• PEUGOT
 • NADACIA SPP
 • AXA
 • J&T BANKA
 • COOP JEDNOTA

Zelenay získal titul!

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Zelenay získal titul!

 
news img

Igor Zelenay po boku Inda Diviža Šarana získal titul na turnaji ATP 250 v ruskom Petrohrade (1 248 665 USD, tvrdý povrch v hale). Vo finále zdolali taliansky pár Matteo Berrettini, Simone Bolelli 6:3, 3:6, 10-8 za 77 minút. Pre čoskoro 37-ročného Zelenaya je to prvý triumf v debli na okruhu ATP Tour v kariére. Za víťazstvo si do rebríčka ATP pripíše 250 bodov a víťazná dvojica si rozdelí 66 740 USD.

 

"Som veľmi šťastný, že sa mi podarilo získať tento prvý titul na okruhu ATP. Prvý set bol ťažký, prehrali sme si hneď v prvej hre zápasu servis, ale potom sme to otočili. V druhom sme chceli hrať svoju hru, ale v koncovkách sa nám nedarilo. Ten supertajbrejk bol už najmä o hlave. Som naozaj šťastný, že to vyšlo. S partnerom sme hrali spolu prvýkrát. Hneď pred podujatím som mu hovoril, že teraz hrám celkom dobre a mohli by sme vyhrať. Iba sa usmial. Dúfam, že si spolu ešte niekedy zahráme. Oslavy v pláne nemám, už o 15 minút mám objednané auto, ktoré ma berie na letisko a na ďalší turnaj. Asi si len pripijem v lietadle," povedal šťastný Zelenay.

Zelenay sa doposiaľ prebojoval do štyroch deblových finále na ATP Tour, v ktorých však vždy ťahal za kratší koniec. Aj v Petrohrade už o titul bojoval - v roku 2012 neuspeli spolu s Lukášom Lackom proti Rajeevovi Ramovi s Nenadom Zimonjičom. Na challengerovej úrovni je držiteľom 41 deblových titulov.

Na budúci týždeň sa Zelenay predstaví na turnaji v čínskom Chengdu, kde bude bojovať po boku Čecha Romana Jebavého. Hneď v úvodnom zápase narazí na deblového partnera z daviscupového tímu Filipa Poláška, ktorý sa predstaví s partnerom Ivanom Dodigom. (stz, tasr, spbopen.ru)

 

Fotogaléria

 • Igor Zelenay

   Igor Zelenay

 • Diviž Šaran, Igor Zelenay

   Diviž Šaran, Igor Zelenay

 • Diviž Šaran, Igor Zelenay

   Diviž Šaran, Igor Zelenay

 • Diviž Šaran, Igor Zelenay

   Diviž Šaran, Igor Zelenay

 
 
Vložené: 22. 09. 2019       Kategória: Aktuality
 
news img

Pohár v českých rukách

Prezident Slovenského tenisového zväzu Tibor Macko spolu s generálnym sekretárom Igorom Moškom odovzdali vo štvrtok Pohár priateľstva do českých rúk. Uplynulý víkend zvíťazili Česi v priateľských medzištátnych stretnutiach nad Slovenskom v pomere 8:2. Sily si zmerali tímy do 14, 16, 18 a 23 rokov a taktiež fedcupoví a daviscupoví reprezentanti. O dva slovenské body sa zaslúžili výber žien do 23 rokov a chlapcov do 18 rokov. Pohár od nich prevzal prezident Českého tenisového zväzu Ivo Kaderka.

09. 07. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

ATP dočasne prechádza na nový systém počítania rebríčka

Asociácia tenisových profesionálov (ATP) sa rozhodla dočasne zaviesť do praxe nový systém počítania svetového rebríčka. Dosiaľ tenisti získavali body za 18 najlepších výsledkov na turnajoch v priebehu uplynulých 52 týždňov, pandémia koronavírusu však donútila kompetentných k zmene s ambíciou dosiahnuť férovejší prístup. Po novom sa budú do rebríčka ATP rátať body získané za 22-mesačné obdobie od marca 2019 do decembra 2020.

07. 07. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Fotogaléria FC a mužov U23

Bratislavské víkendové stretnutia Pohára priateľstva medzi fedcupovými tímami a tímami mužov do 23 rokov Slovenska a Česka sledoval objektívom aj fotograf Roman Benický. Obe stretnutia skončili tesne v neprospech domácich hráčov 2:3, no priniesli množstvo zaujímavých športových momentov.

06. 07. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Slovo prezidenta a kapitánov

Medzištátne stretnutia medzi Slovenskom a Českom spoznali cez víkend svojich víťazov. Pohár priateľstva získalo Česko, no prezident Slovenského tenisového zväzu Tibor Macko a kapitáni domácich výberov sa zhodujú na tom, že to bola vydarená akcia a splnila svoj účel. Nielen že hráči mali možnosť zasúťažiť si v ostrých zápasoch, opäť sa ukázala a ešte viac upevnila aj výborná spolupráca slovenského a českého zväzu, bez ktorej by ani táto unikátna akcia nebola možná.

05. 07. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

FC: Češky zvíťazili 3:2

Slovenské tenistky prehrali v priateľskom stretnutí fedcupových tímov s Českom 2:3. O rozhodujúci tretí bod pre tím kapitána Petra Pálu sa na harde v bratislavskom NTC postarala Tereza Martincová, ktorá v dueli tímových dvojok zdolala Annu Karolínu Schmiedlovú 6:0, 6:4. Na záverečných 2:3 z pohľadu domácich hráčok upravili sestry Viktória a Katarína Kužmové, ktoré zdolali pár Makréta Vondroušová, Miriam Kolodziejová 6:4, 5:7, 11:9. Katarína Kužmová tak zažila úspešný debut v slovenskom fedcupovom tíme.

05. 07. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Muži U23: Štvorhra rozhodla o prehre

Slovenskí tenisti do 23 rokov prehrali v priateľskom stretnutí s Českom 2:3. V nedeľu sa v úvodnom singli presadil Alex Molčan, no v poslednej dvojhre Tomáš Líška prehral.O víťazovi sa rozhodovalo vo štvorhre. Kapitán Ladislav Simon poslal na dvorec Alexa Molčana so Samuelom Puškárom, ktorí nestačili na pár Macháč, Lehečka a podľahli mu 4:6, 4:6. 

05. 07. 2020
Aktuality Více zde