• NADACIA SPP
  • TIPOS
  • AXA

Skvelý Polášek vo finále!

Filip Polášek s Chorvátom Ivanom Dodigom sú vo výbornej hernej pohode. V semifinále turnaja ATP Masters 1000 v americkom Cincinnati (6 735 690 USD, tvrdý povrch vonku) vyhrali nad britským párom Jamie Murray, Neal Skupski 6:1, 6:4. Zápas bol opakovaním 1. kola tohtoročného Wimbledonu, kde v päťsetovej bitke zvíťazili taktiež Polášek s Dodigom. O titul zabojujú v nedeľu s najvyššie nasadenou kolumbijskou dvojicou Juan Sebastian Cabal, Robert Farah.

Klein s tesnou prehrou

Lukáš Klein prehral vo štvrťfinále challengeru 80 v slovinskom meste Portorož (46 600 EUR +H, tvrdý povrch vonku) s domácou jednotkou Aljažom Bedenem 3:6, 6:4, 6:7(4) za 165 minút. Zápas bol plný zvratov. Bedene (90. ATP) ho mal dobre rozohraný, viedol 6:3, 4:1, no Klein zlepšenou a koncentrovanejšou hrou otočil vývoj druhého setu na 6:4 vo svoj prospech. V treťom dejstve hráč NTC neudržal vedenie 4:2, o víťazovi rozhodol tajbrejk. V ňom za stavu 4:5 Klein dvakrát zaváhal na podaní. Po prehre si do rebríčka pripíše 15 bodov a z aktuálnej 343. pozície sa posunie približne o 30 priečok nahor, čím si vylepší svoje kariérne maximum (340. ATP).

Čepelovej stop v Concorde

Jana Čepelová prehrala vo štvrťfinále turnaja ITF World Tennis Tour v americkom Concorde (60 000 USD, tvrdý povrch vonku). Nad jej sily bola domáca hráčka Usue Maitane Arconadová, ktorej podľahla 5:7, 3:6. Pre hráčku NTC bol turnaj v Concorde generálkou na budúcotýždňovú kvalifikáciu posledného grandslamového turnaja sezóny US Open.

SR - Švajčiarsko o 17.00 a 16.00

Od júla naplno beží predpredaj vstupeniek na stretnutie Slovensko - Švajčiarsko v I. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára (ticketportal.sk; predpredaj.sk). Súboj sa uskutoční v Bratislave v piatok a sobotu 13. a 14. septembra 2019 na antuke AXA arény NTC. Cena vstupeniek na každý deň je po 10 eur, začiatok piatkových dvojhier je o 17.00, sobotňajší program otvorí štvorhra so začiatkom o 16.00 a po nej pokračujú záverečné dvojhry.