• TIPOS
  • AXA

Horanský proti Kleinovi

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Horanský proti Kleinovi

Filip Horanský zvíťazil v druhom kole na challengeri 80 v slovinskom meste Portorož (46 600 EUR +H, tvrdý povrch vonku) nad Argentínčanom Tomásom Martínom Etcheverrym 7:6(3), 6:1 a postúpil do osemfinále. V ňom sa nasadená päťka turnaja stretne s krajanom Lukášom Kleinom.

Vložené: 14. 08. 2019       Kategória: Aktuality

Kovalík s titulom zo Štetína

Jozef Kovalík vybojoval titul na challengeri 125 v poľskom Štetíne (137 560 EUR +H, antuka vonku). Vo finále zdolal vo vyrovnanom zápase piateho nasadeného Argentínčana Guida Andreozziho 6:7(5), 6:2, 6:4 za 164 minút. Do rebríčka ATP si za víťazstvo pripíše 125 bodov, čo mu zabezpečí posun o 140 priečok nahor. V pondelkovom vydaní rebríčka bude hráč NTC figurovať na 206. mieste. Pre Kovalíka je to štvrtý challengerový titul v kariére.

15. 09. 2019

Privara s tretím titulom v rade

Peter Benjamín Privara získal už tretí titul na turnaji prvej kategórie na okruhu Tennis Europe v rade. V španielskej Barcelone zvíťazil vo finále ako najvyššie nasadený hráč nad dvojkou turnaja Talianom Petrom Buldorinim 7:5, 6:1.

Slovensko v marci o Madrid!

Slovenskí tenisti sa prebojovali do marcovej kvalifikácie o postup na budúcoročný finálový turnaj Davisovho pohára v Madride. V zápase I. skupiny euro-africkej zóny zvíťazili na antuke v bratislavskom NTC nad Švajčiarskom 3:1. O rozhodujúci tretí bod sa postaral Norbert Gombos, ktorý deklasoval švajčiarsku jednotku Henriho Laaksonena za 50 minút 6:1, 6:1. Gombos nahradil v úvodnom sobotňajšom singli pôvodne nominovaného Martina Kližana.