• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Rozhovory

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Rozhovory

 
« 12345 »   1/5
news img

Rozhovory o tenise - M. Mečíř

V relácii Rozhovory o tenise sme tento raz privítali šéftrénera Národného tenisového centra Miloša Mečířa. Zhodnotil účinkovanie slovenských hráčov na kontrolných tréningových turnajoch, ako aj na prvom zo série podujatí Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna. Vyjadril sa k augustovému reštartu sezóny a taktiež pozval fanúšikov na medzinárodné priateľské stretnutie fedcupových tímov Slovenska a Česka.

24. 06. 2020
Rozhovory Více zde
 
news img

Rozhovory o tenise - T. Macko

Tibor Macko, prezident Slovenského tenisového zväzu (STZ), bol hosťom v relácii Rozhovory o tenise. Rozprávali sme sa o nedávno skončenej slovenskej extralige, zareagoval taktiež na kritické hlasy v médiách zo strany niektorých hráčov. Priblížil sériu turnajov Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna a vysvetlil ciele, ktoré ňou STZ sleduje. Na záver porozprával aj o priateľských medzištátnych stretnutiach Slovenska proti Česku. Tie sú na programe prvý júlový víkend, nominácie budú známe v pondelok 29. júna.

17. 06. 2020
Rozhovory Více zde
 
news img

Rozhovory o tenise - J. Nemček

V relácii Rozhovory o tenise sme tentoraz privítali v štúdiu Juraja Nemčeka, metodika Slovenského tenisového zväzu. Zamerali sme sa na problematiku tenisových trénerov počas pandémie koronavírusu. V tejto neľahkej dobe nemôžu poskytovať svoje služby, na čo reagovala aj Medzinárodná tenisová federácia. Projektom ITF Academy sa snaží podporiť a motivovať trénerov, aby využili viac voľného času na zvýšenie svojho vzdelania a ponúka im možnosť zadarmo absolvovať kurzy a získať rôzne certifikáty pod jej hlavičkou. V rámci projektu Tennis Academy je možnosť prihlásiť sa aj do systému iCoach.

21. 04. 2020
Rozhovory Více zde
 
news img

Rozhovory o tenise - I. Moška

Témou ďalšej časti Rozhovorov o tenise boli opatrenia Slovenského tenisového zväzu (STZ) týkajúce sa pandémie koronavírusu. Generálny sekretár STZ Igor Moška sa v štúdiu televízie STZ venoval reštrikciám, ktoré boli prijaté v záujme obmedzenia šírenia nákazy, ich dopadu na tréningový proces, súťaže družstiev i jednotlivcov a v neposlednom rade ekonomickým dopadom na fungovanie klubov, prácu trénerov a samotných hráčov. 

31. 03. 2020
Rozhovory Více zde
 
news img

Rozhovory o tenise - I. Moška

S Igorom Moškom, generálnym sekretárom STZ, sme sa v Rozhovoroch o tenise porozprávali o nedávno skončenom daviscupovom stretnutí proti Česku. Tím pod vedením Dominika Hrbatého prehral 1:3 a nepostúpil na finálový turnaj do Madridu. V piatok je na programe žreb septembrových stretnutí I. svetovej skupiny Davisovho pohára, pri ktorom bude Slovensko figurovať ako nenasadené. Aj toto bola téma nášho rozhovoru.

11. 03. 2020
Rozhovory Více zde
 
news img

Rozhovory o tenise - M. Lipták

Matej Lipták začal už dvanástu sezónu na kapitánskom poste slovenskej fedcupovej reprezentácie. V druhý februárový víkend získal s tímom dôležité víťazstvo znamenajúce postup na finálový turnaj do Budapešti (14. - 19. apríla). Slovensko v Bratislave zdolalo Veľkú Britániu 3:1. Pár dní po víťazstve spoznal kapitán a jeho hráčky súperov do základnej skupiny - USA a Španielsko. O Budapešti, antuke, tímovom duchu i Serene Williamsovej sme sa rozprávali v našom rozhovore s najdlhšie slúžiacim kapitánom fedcupového tímu Slovenska.

