• PEUGEOT
  • NADACIA SPP
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Rozhovory

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Rozhovory

 
« 123456 »   1/6
news img

Rozhovory o tenise - V. Habas

V najnovšom vydaní relácie Rozhovory o tenise bol hosťom v štúdiu športový riaditeľ Slovenského tenisového zväzu Vladimír Habas. Témou bol systém fungovania Národného tenisového centra a jeho tímu, hráčske zloženie a jeho veková štruktúra, systém prijímania nových hráčov, výpočet nákladov na ich fungovanie v NTC a vysvetlenie, ako to funguje s následným splácaním týchto nákladov.

26. 01. 2022
Rozhovory Více zde
 
news img

Rozhovory o tenise - I. Moška

V štúdiu televízie Slovenského tenisového zväzu sme v relácii Rozhovory o tenise tentokrát privítali generálneho sekretára STZ Igora Mošku. Venovali sme sa aktuálnym témam, ktorými sú uvoľnenie opatretní a spustenie domácich súťaží podľa termínovej listiny, mimoriadne navýšenie dotácií pre tenisové kluby, ktoré Výkonný výbor STZ na návrh prezidenta Tibora Macka schválil minulý týždeň na svojom zasadnutí per rollam, ale aj práve sa konajúcemu prvému grandslamovému turnaju roka Australian Open.

19. 01. 2022
Rozhovory Více zde
 
news img

Rozhovory o tenise - M. Mečíř

S Miloslavom Mečířom, šéftrénerom Národného tenisového centra, sme sa v štúdiu STZ vrátili k zisku ocenenia Športová legenda, ktoré mu na konci vlaňajšieho roka udelil Klub športových redaktorov. Porozprávali sme sa o aktuálnom stave NTC tímu a o jeho novom zložení pre sezónu 2022. Spomenuli sme, ako vníma a v čom podľa neho tkvie výrazný posun Alexa Molčana vo svetovom rebríčku a venovali sme sa aj mladej nastupujúcej generácii v NTC.

12. 01. 2022
Rozhovory Více zde
 
news img

Rozhovory o tenise - T. Macko

V prvom tohtoročnom dieli relácie Rozhovory o tenise sme privítali prezidenta Slovenského tenisového zväzu Tibora Macka. Venovali sme sa bilancovaniu uplynulej sezóny, a to nielen z pohľadu športových výsledkov, ale aj z hľadiska ekonomického a finančného. Pozreli sme sa spoločne na to, čo Slovenský tenisový zväz chystá v aktuálnej sezóne a ako pandémia koronavírusu zasiahla v úvode roka do termínovej listiny domácich turnajov.

05. 01. 2022
Rozhovory Více zde
 
news img

Rozhovory o tenise - T. Tóth

V predvianočnom štúdiu Slovenského tenisového zväzu sme v relácii Rozhovory o tenise privítali daviscupového kapitána Tibora Tótha. Tento týždeň schválil Výkonný výbor STZ jeho pokračovanie vo funkcii kapitána aj na ďalší rok a tak sme sa v rozhovore venovali nielen tohtoročnému skvelému vystúpeniu slovenských reprezentantov v stretnutí proti Čile, ale porozprávali sme sa aj o najbližšom kvalifikačnom stretnutí o postup na záverečný finálový turnaj Davis Cupu, v ktorom Slovensko privíta v marci silný výber Talianska.

21. 12. 2021
Rozhovory Více zde
 
news img

Rozhovory o tenise - J. Nemček

V ďalšej časti relácie Rozhovory o tenise bol hosťom v štúdiu Juraj Nemček, metodik Slovenského tenisového zväzu. Venovali sme sa téme tohtoročného trénerského semináru, ktorý Slovenský tenisový zväz pripravuje a ktorý bude pravdepodobne ako vlani vo forme webináru. Dotkli sme sa témy o školení trénerov prvého a druhého kvalifikačného stupňa ale aj ich ďalšieho vzdelávania a možnostiam, ktoré sa im ponúkajú.

