• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

J&T BANKA SLOVAK OPEN

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » J&T BANKA SLOVAK OPEN

 
news img

Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna

Séria turnajov, ktorú organizuje Slovenský tenisový zväz pod názvom Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna, sa rozbehla prvým podujatím. Všetky dôležité informácie, denný program, pavúky, výsledky, rozhovory a fotografie nájdete na stránke www.peugeottennistour2020.sk.

 
news img

Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna

Slovenský tenisový zväz (STZ) organizuje sériu špeciálnych turnajov mužov a žien s názvom „Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna“. Jej cieľom je zabezpečiť kvalitný súťažný program, predovšetkým pre hráčov a hráčky, ktorí zvyčajne štartujú na turnajoch ATP, WTA a ITF. Ide v prevažnej miere o reprezentantov a reprezentantky SR v kategóriách dospelých a dorastu. STZ má záujem, aby najlepší slovenskí hráči mali zabezpečený čo najkvalitnejší domáci program. Všetky turnaje sú určené pre 16 mužov a 16 žien, ktorí budú do turnaja akceptovaní podľa stanovených pravidiel.

 
news img

PTT: Konečné poradie série

Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna je na konci. Odohralo sa všetkých päť turnajov, spoznali sme všetkých víťazov. V celkovom poradí sa na najvyšších priečkach vo dvojhre umiestnili Lukáš Klein a Anna Karolína Schmiedlová, ktorí si prvenstvo zabezpečili už v predstihu a kvôli začiatku medzinárodných turnajov sa už na poslednom podujatí v Prešove nepredstavili. KIein si na svoje konto pripísal okrem singlového prvenstva aj víťazstvo v deblovom rebríčku. Medzi ženami sa na najvyššej priečke umiestnili hneď dve hráčky - Chantal Škamlová a Tereza Mihalíková, ktoré zhodne získali 26 bodov a štartovali na štyroch podujatiach.

 
news img

Prešovský riaditeľ hodnotí...

Hoci sa na poslednom piatom turnaji série Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna nezúčastnilo viacero hráčov slovenskej špičky, podľa riaditeľa prešovského turnaja Jozefa Marasa ml. mal kvalitnú úroveň. V Prešove chýbali celkoví víťazi Lukáš Klein a Anna Karolína Schmiedlová a aj vďaka tomu pribudli na zoznam víťazov jednotlivých podujatí nové mená. "Za seba môžem povedať, že som v prvom rade veľmi rád, že sa turnaj vôbec uskutočnil," poznamenal Maras ml.

 
news img

Titul pre Karola s Líškom

Tomáš Líška s Milošom Karolom získali titul na turnaji de France Cup v Prešove. Na záverečnom podujatí série Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna zdolali vo finále pár Lukáš Palovič, Lukáš Pokorný 6:3, 6:3 a potvrdili pozíciu najvyššie nasadenej dvojice. Bol to pre nich druhý spoločný titul v sérii, zvíťazili aj na podujatí v Žiline.

 
news img

Zelníčková zdolala Škamlovú

Radka Zelníčková sa stala víťazkou dvojhry žien na turnaji v Prešove, ktorý bol záverečným podujatím série Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna. Vo finále zdolala Chantal Škamlovú 7:6(5), 4:6, 6:3. Pre sedemnásťročnú zverenku trénera Patrika Fabiana je to prvý titul medzi ženami. Finálový zápas priniesol zaujímavý tenis dvoch rozličných štýlov. Zelníčková slávila úspech agresívnou hrou, ktorá na Škamlovú v Prešove platila.

 
news img

Pokorný s titulom z Prešova

Lukáš Pokorný zvíťazil vo dvojhre na turnaji de France Cup v Prešove. Vo finále posledného piateho podujatia Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna zdolal siedmeho nasadeného Jánosa Feketeho 3:6, 6:3, 6:1. Pre osemnásťročného Pokorného je to prvá trofej z mužského turnaja. Po majstrovstvách Slovenska dorastencov tak predĺžil víťaznú singlovú šnúru na deväť zápasov v rade.

 
news img

V debli Mihalíková a Škamlová

Tereza Mihalíková so Chantal Škamlovou, najvyššie nasadený pár na turnaji de France Cup v Prešove, zvíťazili vo finále nad trojkami pavúka Michaelou Kadlečkovou a Katarínou Kužmovou hladko 6:3, 6:2. Pre víťazný pár to bol už druhý spoločný titul v rámci série Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna. Obe získali ešte po jednom titule, pričom zaujímavosťou je, že to bolo vždy po boku Romany Čisovskej.

 
news img

Finále v Prešove od 9.00

Posledné podujatie série Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna vyvrcholí v piatok finálovými zápasmi mužov aj žien. Program na dvorcoch TA Prešov otvorí o 9.00 h finálový zápas ženskej štvorhry, v ktorom sa predstaví najvyššie nasadený pár Tereza Mihalíková, Chantal Škamlová proti trojkám pavúka Kataríne Kužmovej s Michaelou Kadlečkovou.

 
news img

O titul Pokorný s Feketem

Lukáš Pokorný (na snímke) a János Fekete nastúpia proti sebe vo finále turnaja de France Cup v Prešove. Pokorný zdolal v prvom semifinále Miloša Karola 6:3, 6:3 a pokračuje vo víťaznom ťažení už od majstrovstiev Slovenska dorastencov. Zverenec trénerov Milana Martinca a Ľubomíra Kurhajca nastúpi proti Jánosovi Feketemu, ktorý zdolal nasadenú jednotku Tomáša Líšku 6:4, 6:2.

 
news img

Finále Zelníčková - Škamlová

Radka Zelníčková a Chantal Škamlová (na snímke) sa prebojovali do finále piateho podujatia série Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna. Sedemnásťročná Zelníčková zdolala v prvom semifinále nasadenú päťku Katarínu Kužmovú 6:4, 0:6, 6:2. Vyrovnaný tenis sa hral iba v prvom sete. V druhom jednoznačne dominovala mladšia zo sestier Kužmových, ktorá súperke uštedrila kanára. Zverenka Patrika Fabiana však nezložila zbrane a v rozhodujúcom dejstve doviedla zápas do víťazného konca.

 
news img

Fekete a Karol do štvorky

János Fekete (na snímke) aj Miloš Karol sa premiérovo predstavia v semifinále v rámci jedného z turnajov série Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna. Siedmy nasadený Fekete otočil vo štvrťfinále zápas s Jakubom Kaťuchom. Prvý set síce prehral v tajbrejku 6:7(3), v ďalších dvoch bol však úspešnejší a vyhral ich 6:2, 6:2. V súboji o postup do finále si zmeria sily s najvyššie nasadeným Tomášom Líškom, ktorý si poradil s Tomášom Lánikom 6:2, 6:4.