesť je teda známych – sú to tohtoroční semifinalisti Francúzsko, Chorvátsko, USA, Španielsko a dvaja držitelia voľných kariet Argentína a Veľká Británia. Ďalších 12 vzíde z kvalifikácie 1.-2. februára 2018.

26. 09. 2018
Davis Cup Více zde
 
news img

V DC privítame Bielorusko

Slovenskí tenisti privítajú v 2. kole play off o účasť v I. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára Bielorusko. Zápas sa uskutoční 26.-27. októbra v bratislavskom NTC. O súperovi tímu kapitána Dominika Hrbatého rozhodol súboj 1. kola play off v moskovských Lužnikách, v ktorom Rusi zdolali Bielorusov 3:2. Dva body získal Karen Chačanov, rozhodujúci vybojoval v záverečnej dvojhre Daniil Medvedev.

15. 09. 2018
Davis Cup Více zde
 
news img

V Moskve je po piatku 1:1

Po piatku je stav moskovského stretnutia 1. kola play off I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára Rusko - Bielorusko 1:1. Sobotňajší konečný výsledok súboja v Lužnikách rozhodne o súperovi Slovenska v októbrovom stretnutí o udržanie sa v I. skupine. Ak vyhrá domáce Rusko, tím kapitána Dominika Hrbatého privíta 26. a 27. 10. v NTC Bielorusko. Ak v Moskve vyhrajú hostia, budú Slováci hrať o záchranu v Rusku.

15. 09. 2018
Davis Cup Více zde
 
news img

Davis Cup po novom

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) vo štvrtok schválila radikálnu reformu Davisovho pohára, ktorá vojde v platnosť od roku 2019. Návrh prezidenta organizácie Davida Haggertyho, podľa ktorého sa v novembri odohrá finálový turnaj 18 krajín, podporilo 71,4% delegátov na Kongrese ITF v Orlande. Na schválenie bola potrebná dvojtretinová väčšina. Viacero národných federácií bolo proti tomuto návrhu.

16. 08. 2018
Davis Cup Více zde
 
news img

DAVISCUPOVÉ EMÓCIE

Stretnutie Slovenska s Bosnou a Hercegovinou bol emotívny súboj ako bývajú daviscupové súboje dvoch vyrovnaných tímov. Postup do play off si vybojovali v NTC hostia. V domácom tíme, ktorý po prvý raz viedol ako kapitán Dominik Hrbatý, zavládol smútok. Tenisové emócie v NTC zachytil Roman Benický.

07. 04. 2018
Davis Cup Více zde
 
news img

Po prehre 2:3 SR o záchranu

Slovenskí tenisti budú hrať na jeseň iba o záchranu v l. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára. V dueli 2. kola totiž prehrali na antuke v bratislavskom NTC s Bosnou a Hercegovinou 2:3. O všetkom rozhodla až záverečná dvojhra, v ktorej Jozef Kovalík prehral s bosnianskou dvojkou Mirzom Bašičom 6:7 (0), 6:2, 3:6. Slováci budú bojovať v októbri o záchranu proti neúspešnému zo súboja medzi Ruskom a Bieloruskom. Bosnu a Hercegovinu čaká v septembri baráž o svetovú skupinu.

07. 04. 2018
Davis Cup Více zde
 
news img

Kližan vyrovnal na 2:2

Slovenskí tenisti hrajú v stretnutí 2. kola 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára s Bosnou a Hercegovinou 2:2. O vyrovnávajúci bod pre domáce farby sa na antuke v bratislavskom NTC zaslúžil Martin Kližan, ktorý v dueli tímových jednotiek vo veľmi kvalitnom zápase zdolal Damira Džumhura 6:3, 7:6 (3). O všetkom tak rozhodne až záverečná dvojhra, ktorá určí postupujúceho do septembrovej baráže o svetovú skupinu.

07. 04. 2018
Davis Cup Více zde
 
news img

Po štvorhre SR prehráva 1:2

Slovenskí tenisti prehrávajú v stretnutí 2. kola 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára s Bosnou a Hercegovinou 1:2. O druhý bod pre hostí sa na antuke v bratislavskom NTC postarali Mirza Bašič s Tomislavom Brkičom, ktorí po výbornom výkone nečakane zdolali pár Andrej Martin, Igor Zelenay 6:2, 6:4. Nasledovať bude súboj tímových jednotiek Martina Kližana a Damira Džumhura.

07. 04. 2018
Davis Cup Více zde
 
« 12345678910 »   1/10