• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Martin ďalej, Molčan dohral

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Martin ďalej, Molčan dohral

 
news img

Andrej Martin postúpil na challengeri 80 v talianskom Come (46 600 EUR +H, antuka vonku) do štvrťfinále. V treťom kole zdolal Austrálčana Christophera O´Connella 6:2, 6:2. V súboji o semifinále si šiesty nasadený Martin zmeria sily s Nemcom Danielom Altmaierom. S turnajom sa rozlúčil Alex Molčan, ktorý v 2. kole podľahol štrnástemu nasadenému Čiľanovi Alejandrovi Tabilovi 4:6, 6:7(6) za 93 minút.

 

Vložené: 29. 08. 2019       Kategória: Aktuality
 
news img

Rebríčky ATP a WTA

Španiel Rafael Nadal a Austrálčanka Ashleigh Bartyová sú naďalej lídrami svetových rebríčkov ATP a WTA vo dvojhre. Nadal ukončil rok na pozícii svetovej jednotky po piaty raz v kariére, čím sa dotiahol na svojich najväčších rivalov Švajčiara Rogera Federera a Srba Novaka Djokoviča. Zo Slovákov je vo dvojhre najvyššie Norbert Gombos na 109. pozícii s náskokom jedného bodu a jednej priečky pred Andrejom Martinom. Vo štvorhre patrí 13. priečka Filipovi Poláškovi. Medzi ženami máme jednu hráčku v prvej svetovej stovke dvojhry aj štvorhry. Je ňou Viktória Kužmová, 52. hráčka v singli a 29. v debli.

18. 11. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Morvayová bez titulu

Viktória Morvayová prehrala vo svojom prvom profesionálnom singlovom finále v kariére. Na turnaji ITF World Tennis Tour v mexickom Cancúne (15 000 USD, tvrdý povrch vonku) podľahla Kanaďanke Raphaelle Lacasseovej 4:6, 5:7. V prvom sete prehrávala hráčka NTC už 2:5, dokázala znížiť na 4:5, avšak zaváhala pri svojom podaní a set prehrala. V druhej sade na podaní Bratislavčanka vyhrávala 5:4, no nedokázala set ukončiť a súperka tromi gemami v rade otočila vývoj vo svoj prospech. 

18. 11. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Dievčatá ZsTZ opäť úspešnejšie

Aj v tomto roku sa konalo stretnutie výberov Západoslovenského a Juhomoravského tenisového zväzu v kategórii mladšieho žiactva. Ide o tradičnú akciu pre najmladších tenistov, ktorá pre mnohých hráčov znamená prvú medzinárodnú skúsenosť. V Západoslovenskom regióne sa teší záujmu mladých tenistov aj ich rodičov.

17. 11. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Morvayová o prvý titul

Viktória Morvayová postúpila do finále turnaja ITF World Tennis Tour v mexickom Cancúne (15 000 USD, tvrdý povrch vonku). V semifinále si poradila s nasadenou štvorkou Američankou Sofiou Sewingovou 6:3, 6:3. Pre hráčku NTC je to vôbec prvé finále na seniorskom okruhu WTA. O titul zabojuje proti lepšej z dvojice Vanessa Ongová z USA - Raphaella Lacasseová z Kanady.

 

 

17. 11. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Palovič s titulom z Káhiry

Lukáš Palovič získal titul na turnaji ITF J4 v egyptskej Káhire. Najvyššie nasadený hráč si vo finále poradil s dvanástym nasadeným domácim reprezentantom Karimom Ibahimom 6:2, 6:3.

17. 11. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Žuffová finalistkou na Cypre

Yvonna Žuffová (na fotografii vľavo) postúpila do finále turnaja ITF J3 v cyperskej Nikózii. V súboji o titul však nestačila na piatu nasadenú Grékyňu Michaelu Lakiovú a podľahla jej tesne 6:2, 3:6, 5:7. Žuffová sa po boku Chorvátky Kláry Vukičevičovej predstavila aj vo štvorhre. V prvom kole však nestačili na tretí nasadený grécko-britský pár Lakiová, Shawová a podľahli mu 4:6, 1:6.

17. 11. 2019
Aktuality Více zde