• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

TENIS EP = elektronické periodikum STZ

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP

 
Hlavní obsah stránky

 Tenis EP = elektronické periodikum Slovenského tenisového zväzu:   www.stz.sk/tenis

- - - AKTUALITY

- - - TENIS DOMA

- - - DAVIS CUP

- - - FED CUP

- - - SLOVAK OPEN

- - - ROZHOVORY

- - - TASR

- - - ARCHÍV (mesačník tenis 2006 - 2012)

Vydavateľ: STZ a STZ Marketing, s. r. o., Príkopova 6, 831 03 Bratislava
Redakcia: Príkopova 6, 831 03 Bratislava, 8. poschodie, telefón 02/49 209 881
Zodpovedná redaktorka: Ing. Petra Chamillová
Redakčná rada: Dr. Tibor Macko, Ing. Igor Moška, Dr. Ľubomír Páleník, Ing. Vladimír Habas
Periodicita: denná aktualizácia
Newsletter: súčasť elektronického média s dvojtýždňovou periodicitou
ISSN: 1339-9764

 

 

 
 
 
« 123456 .. 10 »   1/256
news img

MONETA Tenisová extraliga

Do bojov v MONETA Tenisovej extralige hrajúcej sa v Českej republike sa zapojili aj slovenskí tenisti.V semifinálovej skupine v Říčanoch zdolal I. ČLTK Praha mestského rivala Spartu aj zásluhou Martina Kližana. Ten síce nestačil vo dvojhre na Srba Bornu Čoriča a podľahol mu 7:6(3), 2:6, 3:6, no v rozhodujúcej štvorhre po boku Jonáša Forejteka rozhodli o víťazstve svojho tímu celkovým pomerom 5:4 na zápasy. Čoriča s Lukášom Rosolom zdolali vo vyrovnanom zápase 6:1, 6:7(5), 10-8.

16. 12. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Polášek v desiatke najlepších

Filip Polášek sa premiérovo vo svojej kariére dostal medzi desiatku najlepších slovenských športovcov v ankete Klubu športových redaktorov SSN Športovec roka. Víťaza ankety vyhlásia na slávnostnom galavečere Športovec roka 2019 vo štvrtok 19. decembra. Poradie za prvou desiatkou je už známe, na 19. mieste sa umiestnila Viktória Kužmová.

 
news img

Kužmová finále neobháji

Viktória Kužmová vypadla na turnaji ITF World Tennis Tour v Dubaji (100 000 USD +H, tvrdý povrch vonku) v druhom kole. Nad sily druhej nasadenej hráčky bola Rumunka Ana Bogdanová, ktorej podľahla 1:6, 4:6. Hráčka NTC si v zápase vypracovala šesť brejkbalov, ani raz však servis súperke nedokázala vziať. Zverenka trénera Michala Mertiňáka obhajovala v Dubaji lanské finále. V rebríčku WTA klesne o 4 pozície na 56. priečku.

11. 12. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Región v Bratislave pre Pjonteka

Na dvorcoch Slovana Bratislava sa uskutočnili majstrovstvá bratislavského regiónu v hale v kategórii mužov. Víťazom sa stal Sebastián Pjontek z TK Slávia STU Bratislava. Vo finále zdolal Samuela Peška 6:2, 3:6, 6:4. Vo štvorhre zvíťazili Šimon Habšuda so Stanislavom Valentom. FOTO: Dušan Barbuš

11. 12. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Dominika bude mamičkou!

Dominika Cibulková sa na sociálnych sieťach potešila so svojimi fanúšikmi o radostnú novinu - potvrdila, že je tehotná. Urobila tak prostredníctvom fotografie, na ktorej je so svojim manželom Michalom Navarom a v ruke drží snímku z ultrazvuku. „Sme požehnaní a nesmierne šťastní, že vám môžeme oznámiť, že z nás bude trojčlenná rodinka,“ napísala Dominika k fotografii.

11. 12. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Kužmová víťazne v Dubaji

Viktória Kužmová zvíťazila v prvom kole turnaja ITF World Tennis Tour v Dubaji (100 000 USD + H, tvrdý povrch vonku). Druhá nasadená hráčka si poradila so srbskou kvalifikantkou Aleksandrou Kruničovou 6:4, 7:6(2) za 88 minút. Zverenka trénera Michala Mertiňáka obhajuje v Dubaji lanské finále. V druhom kole sa stretne s Rumunkou Anou Bogdanovou.

