• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

ME 18: Slovenky vo finále!

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » ME 18: Slovenky vo finále!

 
news img

Slovenské dievčatá postúpili do finále ME 18 vo francúzskom Granville. V semifinále zvíťazili nad reprezentáciou Veľkej Británie 2:1. Prvý bod získala Viktória Morvayová, druhý - rozhodujúci - pridala v zápase tímových jednotiek Romana Čisovská. Obe dievčatá zvíťazili bez straty setu. Na záverečnú štvorhru nastúpili Čisovská s Kadlečkovou, vo vyrovnanom zápase síce prehrali, to však už nič nezmenilo na tom, že Slovenky v stredu zabojujú o zlaté medaily.

V ére samostatnosti je Slovensko v kategórii dievčat do 18 rokov dovedna šiesty raz vo finále. Naposledy sa tam prebojovalo v roku 2012, keď v zložení Karolína Schmiedlová, Petra Uberalová a Natália Vajdová získali zlato. Z celkového triumfu sa Slovenky tešili aj v roku 1996.

Ján Sabovčík, kapitán: "Na prvý zápas nastúpila Viktória Morvayová, ktorá od začiatku kontrolovala hru a nedala súperke žiadnu šancu duel zdramatizovať. V druhej dvojhre sa predstavila Romana Čisovská. V prvých šiestich gemoch bola hra vyrovnaná, no potom dobrou taktickou hrou Britku zlomila a zápas s prehľadom doviedla do víťazného konca."

 

Výsledky semifinále ME18 družstiev dievčat, SR - Veľká Británia 2:1

Viktória Morvayová - Erin Richardsonová 6:2, 6:3

Romana Čisovská - Sonay Kartalová 6:3, 6:1

Romana Čisovská, Michaela Kadlečková - Esther Adeshinová, Erin Richardsonová 5:7, 6:2, 5-10

 

Vložené: 06. 08. 2019       Kategória: Aktuality
 
news img

Fotogaléria druhého dňa

Na dvorcoch Národného tenisového centra (NTC) pokračoval v stredu kontrolný tréningový turnaj jednotlivcov druhým hracím dňom. Opäť priniesol množstvo zaujímavých konfrontácií a pre hráčov zároveň možnosť zistiť, ako na tom po hernom výpadku spôsobenom pandémiou koronavírusu sú. FOTO: Dušan Barbuš

27. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Dvadsať rokov od úspechu

V stredu 27. mája 2020 ubehlo presne dvadsať rokov od prenikavého úspechu slovenských tenistov na Svetovom pohári družstiev v nemeckom Düsseldorfe. Tím pod vedením daviscupového kapitána Miloslava Mečířa v zložení Dominik Hrbatý, Karol Kučera a Ján Krošlák zdvihol na tomto podujatí nad hlavu víťaznú trofej. V skupine si poradil s reprezentáciou USA a Nemecka, podľahol iba výberu Švédska. Vo finále zdolal silný výber Ruska 3:0. Denník Šport si tento významný okamih pripomenul celostránkovým článkom.

27. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

NTC turnaj objektívom

Na dvorcoch Národného tenisového cetra sa v utorok rozbehol tréningový turnaj jednotlivcov, ktorý usporiadal Slovenský tenisový zväz. Počasie hráčom veľmi neprialo, a tak sa z vonkajších kurtov museli presúvať do haly. Takto prvý hrací deň turnaja zachytil objektív Dušana Barbuša.

27. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Tréningový turnaj jednotlivcov

Slovenský tenisový zväz organizuje v dňoch 26. - 29. mája štvordňový tréningový turnaj jednotlivcov. Zúčastní sa ho šestnásť mužov a šestnásť žien. Účasť potvrdili všetci hráči Národného tenisového centra na čele s fedcupovými a daviscupovými reprezentantmi, ktorí budú doplnení štyrmi hráčmi a štyrmi hráčkami mimo NTC. Hrať sa bude systémom o každé miesto, čo zaručuje všetkým hráčom jeden zápas v každý hrací deň.

25. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Najviac zarába Osaková

Japonská tenistka Naomi Osaková je podľa magazínu Forbes najlepšie zarábajúcou športovkyňou. Za uplynulých 12 mesiacov zarobila 37,4 milióna dolárov. Ročný zárobok dvojnásobnej grandslamovej šampiónky z turnajov i zo sponzorských zmlúv je historickým ženským rekordom.
   

23. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Federer ani netrénuje

Švajčiarsky tenista Roger Federer prezradil, že už dlhšiu dobu nemal v ruke raketu. Kariéru však končiť nemieni ani počas prestávky zavinenej pandémiou koronavírusu. V rozhovore s bývalým brazílskym tenistom Gustavom Kuertenom štvrtý hráč rebríčka ATP uviedol, že neverí v skoré obnovenie sezóny. "Momentálne netrénujem, pretože na to nevidím dôvod. Som spokojný s mojou fyzickou kondíciou. Bude aj tak dlho trvať, kým sa vrátime do súťažného diania," povedal Federer.

23. 05. 2020
Aktuality Více zde