• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA

Naď vyhral TE Masters juniorov!

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Naď vyhral TE Masters juniorov!

Peter Naď (na snímke v strede) vyhral turnaj Tennis Europe Junior Masters, vrcholné podujatie juniorskej sezóny, ktoré spája najlepších osem chlapcov a dievčat vo vekových kategóriách do 14 a 16 rokov. Šampionátom do 16 rokov prešiel bez straty jediného setu a finálovým víťazstvom nad štvrtým nasadeným Chorvátom Alenom Billom a ziskom zlatej medaily zaknihoval doposiaľ svoj najväčší úspech. V sezóne 2019 sa štyrikrát prebojoval do finále na okruhu TE Tour, no zo všetkých odchádzal ako porazený. Teraz prišlo veľké zadosťučinenie za tvrdú prácu počas celej sezóny.

"Je to neuveriteľný pocit! Vyhral som svoj prvý titul na TE Junior Tour a hneď tu na turnaji majstrov. Nemôžem tomu uveriť," povedal šťastný Naď, zverenec trénera Martina Jedináka v TK Mladosť Košice.

V rovnakej vekovej kategórii bol najvyššie nasadeným hráčom Peter Benjamín Privara (na snímke vľavo) z TC EMPIRE Trnava, ktorý v semifinále podľahol práve Chorvátovi Billovi. V súboji o tretie miesto potom zvíťazil nad druhým nasadeným Talianom Petrom Buldorinim 7:6(5), 2:6, 6:1.

Vďaka Nikole Daubnerovej (na snímke vpravo) malo Slovensko na šampionáte zastúpenie aj v kategórii dievčat do 14 rokov. Hráčka TK Slovan Bratislava v semifinále podľahla neskoršej víťazke Chorvátke Petre Marcinkovej vo vyrovnanom zápase 6:3, 3:6, 5:7. V súboji o tretie miesto však nedala šancu Maďarke Luce Udvardyovej a bez straty jediného gemu zvíťazila 6:0, 6:0.

Juniorský Masters je vyvrcholením sezóny pre Top 6 hráčov podľa rebríčka, do ktorého vstupujú výlučne body z podujatí pod hlavičkou Tennis Europe Junior Tour, a 2 hráčov, ktorí na európskom juniorskom šampionáte získali zlatú a striebornú medailu. Tento rok napísal už svoje 24. pokračovanie. V jeho histórii sa šampiónmi stali neskoršie svetové jednotky Rafael Nadal či Kim Clijstersová, ale aj ďalší top hráči svetového formátu – Alexander Zverev a Belinda Benčičová.

Výsledkový sumár slovenských hráčov:

Chlapci do 16 rokov:
Štvrťfinále:

PETER BENJAMÍN PRIVARA (1) – Ainius Sabaliauskas (Litva) 6:4, 6:3
PETER NAĎ – Vilius Gaubas (Litva-3) 7:6(5), 7:6(0)
Semifinále:
PETER BENJAMÍN PRIVARA (1) – Alen Bill (Chorv.-4) 3:6, 6:7(5)
PETER NAĎ – Peter Buldorini (Tal.-2) 6:1, 7:6(4)
Finále:
PETER NAĎ – Alen Bill (Chorv.-4) 6:2, 7:5
O 3. miesto:
PETER BENJAMÍN PRIVARA (1) – Peter Buldorini (Tal.-2) 7:6(5), 2:6, 6:1

Dievčatá do 14 rokov:

NIKOLA DAUBNEROVÁ (4)  - Daria Jesypčuková (Ukr.) 6:3, 7:6(5)

Jamrichová a Krajmerová úspešné na TEJT 2 v Miloviciach

Renáta Jamrichová sa prebojovala do semifinále turnaja TEJT 2 v kategórii do 14 rokov v českých Miloviciach. Nad jej sily bola tretia nasadená Češka Magdaléna Smékalová, ktorej podľahla 3:6, 2:6. Spolu s Karolínou Krajmerovou tvorila Jamrichová druhý nasadený pár vo štvorhre. Dostali sa až do finále, kde nestačili na jednotky Líbalovú s Urbanovou a prehrali 1:6, 5:7. Na fotografii Krajmerová a Jamrichová s trénerom Jánom Matúšom.