10. 12. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Región v Bratislave vyhrala Juríková

Na dvorcoch TŠP Bratislava v Petržalke sa uskutočnili majstrovstvá bratislavského regiónu v hale v kategórii žien. Víťazkou vo dvojhre sa stala Lenka Juríková (Tenis-Bedminton klub D. Lužná), ktorá vo finále hladko zdolala Sandru Máriu Kerdíkovú 6:0, 6:0. Tá si chuť napravila vo finále štvorhry, keď zvíťazila po boku Kristíny Lacovej. Finále mužov je na programe v utorok. FOTO: Dušan Barbuš

10. 12. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Daubnerová s deblovým titulom

Nikola Daubnerová získala deblový titul na prestížnom medzinárodnom turnaji Eddie Herr v kategórii dievčat do 14 rokov. Spolu s Kanaďankou Kaylou Crossovou tvorili najvyššie nasadený pár a vo finále si poradili s americko-japonskou dvojicou Koikeová, Saitová 6:4, 6:1. Štrnásťročnej Nikole, hráčke NTC, sa darilo aj vo dvojhre. Tretia nasadená postúpila do štvrťfinále, kde nestačila na osmičku turnaja, domácu hráčku Karsyn Evansovú a podľahla jej 5:7, 3:6.

09. 12. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Privara Hráčom roka do 16 rokov

Peter Benjamín Privara môže byť so sezónou 2019 naozaj spokojný. Pätnásťročný hráč, ktorý nedávno získal titul Talent roka na Slovensku, sa pýši ďalším veľkým ocenením. V kategórii do 16 rokov bol vyhlásený za Hráča roka na okruhu Tennis Europe. Počas roka vyhral 6 turnajov, z ktorých tri patrili do kategórie „jednotkových“ – v Barcelone, Varšave a Sarajeve. V nadväznosti na rekordnú zápasovú bilanciu na Tennis Europe Junior Tour v pomere 39-3 za rok 2019, Privara minulý týždeň zaznamenal aj prvý deblový titul na svetovom juniorskom okruhu ITF v nórskom Stavangeri.

07. 12. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

NTC tím pre sezónu 2020

NTC tím bude v Bratislave tvoriť v roku 2020 celkom 22 hráčov - 10 v mužskej zložke a 12 v ženskej. O ich výkonnostný rast sa bude starať 14 tenisových trénerov a 2 kondiční. Novými členmi NTC tímu sú Krištof Minárik, János Fekete, Lukáš Pokorný, Matej Gálik, Michal Novanský, Rebecca Šramková, Eszter Méri, Bianca Behúlová, Sara Suchánková, Nikola Daubnerová a Nina Vargová. Naopak, v tíme skončili Jozef Kovalík, Tomáš Líška a Samuel Puškár. Novými trénermi v NTC Bratislava sú Tomáš Krupa, Peter Huber a Miloslav Mečíř ml. Kondičnými trénermi naďalej zostávajú Ladislav a Dávid Olaszovci.

 

04. 12. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Privara v semifinále dvojhry a s titulom zo štvorhry

Peter Benjamín Privara sa prebojoval do semifinále dvojhry a zvíťazil  vo štvorhre na juniorskom turnaji do 18 rokov v nórskom Stavangeri. Pätnásťročný hráč, ktorý bol nedávno vyhlásený za Talent roka na Slovensku, bol na turnaji štvrtý nasadený vo dvojhre a vyradil turnajovú trinástku aj päťku. V semifinále nestačil na druhého nasadeného domáceho hráča Caspera Christensena, ktorému tesne podľahol 6:3, 3:6, 6:7(5). V debli získal po boku Turka Tokaca titul.

04. 12. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Darujte na Vianoce tenis...

Máte doma tenisového fanúšika a rozmýšľate, čím ho potešiť pod vianočným stromčekom? Slovenský tenisový zväz vám prináša skvelý tip na darček. Doprajte svojim blízkym či kamarátom zážitok v podobe priamej účasti na fedcupovom stretnutí Slovensko – Veľká Británia (7. – 8. február 2020), v ktorom pôjde naozaj o veľa. Víťazný tím totiž postúpi na finálový turnaj Fed Cupu do Budapešti! Zažite neopakovateľný zážitok a podporte slovenské dievčatá v ceste za vytúženým snom. Buďte pri tom! Vstupenky sú v predaji v sieťach predpredaj.skticketportal.sk a na recepcii NTC. Neváhajte a spravte radosť sebe i svojim blízkym. Najlepšie darčeky sú predsa vždy tie zážitkové...

03. 12. 2019
Aktuality Více zde
 
« 123456 .. 10 »   1/256