13. 02. 2020
Rozhovory Více zde
 
news img

Rozhovory o tenise - J. Balaš

V dnešnom dieli Rozhovorov o tenise sa v štúdiu STZ predstavil manažér NTC tímu Jaroslav Balaš. V tejto funkcii, ktorá je v STZ nová, pôsobí od decembra minulého roka. Rozprávali sme sa o jeho prvých dojmoch a začiatkoch v NTC, o tom, aká je jeho úloha a aké sú vízie a ciele rozšíreného NTC tímu pre túto sezónu.

05. 02. 2020
Rozhovory Více zde
 
news img

Rozhovory o tenise - T. Macko

Hosťom v štúdiu televízie STZ bol tentokrát prezident zväzu Tibor Macko. V našom rozhovore zdôraznil, že slovenský tenis má pred sebou veľké výzvy: obe reprezentácie čaká domáci kvalifikačný súboj v tímových súťažiach, ženy vo februári s Veľkou Britániou a mužov v marci s Českom. Víťazi týchto stretnutí postúpia na záverečný finálový turnaj Fed Cupu do Budapešti a Davis Cupu do Madridu. Taktiež sa venoval domácim a medzinárodným turnajom organizovaným Slovenským tenisovým zväzom a rozšíreniu NTC tímu, ktoré prebehlo pred aktuálnou sezónou.

22. 01. 2020
Rozhovory Více zde
 
news img

Rozhovory o tenise - I. Moška

Igor Moška, generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (STZ), bol hosťom v štúdiu televízie STZ. Rozprávali sme sa o nedávno skončenom jubilejnom 20. ročníku medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov - Peugeot Slovak Open 2019. Z pozície riaditeľa tohto turnaja porozprával, ako bol s uplynulým ročníkom spokojný, čo ho potešilo  a čo by sa dalo do tretieto desaťročia turnaja zmeniť.

13. 11. 2019
Rozhovory Více zde
 
news img

Rozhovory o tenise: V. Habas

Témou ďalšej časti rozhovorov o tenise je hodnotenie pomaly sa končiacej sezóny 2019. Do štúdia televízie STZ prijal tentoraz pozvanie športový riaditeľ STZ Vladimír Habas, ktorý sa vrátil k úspechom slovenských tenistov na individuálnej úrovni ale aj v tímových súťažiach. Porozprávali sme sa o NTC tíme na novú sezónu a takisto o budúcotýždňovom turnaji Peugeot Slovak Open, ktorý napíše už svoje dvadsiate pokračovanie. Celý rozhovor si môžete pozrieť tu.

29. 10. 2019
Rozhovory Více zde
 
news img

Rozhovory o tenise - J. Nemček

Do štúdia televízie STZ prijal tentoraz pozvanie Juraj Nemček, metodik STZ, ktorý zároveň zastrešuje vzdelávanie tenisových trénerov na Fakulte telesnej výchovy a športu. Témou relácie Rozhovory o tenise bolo vysvetlenie systému vzdelávania tenisových trénerov, spôsob udeľovania licencií a organizovanie seminárov s tenisovými odborníkmi. Rozhovor si môžete pozrieť tu.

17. 10. 2019
Rozhovory Více zde
 
news img

Rozhovory o tenise: D. Hrbatý

Pred blížiacim sa stretnutím I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára Slovenska proti Švajčiarsku sme si do štúdia televízie STZ pozvali kapitána Dominika Hrbatého. Porozprával o príprave slovenských hráčov, o voľnočasových aktivitách smerujúcich k stmeľovaniu tímu ale aj o pripravenosti kurtu či súperovi zo Švajčiarska. Chcete sa dozvedieť viac? Pozrite si video tu.

09. 09. 2019
Rozhovory Více zde
 
« 12345 »   1/5