• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

ME 18: Chlapci skončili štvrtí

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » ME 18: Chlapci skončili štvrtí

 
news img

Slovenskí tenisti do 18 rokov na bronzové medaily na majstrovstvách Európy napokon nedosiahli. V stretnutí o tretie miesto prehrali s tretím nasadeným Českom 0:3. Na úvodný zápas nominoval kapitán František Horváth Krištofa Minárika, ktorý prehral s Jiřím Barnátom 2:6, 3:6. V súboji jednotiek podľahol potom János Fekete Daliborovi Svrčinovi 5:7, 1:6. Na záverečnú švorhru nastúpili Krištof Minárik s Lukášom Pokorným, českému páru podľahli 2:6, 3:6.

František Horváth, kapitán: „Keby mi niekto pred kvalifikáciou povedal, že postúpime na záverečný šampionát ME a skončíme tam štvrtí, tak by som to bral všetkými desiatimi. Teraz po skončení sme trochu smutní, že nemáme medailu. V kvalifikácii sme prešli cez prvých nasadených Švédov aj druhých Rusov, teraz na šampionáte sme zdolali silných Rakúšanov. Mali sme dva pokusy na to, aby sme získali medailu. V semifinále sme hrali s Talianskom, musím povedať, že sme prehrali s lepším súperom. Teraz o tretie miesto Krištof Minárik prehral úvodnú dvojhru, János Fekete potom v druhej bojoval zubami-nechtami, na zisk prvého setu mu chýbali dve loptičky. Čech Svrčina však koncovku napokon zvládol lepšie. Druhý set podľa skóre vyzeral jednoznačne, no opak je pravdou. V každom geme sa bojovalo cez zhodu, bolo to veľmi vyrovnané, no viac šťastia mal český reprezentant. Vo štvorhre už o nič nešlo. Na chlapcov som hrdý, pred kvalifikáciou od nás nemal nikto žiadne očakávania, tešili sme sa z každého zápasu, ktorý sme vyhrali. Osobitne by som chcel vyzdvihnúť výkon Jánosa Feketeho, ako mu ja hovorím „János, čo nás drží nad vodou“. Vyhral tri zápasy v dvojhre a bol pilierom nášho tímu. Hráčom ďakujem za príkladnú reprezentáciu Slovenska.“

 

Vložené: 07. 08. 2019       Kategória: Aktuality
 
news img

Fotogaléria druhého dňa

Na dvorcoch Národného tenisového centra (NTC) pokračoval v stredu kontrolný tréningový turnaj jednotlivcov druhým hracím dňom. Opäť priniesol množstvo zaujímavých konfrontácií a pre hráčov zároveň možnosť zistiť, ako na tom po hernom výpadku spôsobenom pandémiou koronavírusu sú. FOTO: Dušan Barbuš

27. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Dvadsať rokov od úspechu

V stredu 27. mája 2020 ubehlo presne dvadsať rokov od prenikavého úspechu slovenských tenistov na Svetovom pohári družstiev v nemeckom Düsseldorfe. Tím pod vedením daviscupového kapitána Miloslava Mečířa v zložení Dominik Hrbatý, Karol Kučera a Ján Krošlák zdvihol na tomto podujatí nad hlavu víťaznú trofej. V skupine si poradil s reprezentáciou USA a Nemecka, podľahol iba výberu Švédska. Vo finále zdolal silný výber Ruska 3:0. Denník Šport si tento významný okamih pripomenul celostránkovým článkom.

27. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

NTC turnaj objektívom

Na dvorcoch Národného tenisového cetra sa v utorok rozbehol tréningový turnaj jednotlivcov, ktorý usporiadal Slovenský tenisový zväz. Počasie hráčom veľmi neprialo, a tak sa z vonkajších kurtov museli presúvať do haly. Takto prvý hrací deň turnaja zachytil objektív Dušana Barbuša.

27. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Tréningový turnaj jednotlivcov

Slovenský tenisový zväz organizuje v dňoch 26. - 29. mája štvordňový tréningový turnaj jednotlivcov. Zúčastní sa ho šestnásť mužov a šestnásť žien. Účasť potvrdili všetci hráči Národného tenisového centra na čele s fedcupovými a daviscupovými reprezentantmi, ktorí budú doplnení štyrmi hráčmi a štyrmi hráčkami mimo NTC. Hrať sa bude systémom o každé miesto, čo zaručuje všetkým hráčom jeden zápas v každý hrací deň.

25. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Najviac zarába Osaková

Japonská tenistka Naomi Osaková je podľa magazínu Forbes najlepšie zarábajúcou športovkyňou. Za uplynulých 12 mesiacov zarobila 37,4 milióna dolárov. Ročný zárobok dvojnásobnej grandslamovej šampiónky z turnajov i zo sponzorských zmlúv je historickým ženským rekordom.
   

23. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Federer ani netrénuje

Švajčiarsky tenista Roger Federer prezradil, že už dlhšiu dobu nemal v ruke raketu. Kariéru však končiť nemieni ani počas prestávky zavinenej pandémiou koronavírusu. V rozhovore s bývalým brazílskym tenistom Gustavom Kuertenom štvrtý hráč rebríčka ATP uviedol, že neverí v skoré obnovenie sezóny. "Momentálne netrénujem, pretože na to nevidím dôvod. Som spokojný s mojou fyzickou kondíciou. Bude aj tak dlho trvať, kým sa vrátime do súťažného diania," povedal Federer.

23. 05. 2020
Aktuality Více zde