15. 07. 2021
Rozhovory Více zde
 
news img

Rozhovory o tenise - R. Horváth

Témou ďalšej časti Rozhovorov o tenise boli reprezentačné sústredenia mládeže, ktoré Slovenský tenisový zväz organizuje pre mladých reprezentantov. Reprezentačný tréner mládeže Rudolf Horváth sa v štúdiu venoval ich prínosu pre hráčov v dobe, kedy nie je na Slovensku možné trénovať. Aj týmto štýlom sa STZ snaží pomôcť uľahčiť vzniknutú situáciu vplyvom pandémie koronavírusu. Horváth priblížil už skončené sústredenie v Turecku, ktoré vyvrcholilo úspešným turnajom kategórie TE3 U16 v Istanbule a dotkol sa aj toho práve prebiehajúceho v Chorvátsku.

10. 04. 2021
Rozhovory Více zde
 
news img

Rozhovory o tenise - I. Moška

V novej časti relácie Rozhovory o tenise sme v štúdiu privítali Igora Mošku, generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu. Dnešnou témou bola aktuálna pandemická situácia na Slovensku a jej dopad na tenisové kluby a hráčov. Porozprávali sme sa o zrušení zimnej halovej sezóny, o finančnej podpore STZ pre kluby v tejto situácii, o organizácii marcových turnajov ITF v Bratislave ale aj o vyhliadkach smerom k letnej sezóne a súťažiam jednotlivcov a družstiev. Viac sa dozviete z nášho rozhovoru...

26. 02. 2021
Rozhovory Více zde
 
news img

Rozhovory o tenise - T. Macko

S prezidentom Slovenského tenisového zväzu Tiborom Mackom sme sa v relácii Rozhovory o tenise porozprávali o sezóne 2020. Priblížili sme si počínanie Slovákov na medzinárodnom poli, porozprávali sme sa o domácom dianí a o tom, ako pandémia koronavírusu a všetky obmedzenia, ktoré so sebou priniesla, poznačili nedávno skončenú sezónu. Bližšie sme sa spolu pozreli na ekonomické dopady tejto krízy na hospodárenie STZ, ale aj na plnenie záväzkov zväzu voči klubom. V poslednom bode rozhovoru sme sa zamerali na Národné tréningové centrum v Košiciach.

10. 12. 2020
Rozhovory Více zde
 
news img

Juraj Nemček o webinári

V ďalšej časti relácie Rozhovory o tenise bol hosťom v štúdiu Juraj Nemček, metodik Slovenského tenisového zväzu. Rozhovorom sme sa vrátili k téme minulotýždňového trénerského semináru. Ten sa síce koná každoročne, no špecifikom toho tohtoročného bola jeho forma. Konal sa totiž vďaka onlajn prenosu, ktorý trval tri hodiny a za účasti viacerých odborníkov sa tešil vysokej účasti prihlásených trénerov. V druhej časti rozhovoru sme sa porozprávali aj o pripravovanom projekte týkajúceho sa tenisu žiakov.

26. 11. 2020
Rozhovory Více zde
 
news img

Rozhovor I. Mošku pre HN

Hospodárske noviny priniesli vo štvrtkovom vydaní rozhovor s generálnym sekretárom Slovenského tenisového zväzu Igorom Moškom, ktorý vám prinášame v plnom znení. Dozviete sa v ňom informácie o aktuálnom stave slovenského tenisu, o dopade koronakrízy na fungovanie STZ, ako aj mnoho ďalších zaujímavých postrehov a faktov.

10. 09. 2020
Rozhovory Více zde
 
news img

Rozhovory o tenise - T. Macko

V novej časti pravidelnej relácie Rozhovory o tenise sme tentokrát privítali prezidenta Slovenského tenisového zväzu Tibora Macka. Témou dnešného dielu bolo zhodnotenie pomaly sa končiacej letnej sezóny, vypichnutie rozdielov oproti bežným sezónam a pozitíva a negatíva, ktorá táto špeciálna situácia zavinená pandémiou koronavírusu priniesla. Tibor Macko zároveň zhodnotil letné majstrovstvá Slovenska a porozprával o akcii Detský Davis Cup a Fed Cup, ktorá ma aktuálne vo vekovej kategórii do 10 rokov za sebou oblastné kolá.

10. 09. 2020
Rozhovory Více zde
 
« 123456 »   1/6