• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

ME 18: Dievčatá strieborné

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » ME 18: Dievčatá strieborné

 
news img

Slovenské tenistky získali na majstrovstvách Európy družstiev do 18 rokov strieborné medaily. Vo veľmi vyrovnanom finále podľahli reprezentácii Bieloruska 1:2. Na dvojhry nastúpili tak ako v predchádzajúcich stretnutiach členky NTC Viktória Morvayová a Romana Čisovská. Morvayová prehrala v tesnom zápase s Annou Kubarevovou 4:6, 7:5, 5:7. Slovenské nádeje oživila jednotka Romana Čisovská, ktorá vybojovala pre Slovensko bod po víťazstve 6:2, 2:6, 7:5 a vyrovnala stav stretnutia na 1:1. O všetkom rozhodovala záverečná štvorhra, do ktorej kapitán Ján Sabovčík nominoval obe singlistky. Zápas dospel až do supertajbrejku, v ktorom mali Slovenky za stavu 9:6 tri mečbaly. Bielorusky Kanapacká s Kubarevovou sa však nevzdali a otočili stav vo svoj prospech.

Ján Sabovčík, kapitán: „Finálový turnaj sa konal v krásnom francúzskom meste Granville. Prvý deň sme vo štvrťfinále hladko porazili maďarské družstvo 2:1, druhý deň v semifinále bez väčších problémov rovnakým skóre Anglicko. Dnes sme vo finále mali trocha smolu. V prvom zápase sa hralo o každú loptu, Viktória Morvayová v treťom sete nevyužila dovedna štyri mečbaly. Na druhú dvojhru nastúpila Romana Čisovská, mala super začiatok, potom sa hra vyrovnala, no zápas dokázala dotiahnut do víťazného konca a vyrovnať stav stretnutia na 1:1. Vo štvorhre rozhodoval supertajbrejk, opäť sme sa dopracovali k mečbalom, ktoré sme nedokázali využiť a nakoniec sme prehrali. Napriek tomu sa chem poďakovať dievčatám za bojovnosť a super reprezentáciu Slovenska."

Igor Moška, generálny sekretár STZ: „Slovenský juniorský tím dievčat do 18 rokov dosiahol skvelé druhé miesto na majstrovstvách Európy družstiev. Srdečne gratulujem Romane Čisovskej, Viktórii Morvayovej, Michaele Kadlečkovej a kapitánovi Jánovi Sabovčíkovi, ktorí skvele reprezentovali Slovensko a dosiahli najväčší úspech juniorského tenisu v tomto roku. Zároveň by som rád vyzdvihol štvrtú priečku chlapcov, čo je rovnako veľmi dobrý výsledok.“

 

Vložené: 07. 08. 2019       Kategória: Aktuality
 
news img

Fotogaléria druhého dňa

Na dvorcoch Národného tenisového centra (NTC) pokračoval v stredu kontrolný tréningový turnaj jednotlivcov druhým hracím dňom. Opäť priniesol množstvo zaujímavých konfrontácií a pre hráčov zároveň možnosť zistiť, ako na tom po hernom výpadku spôsobenom pandémiou koronavírusu sú. FOTO: Dušan Barbuš

27. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Dvadsať rokov od úspechu

V stredu 27. mája 2020 ubehlo presne dvadsať rokov od prenikavého úspechu slovenských tenistov na Svetovom pohári družstiev v nemeckom Düsseldorfe. Tím pod vedením daviscupového kapitána Miloslava Mečířa v zložení Dominik Hrbatý, Karol Kučera a Ján Krošlák zdvihol na tomto podujatí nad hlavu víťaznú trofej. V skupine si poradil s reprezentáciou USA a Nemecka, podľahol iba výberu Švédska. Vo finále zdolal silný výber Ruska 3:0. Denník Šport si tento významný okamih pripomenul celostránkovým článkom.

27. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

NTC turnaj objektívom

Na dvorcoch Národného tenisového cetra sa v utorok rozbehol tréningový turnaj jednotlivcov, ktorý usporiadal Slovenský tenisový zväz. Počasie hráčom veľmi neprialo, a tak sa z vonkajších kurtov museli presúvať do haly. Takto prvý hrací deň turnaja zachytil objektív Dušana Barbuša.

27. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Tréningový turnaj jednotlivcov

Slovenský tenisový zväz organizuje v dňoch 26. - 29. mája štvordňový tréningový turnaj jednotlivcov. Zúčastní sa ho šestnásť mužov a šestnásť žien. Účasť potvrdili všetci hráči Národného tenisového centra na čele s fedcupovými a daviscupovými reprezentantmi, ktorí budú doplnení štyrmi hráčmi a štyrmi hráčkami mimo NTC. Hrať sa bude systémom o každé miesto, čo zaručuje všetkým hráčom jeden zápas v každý hrací deň.

25. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Najviac zarába Osaková

Japonská tenistka Naomi Osaková je podľa magazínu Forbes najlepšie zarábajúcou športovkyňou. Za uplynulých 12 mesiacov zarobila 37,4 milióna dolárov. Ročný zárobok dvojnásobnej grandslamovej šampiónky z turnajov i zo sponzorských zmlúv je historickým ženským rekordom.
   

23. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Federer ani netrénuje

Švajčiarsky tenista Roger Federer prezradil, že už dlhšiu dobu nemal v ruke raketu. Kariéru však končiť nemieni ani počas prestávky zavinenej pandémiou koronavírusu. V rozhovore s bývalým brazílskym tenistom Gustavom Kuertenom štvrtý hráč rebríčka ATP uviedol, že neverí v skoré obnovenie sezóny. "Momentálne netrénujem, pretože na to nevidím dôvod. Som spokojný s mojou fyzickou kondíciou. Bude aj tak dlho trvať, kým sa vrátime do súťažného diania," povedal Federer.

23. 05. 2020
Aktuality Více zde