• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Kužmová už v semifinále!

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Kužmová už v semifinále!

 
news img

Viktória Kužmová s Bieloruskou Alexandrou Sasnovičovou zvíťazili vo štvrťfinále štvorhry na poslednom grandslamovom turnaji roka US Open nad tretím nasadeným kanadsko-čínskym párom Gabriela Dabrowská, Sü I-fan 2:6, 6:3, 6:3. V súboji o finále sa stretnú s ôsmym nasadeným bielorusko-austrálskym párom Victoria Azarenková, Ashleigh Bartyová. Vo Flushing Meadows bola v semifinále zo slovenských hráčok naposledy pred ôsmimi rokmi Daniela Hantuchová, najlepší výsledok - postup do finále - dosiahla v roku 2002 Janette Husárová.

„Som veľmi rada, že nám to so Sašou takto spolu ide. Hráme veľmi dobre a dnes sme to skvele vybojovali. Začiatok zápasu nám nevyšiel, bolo to o maličkostiach. Stále sme si však hovorili, že sa to dá zlomiť. Verili sme, že, keď sa nám podarí získať dôležitú loptičku, môžeme to otočiť. Saša bola veľmi dobre naladená a veľmi pozitívna. Pomohla mi dostať sa z toho, že som za stavu 2:0 v treťom sete stratila servis. Záver zápasu sme zvládli bravúrne. Proti páru Azarenková, Bartyová som hrala na Roland Garros po boku Belindy Benčičovej, takže približne viem, čo od nich môžeme očakávať. Dáme do toho všetko, nemáme čo stratiť. Teším sa z toho, že na mojom obľúbenom grandslame v New Yorku sa mi tak darí. Trochu teraz zrelaxujeme, máme deň na to, aby sme sa dali dokopy a pripravili sa na semifinálový zápas," povedala šťastná slovenská jednotka.

Kužmovej tréner Michal Mertiňák sledoval zápas priamo na tribúne. „Dnes to bol boj až do konca. Viki so Sašou začali trochu ustráchane, predsa len ich súperky sú tretie na svete. Postupom času však zistili, že sa dá s nimi v pohode hrať a sú lepšie na kurte. Potom to už bolo iba o tom, ako to zvládnu po psychickej stránke. Ani jedna z nich ešte nebola v semifinále grandslamu, je to pre obe niečo nové. Ku koncu zápasu to už bolo z ich strany super. Je to obrovský úspech," uviedol bývalý deblový špecialista.    

Generálny sekretár STZ Igor Moška k tomuto úspechu povedal: „Je to úžasný úspech nielen pre Viki Kužmovú, ale aj pre celý slovenský tenis. Viki to veľmi prajem. Verím, že výborné výsledky, ktoré dosahuje v tejto sezóne v debli, ju posunú aj k dobrým výkonom vo dvojhre. Ani v semifinále nie sú so Sasnovičovou bez šance. Budú to mať ale ťažké. Bartyová je šikovná, Azarenková húževnatá a obe hrajú výborne vo dvojhre. V ženskom debli je však možné všetko."

Kužmová má na US Open pekné spomienky aj z juniorských čias. V roku 2015  po boku Rusky Aleksandry Pospelovovej získala deblový titul. Vo štvorhre sa na okruhu WTA tešila v tomto roku zo zisku dvoch trofejí - v Prahe a v Bukurešti. V onlajn vydaní svetového deblového rebríčka sa posunulu na 30. priečku, čo je jej doterajšie kariérne maximum. (stz, tasr)

 

Vložené: 04. 09. 2019       Kategória: Aktuality
 
news img

Fotogaléria druhého dňa

Na dvorcoch Národného tenisového centra (NTC) pokračoval v stredu kontrolný tréningový turnaj jednotlivcov druhým hracím dňom. Opäť priniesol množstvo zaujímavých konfrontácií a pre hráčov zároveň možnosť zistiť, ako na tom po hernom výpadku spôsobenom pandémiou koronavírusu sú. FOTO: Dušan Barbuš

27. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Dvadsať rokov od úspechu

V stredu 27. mája 2020 ubehlo presne dvadsať rokov od prenikavého úspechu slovenských tenistov na Svetovom pohári družstiev v nemeckom Düsseldorfe. Tím pod vedením daviscupového kapitána Miloslava Mečířa v zložení Dominik Hrbatý, Karol Kučera a Ján Krošlák zdvihol na tomto podujatí nad hlavu víťaznú trofej. V skupine si poradil s reprezentáciou USA a Nemecka, podľahol iba výberu Švédska. Vo finále zdolal silný výber Ruska 3:0. Denník Šport si tento významný okamih pripomenul celostránkovým článkom.

27. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

NTC turnaj objektívom

Na dvorcoch Národného tenisového cetra sa v utorok rozbehol tréningový turnaj jednotlivcov, ktorý usporiadal Slovenský tenisový zväz. Počasie hráčom veľmi neprialo, a tak sa z vonkajších kurtov museli presúvať do haly. Takto prvý hrací deň turnaja zachytil objektív Dušana Barbuša.

27. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Tréningový turnaj jednotlivcov

Slovenský tenisový zväz organizuje v dňoch 26. - 29. mája štvordňový tréningový turnaj jednotlivcov. Zúčastní sa ho šestnásť mužov a šestnásť žien. Účasť potvrdili všetci hráči Národného tenisového centra na čele s fedcupovými a daviscupovými reprezentantmi, ktorí budú doplnení štyrmi hráčmi a štyrmi hráčkami mimo NTC. Hrať sa bude systémom o každé miesto, čo zaručuje všetkým hráčom jeden zápas v každý hrací deň.

25. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Najviac zarába Osaková

Japonská tenistka Naomi Osaková je podľa magazínu Forbes najlepšie zarábajúcou športovkyňou. Za uplynulých 12 mesiacov zarobila 37,4 milióna dolárov. Ročný zárobok dvojnásobnej grandslamovej šampiónky z turnajov i zo sponzorských zmlúv je historickým ženským rekordom.
   

23. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Federer ani netrénuje

Švajčiarsky tenista Roger Federer prezradil, že už dlhšiu dobu nemal v ruke raketu. Kariéru však končiť nemieni ani počas prestávky zavinenej pandémiou koronavírusu. V rozhovore s bývalým brazílskym tenistom Gustavom Kuertenom štvrtý hráč rebríčka ATP uviedol, že neverí v skoré obnovenie sezóny. "Momentálne netrénujem, pretože na to nevidím dôvod. Som spokojný s mojou fyzickou kondíciou. Bude aj tak dlho trvať, kým sa vrátime do súťažného diania," povedal Federer.

23. 05. 2020
Aktuality Více zde