• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Billie Jean King Cup

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Billie Jean King Cup

 
« 123456 .. 10 »   1/34
news img

Vstupenky do Sevilly v predaji

Slovenské tenistky sa v novembri predstavia na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej v Seville (13. - 20. november 2024). Ich súperom v prvom kole bude výber USA nabitý hviezdami. V prípade víťazstva by sa tím vedený kapitánom Matejom Liptákom stretol vo štvrťfinále s Austráliou. Aj vy môžete byť pri tom a podporiť slovenské tenistky v metropole Andalúzie. Medzinárodná tenisová federácia (ITF) oznámila vo štvrtok spustenie predaja vstupeniek na toto podujatie. Na stretnutie Slovenska proti USA si ich môžete zakúpiť TU.

 
news img

Slovenky proti USA 14. novembra

Slovenské reprezentantky nastúpia na prvé kolo finálového turnaja Pohára Billie Jean Kingovej proti výberu USA vo štvrtok 14. novembra. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 17.00 h SEČ. Oznámila to Medzinárodná tenisová federácia (ITF). V prípade víťazstva nad USA by sa tím kapitána Mateja Liptáka stretol vo štvrťfinále so štvrtou nasadenou Austráliou. Kompletný rozpis stretnutí uvádzame v grafickej podobe vo fotogalérii.

 
news img

Lipták: Najťažší možný súper

Slovenské reprezentantky v Pohári Billie Jean Kingovej čaká v prvom kole novembrového finálového turnaja v Seville veľká prekážka. Žreb im prisúdil výber USA, jedného z najťažších možných súperov. Američanky majú momentálne v prvej svetovej stovke rebríčka WTA 13 hráčok v dvojhre a 16 vo štvorhre. Kapitán slovenského tímu Matej Lipták si je vedomý sily súpera, no jeho tím jednoznačne nepredá kožu lacno.

 
news img

BJKC: Slovensko vyzve USA!

Slovenské tenistky nastúpia v prvom kole finálového turnaja Pohára Billie Jean Kingovej v Seville (12. - 20. november 2024) proti výberu USA. V prípade víťazstva sa vo štvrťfinále stretnú so štvrtou nasadenou Austráliou. Rozhodol o tom utorkový žreb v sídle Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) v Londýne. Zápasy úvodného kola sú na programe 12. - 14. novembra.

 
news img

BJKC: V utorok spoznáme súpera

Už v utorok 30. apríla sa Slovensko dozvie meno súpera, proti ktorému zabojuje o postup do štvrťfinále na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej 2024. Žrebovanie sa uskutoční v centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) v Londýne o 13.00 h SEČ a bude sa vysielať naživo na oficiálnej webovej stránke Pohára Billie Jean Kingovej, na kanáli ITF YouTube a na sociálnych sieťach súťaže.

 
news img

BJKC: Termín a zmena formátu

Finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej sa uskutoční v termíne od 12. - 20. novembra 2024 na štadióne La Cartuja v španielskej Seville. Medzinárodná tenisová federácia (ITF) taktiež oznámila, že po porade s hráčkami, kapitánmi,vysielateľmi a fanúšikmi sa mení aj formát finálového turnaja, ktorého riaditeľkou bude bývalá vynikajúca španielska tenistka Conchita Martinezová.

 
news img

BJKC: SR na desiatej priečke

Slovensko figuruje na desiatej priečke nového rebríčka krajín v Pohári Billie Jean Kingovej. Po víťazsve v kvalifikačnom stretnutí nad Slovinskom si polepšilo o jednu priečku. Na čele renkingu je naďalej Kanada, úradujúci majster sveta z roku 2023. Druhá je Česká republika, tretia priečka patrí Taliansku. Do elitnej desiatky krajín sa vyšplhalo Poľsko, naopak, vypadli z nej Kazachstan a Francúzsko. V tomto roku štartuje v Pohári Billie Jean Kingovej rekordný počet 138 krajín.

 
news img

Lipták: Zdobí nás tímový duch

Kapitán slovenského tímu Matej Lipták považuje postup na novembrový finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej za veľkú výzvu. Okrem tenistiek Slovenska si miestenku na majstrovstvá sveta družstiev v tenise zabezpečili v kvalifikácii Američanky, Nemky, Britky, Poľky, Rumunky, Japonky a Austrálčanky. Účasť medzi elitnou dvanástkou mali už v predstihu istú úradujúce šampiónky Kanaďanky, vlaňajšie finalistky Talianky, domáce Španielky a Češky ako držiteľky voľnej karty.

 
news img

Renča: Ďakujem za dôveru

Pred duelom proti Veronike Erjavečovej cítila väčšiu nervozitu ako vlani pri debute v Pohári Billie Jean Kingovej proti Nadii Podoroskej. Renáta Jamrichová totiž v prípade víťazstva mohla posunúť slovenské tenistky na finálový turnaj v Seville. Juniorská šampiónka Australian Open sa postupne rozohrala ku kvalitnému výkonu a slovinskú jednotku vyprevadila z kurtu v bratislavskom NTC s kanárom.

 
news img

BJKC: Ohlasy slovinských médií na prehru so Slovenskom

Ohlasy slovinských médií na prehru 0:4 s tenistkami Slovenska v kvalifikačnom dueli Pohára Billie Jean Kingovej v Bratislave:

Delo: "Slovinky neuhrali v Bratislave ani bod a na jeseň ich čakajú záchranárske práce. Slovenky potvrdili úlohu favoritiek a postúpili na finálový turnaj v Seville."
Dnevnik: "Bez Tamary Zidanšekovej a Kaji Juvanovej boli Slovinky bez šance. V Bratislave bolo vymaľované rýchlo, už po úvodnej sobotňajšej dvojhre."
Slovenske Novice: "Neúčasť dvoch najlepších slovinských hráčok sa v dueli so Slovenskom ukázala ako rozhodujúca."
STA: "Prekvapenie sa nekonalo, oslabené Slovinky v Bratislave nestačili na slovenské družstvo."

 
news img

BJKC: Fotogaléria druhého dňa

Slovenské tenistky sa prebojovali na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej. V kvalifikačnom stretnutí zdolali na domácej pôde tím Slovinska 4:0. Druhý hrací deň otvorila singlovým zápasom Renáta Jamrichová, ktorá v zápase proti Veronike Erjavečovej získala postupový bod. Za rozhodnutého stavu sa ešte hrala štvorhra, v ktorej víťazstvo Slovenska prikrášlili Viktória Hrunčáková s Terezou Mihalíkovou.

FOTO: Roman Benický

 
news img

Mečíř: V tíme je dobrá chémia

Presvedčivé víťazstvo Slovenska nad Slovinskom a postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej potešil aj prezidenta Slovenského tenisového zväzu Miloslava Mečířa. Podľa olympijského šampióna vo dvojhre zo Soulu 1988 je to stimul pre celé slovenské tenisové hnutie. Okrem výkonov a výsledkov hráčok ho teší aj výborná chémia v tíme, ktorá v súťaži družstiev hrá rovnako veľkú rolu.

 
« 123456 .. 10 »   1/34