• NADACIA SPP
  • AXA

Kužmová si o titul nezahrá

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Kužmová si o titul nezahrá

Viktória Kužmová s Bieloruskou Alexandrou Sasnovičovou nepostúpili do deblového finále US Open (57 000 000 USD, tvrdý povrch vonku). Nad ich sily bola ôsma nasadená austrálsko-bieloruská dvojica Ashleigh Bartyová, Viktoria Azarenková, ktorej podľahli 0:6, 1:6 za 56 minút.

Slovensko-bieloruskému tandemu nevyšiel vstup do semifinálového zápasu na štadióne Louisa Armstronga, súperky v druhom geme pri podaní Kužmovej získali čistou hrou výhodu brejku. Po štvrťhodine svietilo na tabuli už 0:4 z pohľadu Kužmovej so Sasnovičovou, ktoré kopili nevynútené chyby. Azarenková s Bartyovou sa na kurte výborne dopĺňali, boli lepšie vo všetkých štatistických ukazovateľoch a prvý set vyhrali na nulu po ľahkej chybe Sasnovičovej na sieti.
Favoritky duelu pokračovali v nastúpenom trende a aj v druhom sete mali jasne navrch. Ich súperky sa síce dokázali dlhšie udržať vo výmenách, ale v rozhodujúcich momentoch kazili. Za stavu 0:2 svitla Kužmovej so Sasnovičovou nádej. Pri podaní Azarenkovej mali k dispozícii dohromady štyri brejkbaly, ale aj v tejto hre ťahali za kratší koniec. Ani v ďalšom priebehu nedokázali súperky výraznejšie potrápiť, aspoň sa však vyhli dvom "kanárom".

Tréner Kužmovej Michal Mertiňák po zápase povedal: "Dnes nie je veľmi čo hodnotiť. Na body to bolo 31:59 a Viki so Sašou vyhrali iba jediný gem. Vo viacerých hrách mali brejkbaly a gembaly, no nedokázali ich využiť. Súperky boli od začiatku lepšie a hrali celý zápas takmer bez chýb, boli suverénne. Viki so Sašou boli naozaj bez šance na úspech. Celý turnaj však hodnotím super. Baby vyhrali štyri ťažké zápasy, vo štvrťfinále vyradili tretí nasadený pár na svete, pričom iba v jednom dueli boli favoritkami. Dúfam, že im to zdvihne sebavedomie a pomôže im to aj vo dvojhrách. Videli, že sa dá hrať s každou súperkou. Snáď to nebude ich posledné semifinále na takomto veľkom turnaji." (stz, tasr)

Vložené: 05. 09. 2019       Kategória: Aktuality

Cibulková ukončila kariéru

Slovenská tenistka Dominika Cibulková ukončila aktívnu kariéru. Svoje rozhodnutie oznámila počas krstu autobiografie Tenis je môj život. Cibulková je s ôsmimi singlovými titulmi z turnajov WTA najúspešnejšou slovenskou tenistkou v histórii. Životný úspech dosiahla v októbri 2016, keď triumfovala na MS WTA Tour v Singapure. "Na Roland Garros to bol môj posledný zápas. Chcela som to v sebe absorbovať a zistiť, či som s tým stotožnená. Myslím si, že dnes je na to perfektný deň. Dlho som nad tým rozmýšľala a teším sa na nový život," povedala už bývalá hráčka so slzami v očiach.