• PEUGOT
 • NADACIA SPP
 • AXA
 • J&T BANKA
 • COOP JEDNOTA

Zelenay získal titul!

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Zelenay získal titul!

 
news img

Igor Zelenay po boku Inda Diviža Šarana získal titul na turnaji ATP 250 v ruskom Petrohrade (1 248 665 USD, tvrdý povrch v hale). Vo finále zdolali taliansky pár Matteo Berrettini, Simone Bolelli 6:3, 3:6, 10-8 za 77 minút. Pre čoskoro 37-ročného Zelenaya je to prvý triumf v debli na okruhu ATP Tour v kariére. Za víťazstvo si do rebríčka ATP pripíše 250 bodov a víťazná dvojica si rozdelí 66 740 USD.

 

"Som veľmi šťastný, že sa mi podarilo získať tento prvý titul na okruhu ATP. Prvý set bol ťažký, prehrali sme si hneď v prvej hre zápasu servis, ale potom sme to otočili. V druhom sme chceli hrať svoju hru, ale v koncovkách sa nám nedarilo. Ten supertajbrejk bol už najmä o hlave. Som naozaj šťastný, že to vyšlo. S partnerom sme hrali spolu prvýkrát. Hneď pred podujatím som mu hovoril, že teraz hrám celkom dobre a mohli by sme vyhrať. Iba sa usmial. Dúfam, že si spolu ešte niekedy zahráme. Oslavy v pláne nemám, už o 15 minút mám objednané auto, ktoré ma berie na letisko a na ďalší turnaj. Asi si len pripijem v lietadle," povedal šťastný Zelenay.

Zelenay sa doposiaľ prebojoval do štyroch deblových finále na ATP Tour, v ktorých však vždy ťahal za kratší koniec. Aj v Petrohrade už o titul bojoval - v roku 2012 neuspeli spolu s Lukášom Lackom proti Rajeevovi Ramovi s Nenadom Zimonjičom. Na challengerovej úrovni je držiteľom 41 deblových titulov.

Na budúci týždeň sa Zelenay predstaví na turnaji v čínskom Chengdu, kde bude bojovať po boku Čecha Romana Jebavého. Hneď v úvodnom zápase narazí na deblového partnera z daviscupového tímu Filipa Poláška, ktorý sa predstaví s partnerom Ivanom Dodigom. (stz, tasr, spbopen.ru)

 

Fotogaléria

 • Igor Zelenay

   Igor Zelenay

 • Diviž Šaran, Igor Zelenay

   Diviž Šaran, Igor Zelenay

 • Diviž Šaran, Igor Zelenay

   Diviž Šaran, Igor Zelenay

 • Diviž Šaran, Igor Zelenay

   Diviž Šaran, Igor Zelenay

 
 
Vložené: 22. 09. 2019       Kategória: Aktuality
 
news img

Lipták a Hrbatý aj v 2020

Matej Lipták i Dominik Hrbatý podpísali v piatok zmluvu so Slovenským tenisovým zväzom a aj v sezóne 2020 budú viesť slovenské reprezentačné tímy. Pre Hrbatého to bude tretia sezóna na lavičke daviscupového tímu, Lipták je fedcupovým kapitánom už od roku 2009.

 

22. 11. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Martin v semifinále

Andrej Martin zvíťazil vo štvrťfinále challengeru 80 v portugalskej Maii (46 000 EUR + H, antuka v hale) nad Talianom Riccardom Bonadiom 6:4, 6:4 za 90 minút. Najvyššie nasadený hráč sa v súboji o finále stretne s víťazom zápasu Jozef Kovalík - Paolo Lorenzi. 

22. 11. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Igor Moška hodnotí sezónu

Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (STZ) Igor Moška označil rok 2019 za veľmi komplikovaný. V mužskej kategórii ho najviac zaujali výkony Filipa Poláška, ktorý po boku Chorváta Ivana Dodiga triumfoval na turnajoch ATP v Cincinnati i Pekingu. Vo Wimbledone sa prebojoval do semifinále a výbornú sezónu korunoval postupom na turnaj majstrov v Londýne.

22. 11. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Kovalík v Maii ďalej

Jozef Kovalík postúpil do štvrťfinále na challengeri 80 v portugalskej Maii (46 600 EUR, antuka v hale). Desiaty nasadený vyradil v osemfinále päťku turnaja Attilu Balázsa z Maďarska 6:4, 7:5 za 101 minút. Jeho ďalším súperom bude tretí nasadený Paolo Lorenzi z Talianska.

22. 11. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Martin bude opäť jednotka

Andrej Martin postúpil do štvrťfinále challengeru 80 v portugalskom meste Maia (46 600 EUR + H, antuka v hale). Najvyššie nasadený hráč si v osemfinále poradil s Čechom Vítom Kopřivom 7:5, 2:6, 6:0 za 122 minút. Bratislavský rodák si vďaka tomuto víťazstvu pripíše do rebríčka ATP 15 bodov a rok ukončí na poste slovenskej mužskej jednotky, kde vystrieda Norberta Gombosa. V súboji o semifinále sa stretne s Talianom Riccardom Bonadiom.

21. 11. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Kovalík stratil jedinú hru

Jozef Kovalík suverénne postúpil do druhého kola challengeru 80 v portugalskej Maii (46 600 EUR, antuka v hale). Desiaty nasadený zvíťazil v druhom kole nad ruským tenistom Pavlom Kotovom 6:0, 6:1 za 62 minút. Úvodných deväť gemov vyhral Bratislavčan, Kotov si udržal servis v desiatej hre, čo bolo z jeho strany všetko. V súboji o štvrťfinále narazí hráč NTC na víťaza portugalsko-maďarskej konfrontácie medzi Nunom Borgesom a piatym nasadeným Attilom Balázsom.

20. 11. 2019
Aktuality Více zde