Kovalík v Córdobe ďalej

Jozef Kovalík postúpil do druhého kola na turnaji ATP 250 v argentínskej Córbobe (393 935 USD, antuka vonku). V prvom kole si zverenec trénera Mateja Liptáka poradil s Kolumbijčanom Danielom Elahim Galanom a zvíťazil 6:2, 1:6, 6:3 za 104 minút. V ďalšom kole si zmeria sily s kvalifikantom Marcelom Tomasom Barriosom Verom z Čile.

23. 02. 2021

Horanský do druhého kola

Filip Horanský (na snímke) postúpil do druhého kola challengeru 80 na španielskom ostrove Gran Canaria (44 820 EUR, antuka vonku). Ôsmy nasadený si v úvodnom zápase poradil s Portugalčanom Goncalom Oliveirom a zvíťazil 1:6, 6:4, 6:1 za 122 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza si v druhom kole zmeria sily s víťazom zápasu medzi Talianom Gianom Marcom Moronim a Francúzom Manuelom Guinardom.

22. 02. 2021

Gombos i Zelenay vypadli

Norbert Gombos (na snímke) nepostúpil do druhého kola na turnaji ATP 250 vo francúzskom Montpellieri (323 970 EUR, tvrdý povrch hala). Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza nestačil na domácu šestku pavúka Uga Humberta a podľahol mu 3:6, 6:7(3) za 79 minút. V druhom sete viedol Gombos 5:2, no túto príležitosť nevyužil a zápas napokon prehral.

Polášek: Chcem byť jednotka

Po triumfe na Australian Open je hladný po ďalších úspechoch. Slovenský tenista Filip Polášek chce získať ďalšie grandslamové tituly a stať sa raz svetovou deblovou jednotkou. S Chorvátom Ivanom Dodigom sa po úspešnom ťažení v Melbourne vrátili do elitnej desiatky a potvrdili, že to vo finálových dueloch na veľkých turnajoch vedia.

Molčan v hlavnom pavúku

Alex Molčan (na snímke) postúpil do hlavnej súťaže challengeru 80 na španielskom ostrove Gran Canaria (44 820 EUR, antuka vonku). Druhý nasadený si vo finále kvalifikácie poradil s domácou šestkou pavúka Nikolasom Sanchezom Izquierdom 7:6(5), 6:3 za 119 minút. V hlavnej súťaži sa predstaví aj Filip Horanský, rovnako zverenec trénera Ladislava Simona. Hráči NTC si spolu zahrajú aj štvorhru.

Lacko nepostúpil do hlavnej

Lukáš Lacko nepostúpil do hlavnej súťaže na turnaji ATP 250 vo francúzskom Montpellieri (323 970 EUR, tvrdý povrch hala). V druhom kole kvalifikácie bol nad jeho sily ôsmy nasadený Peter Gojowczyk z Nemecka, ktorému hladko podľahol 2:6, 1:6 za 44 minút. Tridsaťtriročný Lacko si v zápase nevypracoval jedinú brejkbalovú príležitosť a nezopakoval dobrý výkon z prvého kola, keď vyradil nasadenú jednotku Kamila Majchrzaka z Poľska.