• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • TIPOS
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Kovalík s titulom zo Štetína

Jozef Kovalík vybojoval titul na challengeri 125 v poľskom Štetíne (137 560 EUR +H, antuka vonku). Vo finále zdolal vo vyrovnanom zápase piateho nasadeného Argentínčana Guida Andreozziho 6:7(5), 6:2, 6:4 za 164 minút. Do rebríčka ATP si za víťazstvo pripíše 125 bodov, čo mu zabezpečí posun o 140 priečok nahor. V pondelkovom vydaní rebríčka bude hráč NTC figurovať na 206. mieste. Pre Kovalíka je to štvrtý challengerový titul v kariére.

DC: Víťazstvo vo fotografiách

Slovenskí tenisti sa víťazstvom nad Švajčiarskom prebojovali do kvalifikácie Davisovho pohára o postup na finálový turnaj do Madridu 2020. Doležitý druhý bod pridali deblisti Filip Polášek s Igorom Zelayom, rozhodujúci tretí získal Norbert Gombos. Takto zachytil objektív Romana Benického druhý deň stretnutia.

Slovensko v marci o Madrid!

Slovenskí tenisti sa prebojovali do marcovej kvalifikácie o postup na budúcoročný finálový turnaj Davisovho pohára v Madride. V zápase I. skupiny euro-africkej zóny zvíťazili na antuke v bratislavskom NTC nad Švajčiarskom 3:1. O rozhodujúci tretí bod sa postaral Norbert Gombos, ktorý deklasoval švajčiarsku jednotku Henriho Laaksonena za 50 minút 6:1, 6:1. Gombos nahradil v úvodnom sobotňajšom singli pôvodne nominovaného Martina Kližana.
      

DC: Po štvorhre vedieme 2:1

Slovenskí tenisti vedú v stretnutí I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára nad Švajčiarskom 2:1. O dôležitý druhý bod pre domáce farby sa na antuke v bratislavskom NTC postarali Filip Polášek s Igorom Zelenayom, ktorí zdolali pár Henri Laaksonen, Jerome Kym za 80 minút 6:3, 6:3. Slováci sú tak bližšie k účasti v marcovej kvalifikácii o postup na budúcoročný finálový turnaj v Madride.
     

 
 

Aktuálne informácie