Škamlová v Egypte bez titulu

Chantal Škamlová nezískala titul na turnaji ITF WTT W15 v Káhire (15 000 USD, antuka vonku). Nad jej sily bola vo finále Španielka Jessica Boazasová Maneirová, ktorej nasadená sedmička podľahla vo vyrovnanom a dlhom zápase  6:2, 5:7, 3:6 za 130 minút. Dvadsaťsedemročná Slovenka si na dvanásty singlový titul na okruhu ITF tak bude musieť počkať. Naposledy sa vo dvojhre tešila ešte v roku 2017. Vo švorhre má na konte 37 prvenstiev z turnajov ITF, vlani sa radovala tri razy.

10. 01. 2021

Polášek zabojuje o finále

Filip Polášek s Chorvátom Ivanom Dodigom postúpili do semifinále turnaja ATP 250 v tureckej Antalyi (300 000 USD, tvrdý povrch vonku). Druhý nasadený pár si vo vyrovnanom zápase poradil s fínskou dvojicou Harrim Heliovaarom a Emilom Ruusuvuorim 3:6, 6:4, 11-9 za 86 minút. V supertajbrejku odvrátila slovensko-chorvátska dvojica dva mečbaly súperov a štyrmi vyhranými výmenami otočili zápas vo svoj prospech. O postup do finále zabojujú proti tretiemu nasadenému francúzskemu páru Jeremy Chardy, Fabrice Martin.

AO muži: Kližan aj Horanský vypadli

Mužská časť kvalifikácie na prvý grandslamový turnaj Australian Open (55 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku) sa tento rok odohráva v katarskej Dauhe. V prvý hrací deň zasiahli do bojov dvaja Slováci. Martin Kližan (na snímke) ani Filip Horanský však vo svojich zápasoch neuspeli. Tridsiaty nasadený Kližan nestačil na Brazílčana Felipeho Meligeniho Rodriguesa Alvesa a podľahol mu hladko 1:6, 4:6 za 74 minút.

09. 01. 2021

AO: Rozbehla sa kvalifikácia

Úvodnými zápasmi sa v nedeľu rozbehla kvalifikácia prvého grandslamového turnaja roka Australian Open (55 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku). Kvôli situácii s pandémiou koronavírusu sa tento rok jej ženská časť odohráva v Dubaji. Zo slovenských hráčok zasiahla do bojov ako prvá Kristína Kučová (na snímke). Tridsaťjednotka kvalifikačného pavúka sa do druhého kola neprebojovala. Nad jej sily bola  Srbka Olga Danilovičová, ktorej podľahla 2:6, 2:6 za 80 minút.

Škamlová v Egypte zabojuje o titul

Chantal Škamlová postúpila do finále turnaja ITF WTT W15 v Káhire (15 000 USD, antuka vonku). Nasadená sedmička si v semifinále poradila so šestkou pavúka Vandou Lukácsovou z Maďarska 6:2, 6:1 za 79 minút. O svoj dvanásty titul na okruhu ITF vo dvojhre zabojuje Škamlová proti Španielke Jessice Boazasovej Maneirovej.