Alex: Takticky som to zvládol

Alex Molčan sa v druhom kole turnaja ATP 250 v marockom Marakéši postaral o veľké prekvapenie. Po skvelom výkone sa mu podarilo zdolať jednotku turnaja a svetovú deviatku Felixa Augera Aliassimea z Kanady a postúpiť už do štvrťfinále, v ktorom si v piatok zmeria sily so šestkou pavúka Boticom Van De Zandschulpom z Holandska.

08. 04. 2022

Molčan zdolal hráča Top 10!

Alex Molčan si prvý raz v kariére pripísal triumf nad hráčom elitnej svetovej desiatky. Na turnaji ATP 250 v Marakéši (597 900 EUR, antuka vonku) si v druhom kole poradil s nasadenou jednotkou pavúka Felixom Augerom Aliassimeom z Kanady a zdolal ho 6:4, 2:6, 7:6(7) za 156 minút. Dvadsaťštyriročný hráč NTC si v ďalšom kole zmeria sily so šestkou pavúka Boticom Van De Zandschulpom z Holandska.

Zverenec trénera Karola Becka a kondičného Dávida Olasza dokázal v prvom sete dvakrát prelomiť podanie deviateho hráča svetového rebríčka ATP a vyhral ho 6:4.

07. 04. 2022

Gombos po boji do štvrťfinále

Norbert Gombos (na snímke) sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry na challengeri 80 v španielskej Murcii (45 730 EUR, antuka vonku). V pozícii nasadenej jednotky si vo vyrovnanom zápase druhého kola poradil s domácim hráčom Oriolom Rocom Batallom a zdolal ho 5:7, 6:3, 7:6(2) za 170 minút.

Macko sa vzdal v prospech Mečířa

Prezident Slovenského tenisového zväzu (STZ) Tibor Macko (na snímke) sa už nebude uchádzať o túto funkciu. Rozhodol sa vzdať kandidatúry v prospech Miloslava Mečířa st. O novom šéfovi sa rozhodne v sobotu 9. apríla na zasadnutí Rady STZ v Bratislave. Okrem Mečířa st. kandidujú Ján Krošlák a Martin Kližan.

Kovalík do štvrťfinále v Oeiras

Jozef Kovalík sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry na challengeri 80 v portugalskom meste Oeiras (45 730 EUR, antuka vonku). Siedmy nasadený hráč zvíťazil v druhom kole nad Francúzom Evanom Furnessom 7:6(5), 6:2 za 96 minút. Jeho ďalším súperom bude Lukáš Rosol z Českej republiky.