• PEUGOT
  • AEGON
  • NADACIA SPP
  • TIPOS
  • FORTUNA
  • J&T BANKA

Rozhovory

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Rozhovory

 
news img

Slovenský tenis v roku 2016

Tenis si aj v roku 2016 udržal postavenie jedného z najsledovanejších športov na Slovensku. Výsledkami, popularitou doma i vo svete, patrí do skupiny športov, ktoré sa radia hneď za futbal a hokej, tradične najrozšírenejšie športy.  Témou rozhovoru s generálnym sekretárom STZ Igorom Moškom bolo všetko to, čo je v tenise aktuálne pri bilancovaní roku 2016.

14. 12. 2016
Rozhovory Více zde
 
news img

Z prémie kúpi trénerovi korčule

Jana Čepelová si z Wimbledonu za tretie kolo odnáša prémiu 80 000 libier brutto a 170 bodov do rebríčka. Jediná lopta v zápase so Šafářovou ju delila od návratu do svetovej stovky. Ale niekdajšia hráčka TOP 50 je na dobrej ceste opäť sa tam vrátiť.

02. 07. 2016
Rozhovory Více zde
 
news img

Lacko: Rozhodlo pár lôpt

Po štyroch rokoch má Lukáš Lacko (ATP 123.) opäť šancu bojovať o postup do grandslamového osemfinále. Lacko vo Wimbledone vo štvrtok vyradil obávaného servismana Iva Karloviča. Piešťanského rodáka v tejto sezóne trénersky vedie Karol Kučera za asistencie Filipa Havaja, kondične sa pripravuje s Davidom Olaszom.

30. 06. 2016
Rozhovory Více zde
 
news img

Viac peňazí talentom a klubom

 STZ od roku 2017 podporí cca 50 klubov a 120 talentov od 12 do 20 rokov sumou 650-tisíc eur. Výkonný výbor STZ schválil reformu financovania talentov a klubov, ktorá výrazne zvýši ich priamu finančnú podporu. Na zväzovej stránke uverejňujeme schválené ZÁSADY. Súčasne výkonný výbor STZ schválil KRITÉRIÁ na zaradenie hráčov do systémov vrcholového tenisu a talentovanej mládeže. Prezidenta STZ Tibora Macka sme oslovili s otázkami týkajúcimi sa reformy financovania. 

23. 06. 2016
Rozhovory Více zde
 
news img

Tímy SR z ambícií nezľavia

Slovensko sa v tímových súťažiach – Davis Cupe a Fed Cupe – neprebojovalo v roku 2015 medzi elitné tímy. Z ambícií však tenisti nezľavia. Vyplýva to z hodnotenia oboch reprezentácií, ktoré bolo témou nášho rozhovoru s Vladimírom HABASOM, športovým riaditeľom Slovenského tenisového zväzu.

01. 10. 2015
Rozhovory Více zde
 
news img

Uznanie pre hráčku i trénera

Milan Martinec, dlhoročný tréner Národného tenisového centra, zažíva najlepšie obdobie trénerskej kariéry. Jeho 20-ročná zverenka Karolína Schmiedlová sa stala slovenskou jednotkou a v ankete Ženskej tenisovej asociácie (WTA) vychádzajúcou hviezdou v mesiaci júl. Je to uznanie pre hráčku, aj trénera. Aj o tom sme s trénerom Milanom Martincom hovorili v našom interview. Dvojica v utorok odlieta na turnaje do zámoria, ktorých vrcholom bude štart na grandslamovom US Open v New Yorku.

10. 08. 2015
Rozhovory Více zde
 
news img

Filipov reštart

Filip Horanský prešiel zložitým tenisovým obdobím, v ktorom dokonca zvažoval ako pokračovať v kariére. Dvadsaťdvaročný piešťanský rodák to priznal v našom rozhovore počas minulotýždňového piešťanského turnaja futures, na ktorom vyhral štvorhru a bol vo finále dvojhry. Dnes prehral v 1. kole challengeru v Cortine so Španielom Rubenom Ramirezom Hidalgom 4:6, 4:6.

04. 08. 2015
Rozhovory Více zde
 
news img

Do Konstance s optimizmom

Tréner NTC aj daviscupového tímu Slovenska Karol KUČERA mal pred nedeľňajším odletom do Rumunska perný týždeň. Pod jeho taktovkou sa na antukových dvorcoch Slávie Agrofert pripravovali reprezentanti na súboj 2. kola I. skupiny euro-africkej skupiny v Konstanci 17. – 19. júla. Okrem iných aj to bola jedna z tém nášho rozhovoru.

10. 07. 2015
Rozhovory Více zde
 
news img

NTC Košice blízko k realite

Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor MOŠKA s radosťou privítal aktuálnu informáciu, že Košice získali titul Európske mesto športu 2016. Táto skutočnosť by mala pozitívne ovplyvniť niekoľkoročné úsilie zväzu realizovať výstavbu NTC Košice. Náš rozhovor s Igorom Moškom sme odštartovali práve touto témou.

12. 06. 2015
Rozhovory Více zde
 
news img

Pyramída má základy v kluboch

Tém, ktoré vo svojej pracovnej náplni zastrešuje na Slovenskom tenisovom zväze Vladimír HABAS, športový riaditeľ zväzu, sa núka niekoľko. V našom rozhovore sme sa kľúčovo zamerali na dve aktuálne z nich – inováciu v podpore klubov a zvýšenú starostlivosť o mládežnícke reprezentácie do 14, 16 a 18 rokov. 

11. 05. 2015
Rozhovory Více zde
 
news img

Turnajov je dosť, kvalita je prvoradá

S Ľubomírom Páleníkom, medzinárodným a športovo-technickým riaditeľom Slovenského tenisového zväzu, hovoríme o nedávnom rokovaní Tennis Europe v Lausanne, na ktorom bol delegátom. Druhú časť rozhovoru sme zamerali na Slovensko. Témou sú turnaje organizované STZ.

20. 04. 2015
Rozhovory Více zde
 
news img

Kurhajec chce troch v TOP 50

Víťazstvo Alexa Molčana, najlepšieho slovenského juniora, na turnaji kategórie G1 v Umagu, posunulo hráča NTC do TOP 20 sveta medzi tenistami do 18 rokov. O Molčanovom úspechu a aktuálnej situácii slovenských juniorov v NTC hovoríme s trénerom Ľubomírom Kurhajcom.

24. 03. 2015
Rozhovory Více zde