• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

DC: Hrbatý nominoval

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » DC: Hrbatý nominoval

 
news img

Na utorkovej tlačovej konferencii oznámil Dominik Hrbatý nomináciu na daviscupové stretnutie I. skupiny euro-africkej zóny proti Švajčiarsku. Vo výbere je Martin Kližan, Andrej Martin, Norbert Gombos, Filip Polášek a Igor Zelenay. Duel sa uskutoční 13.-14. septembra na antuke pod otvorenou strechou AXA arény bratislavského NTC. Víťaz postúpi do marcovej kvalifikácie o účasť na budúcoročnom finálovom turnaji v Madride.

Švajčiari pricestujú do Bratislavy bez dvoch najväčších hviezd Rogera Federera a Stana Wawrinku. Jednotkou Helvétov bude Henri Laaksonen, ktorý je v rebríčku ATP na 119. mieste.V nominácii kapitána Severina Lüthiho sú ešte Sandro Ehrat, Marc-Andrea Hüsler, Damien Wenger a Jérôme Kym. Úvodné piatkové dvojhry odštartujú o 17.00 h, v sobotu od 16.00 sú na programe štvorhra a záverečné single. Hlavným rozhodcom bude Francúz Stephane Apostolou, v úlohe empajrových arbitrov sa predstavia Egypťan Adel Nour a Britka Kelly Thompsonová.

So slovenským tímom sa pod dohľadom kapitána Dominika Hrbatého okrem nominovanej pätice budú pripravovať aj Filip Horanský, Lukáš Klein a Jozef Kovalík. "Mal som veľkú dilemu, koho nominovať, bolo mi ľúto niekoho z chalanov vynechať. Hráči sa sami pýtali, či by mohli s nami trénovať, aj keď nie sú v nominácii. Svedčí to o tom, že v tíme je výborná atmosféra, chalani držia spolu a Davis Cup ich baví. Už dnes začal trénovať Lukáš Klein, v stredu sa pripoja Kližan, Kovalík, Horanský a Polášek. Andrej Martin začne vo štvrtok. Hral dve challengerové finále za sebou a potrebuje si mentálne oddýchnuť. Igor Zelenay pricestuje za nami, keď skončí svoje účinkovanie na challengeri v Janove. Máme naplánované aktivity, možno si pôjdeme zahrať florbal, alebo bowling. Najneskôr v pondelok začneme s prípravou na centrálnom kurte. Bude to iné ako pod zatvorenou strechou. Zápasy odštartujú neskôr, hráčom nebude svietiť do očí slnko. Tieň bude zasahovať na celý kurt," uviedol Hrbatý.

Vo štvorhre sa bude Hrbatý spoliehať na Poláška, ktorý prežíva životnú sezónu. "Proti Švajčiarom budeme v úlohe favoritov, no nemôžeme ich podceniť. Laaksonen sa pohybuje okolo prvej stovky a mladý Hüsler vyhral nedávno prvý challenger. Ťažko povedať, koho postavia do štvorhry. Vo februári v zápase s Ruskom hrali debla Laaksonen s Kymom a zdolali pár Rubľov, Donskoj, takže slabí určite nebudú." (stz, tasr)

 

 

Fotogaléria

  • Martin Kližan

     Martin Kližan

  • Kližan, Klein, Polášek, Hrbatý

     Kližan, Klein, Polášek, Hrbatý

 
 
Vložené: 03. 09. 2019       Kategória: Aktuality
 
news img

Fotogaléria druhého dňa

Na dvorcoch Národného tenisového centra (NTC) pokračoval v stredu kontrolný tréningový turnaj jednotlivcov druhým hracím dňom. Opäť priniesol množstvo zaujímavých konfrontácií a pre hráčov zároveň možnosť zistiť, ako na tom po hernom výpadku spôsobenom pandémiou koronavírusu sú. FOTO: Dušan Barbuš

27. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Dvadsať rokov od úspechu

V stredu 27. mája 2020 ubehlo presne dvadsať rokov od prenikavého úspechu slovenských tenistov na Svetovom pohári družstiev v nemeckom Düsseldorfe. Tím pod vedením daviscupového kapitána Miloslava Mečířa v zložení Dominik Hrbatý, Karol Kučera a Ján Krošlák zdvihol na tomto podujatí nad hlavu víťaznú trofej. V skupine si poradil s reprezentáciou USA a Nemecka, podľahol iba výberu Švédska. Vo finále zdolal silný výber Ruska 3:0. Denník Šport si tento významný okamih pripomenul celostránkovým článkom.

27. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

NTC turnaj objektívom

Na dvorcoch Národného tenisového cetra sa v utorok rozbehol tréningový turnaj jednotlivcov, ktorý usporiadal Slovenský tenisový zväz. Počasie hráčom veľmi neprialo, a tak sa z vonkajších kurtov museli presúvať do haly. Takto prvý hrací deň turnaja zachytil objektív Dušana Barbuša.

27. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Tréningový turnaj jednotlivcov

Slovenský tenisový zväz organizuje v dňoch 26. - 29. mája štvordňový tréningový turnaj jednotlivcov. Zúčastní sa ho šestnásť mužov a šestnásť žien. Účasť potvrdili všetci hráči Národného tenisového centra na čele s fedcupovými a daviscupovými reprezentantmi, ktorí budú doplnení štyrmi hráčmi a štyrmi hráčkami mimo NTC. Hrať sa bude systémom o každé miesto, čo zaručuje všetkým hráčom jeden zápas v každý hrací deň.

25. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Najviac zarába Osaková

Japonská tenistka Naomi Osaková je podľa magazínu Forbes najlepšie zarábajúcou športovkyňou. Za uplynulých 12 mesiacov zarobila 37,4 milióna dolárov. Ročný zárobok dvojnásobnej grandslamovej šampiónky z turnajov i zo sponzorských zmlúv je historickým ženským rekordom.
   

23. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Federer ani netrénuje

Švajčiarsky tenista Roger Federer prezradil, že už dlhšiu dobu nemal v ruke raketu. Kariéru však končiť nemieni ani počas prestávky zavinenej pandémiou koronavírusu. V rozhovore s bývalým brazílskym tenistom Gustavom Kuertenom štvrtý hráč rebríčka ATP uviedol, že neverí v skoré obnovenie sezóny. "Momentálne netrénujem, pretože na to nevidím dôvod. Som spokojný s mojou fyzickou kondíciou. Bude aj tak dlho trvať, kým sa vrátime do súťažného diania," povedal Federer.

23. 05. 2020
Aktuality Více zde