• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

US Open: Čepelová v hlavnej!

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » US Open: Čepelová v hlavnej!

 
news img

Jana Čepelová postúpila do hlavnej súťaže US Open 2019. Vo finále kvalifikácie zdolala Austrálčanku Jaimee Fourlisovú 6:4, 6:2 za 75 minút. Hráčka NTC si zahrá v hlavnej súťaži grandslamového turnaja prvý raz v tomto roku, naposledy sa predstavila na Australian Open 2018. V uplynulom období ju trápili zranenia a vypadla aj z prvej svetovej stovky rebríčka WTA. Súperkou 26-ročnej Košičanky bude hneď v úvodný hrací deň 29. nasadená Taiwančanka Hsieh Su-Wei. Pred bránami hlavnej súťaže zostala Kristína Kučová, ktorá podľahla dvadsiatejsiedmej nasadenej Češke Tereze Martincovej 6:4, 2:6, 2:6. Posledný zástupca mužskej kvalifikácie Lukáš Lacko prehral s Tobiasom Kamkem z Nemecka 5:7, 3:6.

 

US Open 2019, finále kvalifikácie:

Jana Čepelová - Jaimee Fourlisová (Austr.) 6:4, 6:2
Kristína Kučová - Tereza Martincová (ČR-27) 6:4, 2:6, 2:6
Lukáš Lacko - Tobias Kamke (Nem.) 5:7, 3:6

Program - pondelok, 26. augusta:

Jana Čepelová - Hsieh Su-Wei (Taiwan-29) - druhý zápas na kurte 9, okolo 18:30

Viktória Kužmová - Alison Van Uytvancková (Belg.) - tretí zápas na kurte 15, okolo 21:00

 

 

Vložené: 23. 08. 2019       Kategória: Aktuality
 
news img

Fotogaléria druhého dňa

Na dvorcoch Národného tenisového centra (NTC) pokračoval v stredu kontrolný tréningový turnaj jednotlivcov druhým hracím dňom. Opäť priniesol množstvo zaujímavých konfrontácií a pre hráčov zároveň možnosť zistiť, ako na tom po hernom výpadku spôsobenom pandémiou koronavírusu sú. FOTO: Dušan Barbuš

27. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Dvadsať rokov od úspechu

V stredu 27. mája 2020 ubehlo presne dvadsať rokov od prenikavého úspechu slovenských tenistov na Svetovom pohári družstiev v nemeckom Düsseldorfe. Tím pod vedením daviscupového kapitána Miloslava Mečířa v zložení Dominik Hrbatý, Karol Kučera a Ján Krošlák zdvihol na tomto podujatí nad hlavu víťaznú trofej. V skupine si poradil s reprezentáciou USA a Nemecka, podľahol iba výberu Švédska. Vo finále zdolal silný výber Ruska 3:0. Denník Šport si tento významný okamih pripomenul celostránkovým článkom.

27. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

NTC turnaj objektívom

Na dvorcoch Národného tenisového cetra sa v utorok rozbehol tréningový turnaj jednotlivcov, ktorý usporiadal Slovenský tenisový zväz. Počasie hráčom veľmi neprialo, a tak sa z vonkajších kurtov museli presúvať do haly. Takto prvý hrací deň turnaja zachytil objektív Dušana Barbuša.

27. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Tréningový turnaj jednotlivcov

Slovenský tenisový zväz organizuje v dňoch 26. - 29. mája štvordňový tréningový turnaj jednotlivcov. Zúčastní sa ho šestnásť mužov a šestnásť žien. Účasť potvrdili všetci hráči Národného tenisového centra na čele s fedcupovými a daviscupovými reprezentantmi, ktorí budú doplnení štyrmi hráčmi a štyrmi hráčkami mimo NTC. Hrať sa bude systémom o každé miesto, čo zaručuje všetkým hráčom jeden zápas v každý hrací deň.

25. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Najviac zarába Osaková

Japonská tenistka Naomi Osaková je podľa magazínu Forbes najlepšie zarábajúcou športovkyňou. Za uplynulých 12 mesiacov zarobila 37,4 milióna dolárov. Ročný zárobok dvojnásobnej grandslamovej šampiónky z turnajov i zo sponzorských zmlúv je historickým ženským rekordom.
   

23. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Federer ani netrénuje

Švajčiarsky tenista Roger Federer prezradil, že už dlhšiu dobu nemal v ruke raketu. Kariéru však končiť nemieni ani počas prestávky zavinenej pandémiou koronavírusu. V rozhovore s bývalým brazílskym tenistom Gustavom Kuertenom štvrtý hráč rebríčka ATP uviedol, že neverí v skoré obnovenie sezóny. "Momentálne netrénujem, pretože na to nevidím dôvod. Som spokojný s mojou fyzickou kondíciou. Bude aj tak dlho trvať, kým sa vrátime do súťažného diania," povedal Federer.

23. 05. 2020
Aktuality Více zde