Gombos v utorok o 17.00

Ťahákom programu druhého hracieho dňa hlavnej súťaže na challengeri Peugeot Slovak Open 2021 bude súboj turnajovej štvorky Norberta Gombosa s Bosniakom Damirom Džumhurom. Zápas bol nasadený do večerného programu a nezačne sa skôr ako o 17.00 h. Súboj Gombosa, víťaza bratislavského turnaja z roku 2016, proti Džumhurovi, ktorý je finalistom z roku 2019, je pre fanúšikov prísľubom kvalitného tenisu.

08. 11. 2021

Kovalík využil šancu

Jozef Kovalík postúpil do druhého kola dvojhry na turnaji ATP 250 v Štokholme (711 275 EUR, tvrdý povrch hala). V pozícii lucky losera zdolal v úvodnom zápase Nemca Petra Gojowczyka 6:7(5), 6:4, 7:5 za takmer tri hodiny. Ďalším súperom dvadsaťdeväťročného Bratislavčana bude víťaz súboja medzi Alexandrom Bublikom a Arthurom Rinderknechom.

PSO: Karol v hlavnej súťaži

Miloš Karol (na snímke) postúpil do hlavnej súťaže dvojhry na challengeri 90 v Bratislave (66 640 EUR, tvrdý povrch hala). Osemnásťročný hráč NTC, ktorý v kvalifikácii Peugeot Slovak Open 2021 štartoval vďaka voľnej karte od organizátorov, zdolal vo finále eliminácie piateho nasadeného Rusa Alexandra Ševčenka 7:6(5), 6:4 za 97 minút. Slovensko tak v hlavnom pavúku bude mať sedemčlenné zastúpenie. V úvodnom kole narazí Karol na trojnásobného víťaza bratislavského challengeru Lukáša Lacka.

Molčan novou jednotkou

Alex Molčan sa stal novou slovenskou singlovou jednotkou. Na tejto pozícii vystriedal Norberta Gombosa, ktorému v novom vydaní rebríčka ATP patrí medzi Slovákmi až tretia priečka. Druhý je Andrej Martin. V debli si o jedno miesto polepšil Filip Polášek, aktuálne je na 8. priečke.

Medzi ženami je najvyššie Anna Karolína Schmiedlová, ktorá si v porovnaní s predošlým vydaním rebríčka polepšila o dve priečky a figuruje na 81. pozícii. Vo štvorhre je najlepšou Slovenkou Viktória Kužmová na 58. mieste.

PSO: Karol zabojuje o hlavnú

Miloš Karol sa prebojoval do finále kvalifikácie na 22. medzinárodných majstrovstvách Slovenska v tenise mužov. V úvodnom kole eliminácie podal veľmi dobrý výkon a favorizovaného Ergina Kirkina z Turecka (301. ATP) zdolal 6:1, 7:6(2) za 62 minút. Počas celého zápasu bol suverénny na servise, tureckému súperovi neponúkol ani jednu brejkbalovú príležitosť. O hlavnú súťaž zabojuje proti piatemu nasadenému Rusovi Alexandrovi Ševčenkovi.

07. 11. 2021

PSO: Privara a Naď v kvalifikácii vypadli

Peter Benjamín Privara (na snímke) ani Peter Naď nestačili v prvom kole kvalifikácie challengeru Peugeot Slovak Open 2021 na svojich súperov. Sedemnásťroční mladíci štartovali v eliminačnom pavúku vďaka voľnej karte od organizátorov. Privara prehral s tretím nasadeným Čechom Daliborom Svrčinom (314. ATP) 5:7, 2:6 za 91 minút. Zverenec trénera Daniela Trčku si týmto zápasom odkrútil premiéru na profesionálnom okruhu medzi mužmi a s favoritom zápasu držal krok najmä v prvom sete.

Naď si zmeral sily so šiestym nasadeným Japoncom Šintarom Močizukim (387. ATP). Zverenec Ľubomíra Kurhajca mu podľahol 3:6, 4:6 za 77 minút. Obaja hráči svojimi výkonmi v zápasoch s favorizovanými súpermi rozhodne nesklamali.