Martin do štvrťfinále, Klein nie

Andrej Martin (na snímke) postúpil do štvrťfinále challengeru 80 v čilskom meste Concepción (52 080 USD, antuka vonku). Druhý nasadený si v osemfinále poradil s Brazílčanom Pedrom Sakamotom 6:3, 6:3 za 81 minút. Medzi osmičkou najlepších mohol naraziť na Lukáša Kleina. Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza však nestačil na osmičku pavúka Daniela Altmaiera z Nemecka a podľahol mu 6:1, 3:6, 3:6 za 116 minút.

18. 02. 2021

Lacko v Bielle vypadol

Lukáš Lacko (na snímke) nepostúpil do štvrťfinále challengeru 125 v talianskej Bielle (132 280 EUR, tvrdý povrch hala). V druhom kole bol nad jeho sily siedmy nasadený domáci hráč Lorenzo Musetti, ktorému podľahol 4:6, 3:6 za 81 minút. Tridsaťtriročný piešťanský rodák si v zápase vypracoval šesť brejkbalových príležitostí, no využiť dokázal iba jednu. O pätnásť rokov mladší súper mu podanie prelomil dovedna triktrát. V druhom kole sa v stredu v Bielle lúčil aj Martin Kližan.

Macko a Hrbatý držia palce

Prezident Slovenského tenisového zväzu Tibor Macko a bývalý kapitán daviscupového tímu Dominik Hrbatý považujú postup Filipa Poláška do finále prvého grandslamového turnaja roka Australian Open za veľký úspech. Zároveň obaja veria, že s Chorvátom Ivanom Dodigom ešte nepovedali na podujatí posledné slovo.

Polášek: Je to úžasný pocit

Filip Polášek sa stal prvým mužom v ére samostatnosti Slovenska, ktorý zabojuje o titul na grandslamovom turnaji. Spolu s Chorvátom Ivanom Dodigom zdolali v semifinále Australian Open druhý nasadený chorvátsky pár Nikola Mektič, Mate Pavič 4:6, 6:4, 6:3 a postúpili do finále.

AO: Polášek zabojuje o titul!

Filip Polášek s Chorvátom Ivanom Dodigom postúpili do finále na gradslamovom turnaji Australian Open (80 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku). V semifinále si nasadené deviatky poradili s dvojkami pavúka Matem Pavičom a Nikolom Mektičom z Chorvátska a zvíťazili 4:6, 6:4, 6:3 za 117 minút. V Melbourne je to pre nich prvé finále, o celkový triumf zabojujú proti piatej nasadenej dvojici Rajeev Ram, Joe Salisbury.

Kližan v Bielle skončil

Martin Kližan nepostúpil do štvrťfinále challengeru 125 v talianskej Bielle (132 280 EUR, tvrdý povrch hala). V druhom kole bol nad jeho sily štvrtý nasadený domáci hráč Andreas Seppi, ktorému podľahol 6:7(8), 3:6 za 114 minút. Tridsaťjedenročný Bratislavčan premárnil v prvom sete sľubné vedenie 5:1, napokon ho prehral v tajbrejku. V druhom dejstve si obaja hráči držali servis až do ôsmej hry. V tej zaváhal Kližan a skúsený Talian zápas s prehľadom dopodával do víťazného konca.