• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA

Morvayová o prvý titul

Viktória Morvayová postúpila do finále turnaja ITF World Tennis Tour v mexickom Cancúne (15 000 USD, tvrdý povrch vonku). V semifinále si poradila s nasadenou štvorkou Američankou Sofiou Sewingovou 6:3, 6:3. Pre hráčku NTC je to vôbec prvé finále na seniorskom okruhu WTA. O titul zabojuje proti lepšej z dvojice Vanessa Ongová z USA - Raphaella Lacasseová z Kanady.

Molčanov koniec v Helsinkách

Alex Molčan prehral vo štvrťfinále challengeru 80 vo fínskych Helsinkách (46 600 EUR + H, tvrdý povrch v hale). Nad jeho sily bol desiaty nasadený domáci hráč Emil Ruusuvuori, ktorému podľahol 3:6, 5:7 za 70 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona v NTC si do rebríčka pripíše 15 bodov, vďaka čomu sa v pondelkom vydaní posunie o 28 priečok nahor na 291. miesto.

Čepelová končí vo štvrťfinále

Jana Čepelová hladko prehrala vo štvrťfinále turnaja WTA 125K v taiwanskom Tchaj-peji (125 000 USD, koberec v hale). Nad jej sily bola tretia nasadená Ruska Vitalia Diatčenková, ktorej podľahla 1:6, 1:6 za 65 minút. Do rebríčka WTA si zverenka Martina Zathureckého pripíše 29 bodov, pričom v jeho pondelkovom vydaní bude figurovať okolo 160. priečky.

Rozhovory o tenise - I. Moška

Igor Moška, generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (STZ), bol hosťom v stúdiu televízie STZ. Rozprávali sme sa o nedávno skončenom jubilejnom 20. ročníku medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov - Peugeot Slovak Open 2019. Z pozície riaditeľa tohto turnaja porozprával, ako bol s uplynulým ročníkom spokojný, čo ho potešilo  a čo by sa dalo do tretieto desaťročia turnaja zmeniť.