Klein o hlavnú, Kovalík nie

Lukáš Klein (na snímke) postúpil do finále kvalifikácie na turnaji ATP 250 v argentínskom Buenos Aires (411 940 USD, antuka vonku). V druhom kole si poradil s nasadenou štvorkou Thiagom Seybothom Wildom z Brazílie 6:3, 7:5 za 77 minút. Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza mal v zápase stopercentné využitie brejkbalov, sám o servis neprišiel ani raz. O hlavnú súťaž zabojuje proti Američanovi Ernestovi Escobedovi, ktorému minulý týždeň v Córdobe podľahol.

28. 02. 2021

V kvalifikácii 9 Slovákov

V nedeľu podvečer vyžrebovali v Národnom tenisovom centre kvalifikáciu turnaja ITF WTT M15 Bratislava. V prvom kole eliminačnej časti sa predstaví deväť Slovákov. Traja domáci hráči sa do nej dostali priamo - Miloš Karol, János Fekete a Nikolas Ľahký. Šiesti budú štartovať  vďaka voľnej karte - Matej Gálik, Peter Naď, Radovan Michalik, Michal Krajčí, Jakub Kaťuch a Andrej Krajčík. Kvalifikácia sa v AXA aréne NTC začína v pondelok o 10.00 h.

Všetky dôležité informácie, program, pavúky, výsledky, fotografie, livescore a livestream nájdete na oficiálnej stránke turnaja www.itfwttba.sk.

Gombos aj Zelenay vypadli

Norbert Gombos (na snímke) nepostúpil do hlavnej súťaže na turnaji ATP 500 v holandskom Rotterdame (1 117 900 EUR, tvrdý povrch hala). Vo finále kvalifikácie bol nad jeho sily štvrtý nasadený Američan Marcos Giron, ktorému podľahol 3:6, 4:6 za 84 minút. Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza ponúkol súperovi v zápase až 11 brejkbalových možností, štyri razy o servis prišiel. Sám súpera brejkol iba raz.

Klein aj Kovalík ďalej

Lukáš Klein (na snímke) postúpil do druhého kola trojkolovej kvalifikácie na turnaji ATP 250 v argentínskom Buenos Aires (411 940 USD, antuka vonku). V úvodnom zápase zdolal domáceho hráča Andreu Collariniho 6:4, 7:5 za 96 minút. Ďalším súperom zverenca Petra Vlka bude nasadená štvorka Thiago Seyboth Wild z Brazílie.

27. 02. 2021

Morvayová v Monastire tentoraz bez titulu

Viktória Morvayová nepostúpila do finále dvojhry na turnaji ITF WTT W15 v tuniskom Monastire (15 000 USD, tvrdý povrch vonku). Zverenka trénera Mateja Liptáka podľahla v semifinále kvalifikantke Francesce Curmiovej z Malty 6:7(5), 3:6 za 124 minút. Vo štvorhre sa s Poľkou Weronikou Falkowskou prebojovali do finále, v ktorom prehrali s rumunským párom Karola Patricia Bejenarová a Ilona Georgiana Ghioroaieová 6:1, 6:7(7), 10-12 za 93 minút.