Jamrichová na stovke prehrala

Renáta Jamrichová sa neprebojovala do druhého kola dvojhry na turnaji ITF WTT W100 v britskom Ilkley (100 000 USD, tráva vonku). Zverenka trénera Jána Matúša v Národnom tenisovom centre nestačila v úvodnom kole na domácu kvalifikantku Ranah Stoiberovú a podľahla jej vo vyrovnanom zápase 6:4, 5:7, 6:7(5) za 129 minút.

Klein na tráve v Ilkley víťazne

Lukáš Klein postúpil do druhého kola dvojhry na challengeri 125 v britskom Ilkley (148 625 eur, tráva vonku). Zverenec trénera Karola Kučeru a kondičného Dávida Olasza si v úvodnom zápase poradil s domácim držiteľom voľnej karty Ryanom Penistonom a zdolal ho 6:3, 6:4 za 97 minút. Jeho ďalším súperom bude kvalifikant Tomas Barrios Vera z Čile.

Mihalíková v Birminghame ďalej

Tereza Mihalíková spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou postúpili do štvrťfinále štvorhry na turnaji WTA 250 v Birminghame (267 082 USD, tráva vonku). V úvodnom zápase si poradili s gruzínsko-ruskou dvojicou Oksana Kalašnikovová, Jana Sizikovová a zdolali ju 7:6(4), 6:2 za 75 minút. V súboji o postup do semifinále si zmerajú sily s americko-indonézskym párom Asia Muhammadová, Aldila Sutjadiová.

Hrunčáková v Taliansku končí

Viktória Hrunčáková sa neprebojovala do druhého kola dvojhry na turnaji WTA 125 v talianskom meste Gaiba (100 000 eur, tráva vonku). Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka a kondičného Kristiána Cupáka nestačila v úvodnom zápase na piatu nasadenú Mexičanku Renatu Zarazuaovú a podľahla jej 6:7(6), 2:6 za 102 minút.