Filip: Najlepší zápas v živote!

Filip Polášek dosiahol životný úspech. Spolu s Chorvátom Ivanom Dodigom triumfovali na Australian Open 2021! Vo finále podali bezchybný výkon, keď Rama so Salisburym nepustili ani k jedinej brejkbalovej príležitosti. Deviaty nasadený pár nastrieľal 26 víťazných úderov a po 88 minútach slávil prvý spoločný grandslamový titul.

21. 02. 2021

Morvayová v Monastire úspešná

Viktória Morvayová nezískala titul vo dvojhre na turnaji ITF WTT W15 v tuniskom Monastire (15 000 USD, tvrdý povrch vonku). Tretia nasadená podľahla vo finále sedmičke pavúka Weronike Falkowskej z Poľska 3:6, 3:6 a na prvý singlový titul si ešte bude musieť počkať. Spolu so svojou finálovou premožiteľkou sa však bok po boku radovali z vítazstva vo štvorhre. Ako štvrtý nasadený pár zdolali vo finále rumunsko-českú dvojicu Bejenaruová, Šafářová 6:4, 7:5. Pre zverenku Mateja Liptáka je to druhý deblový titul na okruhu ITF.

Filipova bilancia: Dcéra, titul

Filip Polášek prežíva v posledných dňoch hádam najkrajšie obdobie života. Po tom, čo sa mu v piatok narodila druhá dcérka Olívia-Viktória, získal v nedeľu svoj prvý grandslamový titul. Práve dcérke a partnerke adresoval Filip aj prvé slová v pozápasovom rozhovore priamo v Rod Laver Arene. K obom úspechom srdečne blahoželáme!

AO: Polášek to dokázal!

Filip Polášek získal svoj prvý grandslamový titul v kariére. Spolu s Chorvátom Ivanom Dodigom triumfovali vo finále Australian Open (80 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku). V Melbourne ako deviaty nasadený pár zdolali vo finále obhajcov trofeje Rajeeva Rama s Joeom Salisburym 6:3, 6:4 za 89 minút. Polášek sa stal prvým slovenským mužským grandslamovým šampiónom v histórii.

Klein skončil v kvalifikácii

Lukáš Klein (na snímke) neuspel v prvom kole kvalifikácie na turnaji ATP 250 v argentínskej Córdobe (393 935 USD, antuka vonku). Nad jeho sily bol Američan Ernesto Escobedo, ktorému podľahol 6:7(4), 6:4, 1:6 za 139 minút. V hlavnej časti turnaja sa zo Slovákov predstavia Andrej Martin a Jozef Kovalík.

20. 02. 2021

Martin o trofej nezabojuje

Andrej Martin nepostúpil do finále challengeru 80 v čilskom meste Concepción (52 080 USD, antuka vonku). Druhý nasadený nestačil v semifinále na Argentínčana Sebastiana Baeza a podľahol mu 4:6, 3:6 za 92 minút. Tridsaťjedenročný Bratislavčan ponúkol súperovi až dvanásť brejkbalových možností, päťkrát o servis prišiel. Zbierka titulov daviscupového reprezentanta z challengerových turnajov vo dvojhre zostáva aj naďalej na čísle dvanásť. Na budúci týždeň sa predstaví na turnaji ATP 250 v argentínskej Córdobe.