• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Matej Gálik dvakrát vo finále

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Matej Gálik dvakrát vo finále

 
news img

Matej Gálik sa prebojoval do finále dvojhry aj štvorhry na turnaji ITF J4 vo švajčiarskom meste Luzern. Vo dvojhre ako nasadená jednotka veľmi tesne podľahol Belgičanovi Maikelovi de Boesovi 3:6, 6:3, 5:7. Po boku svojho finálového premožiteľa štartoval na turnaji aj vo štvorhre, v ktorej v súboji o titul nestačili na druhý nasadený japonsko-nórsky pár Inoue, Nordby a prehrali 2:6, 6:7(6).

 

Vložené: 11. 09. 2019       Kategória: Aktuality
 
news img

Rebríčky ATP a WTA

Španiel Rafael Nadal a Austrálčanka Ashleigh Bartyová sú naďalej lídrami svetových rebríčkov ATP a WTA vo dvojhre. Nadal ukončil rok na pozícii svetovej jednotky po piaty raz v kariére, čím sa dotiahol na svojich najväčších rivalov Švajčiara Rogera Federera a Srba Novaka Djokoviča. Zo Slovákov je vo dvojhre najvyššie Norbert Gombos na 109. pozícii s náskokom jedného bodu a jednej priečky pred Andrejom Martinom. Vo štvorhre patrí 13. priečka Filipovi Poláškovi. Medzi ženami máme jednu hráčku v prvej svetovej stovke dvojhry aj štvorhry. Je ňou Viktória Kužmová, 52. hráčka v singli a 29. v debli.

18. 11. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Morvayová bez titulu

Viktória Morvayová prehrala vo svojom prvom profesionálnom singlovom finále v kariére. Na turnaji ITF World Tennis Tour v mexickom Cancúne (15 000 USD, tvrdý povrch vonku) podľahla Kanaďanke Raphaelle Lacasseovej 4:6, 5:7. V prvom sete prehrávala hráčka NTC už 2:5, dokázala znížiť na 4:5, avšak zaváhala pri svojom podaní a set prehrala. V druhej sade na podaní Bratislavčanka vyhrávala 5:4, no nedokázala set ukončiť a súperka tromi gemami v rade otočila vývoj vo svoj prospech. 

18. 11. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Dievčatá ZsTZ opäť úspešnejšie

Aj v tomto roku sa konalo stretnutie výberov Západoslovenského a Juhomoravského tenisového zväzu v kategórii mladšieho žiactva. Ide o tradičnú akciu pre najmladších tenistov, ktorá pre mnohých hráčov znamená prvú medzinárodnú skúsenosť. V Západoslovenskom regióne sa teší záujmu mladých tenistov aj ich rodičov.

17. 11. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Morvayová o prvý titul

Viktória Morvayová postúpila do finále turnaja ITF World Tennis Tour v mexickom Cancúne (15 000 USD, tvrdý povrch vonku). V semifinále si poradila s nasadenou štvorkou Američankou Sofiou Sewingovou 6:3, 6:3. Pre hráčku NTC je to vôbec prvé finále na seniorskom okruhu WTA. O titul zabojuje proti lepšej z dvojice Vanessa Ongová z USA - Raphaella Lacasseová z Kanady.

 

 

17. 11. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Palovič s titulom z Káhiry

Lukáš Palovič získal titul na turnaji ITF J4 v egyptskej Káhire. Najvyššie nasadený hráč si vo finále poradil s dvanástym nasadeným domácim reprezentantom Karimom Ibahimom 6:2, 6:3.

17. 11. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Žuffová finalistkou na Cypre

Yvonna Žuffová (na fotografii vľavo) postúpila do finále turnaja ITF J3 v cyperskej Nikózii. V súboji o titul však nestačila na piatu nasadenú Grékyňu Michaelu Lakiovú a podľahla jej tesne 6:2, 3:6, 5:7. Žuffová sa po boku Chorvátky Kláry Vukičevičovej predstavila aj vo štvorhre. V prvom kole však nestačili na tretí nasadený grécko-britský pár Lakiová, Shawová a podľahli mu 4:6, 1:6.

17. 11. 2019
Aktuality Více zde