Kližan prehral v druhom kole

Martin Kližan prehral v druhom kole na challengeri 80 v talianskom Ortisei (44 820 EUR, tvrdý povrch v hale). Ôsmy nasadený nestačil na Čecha Tomáša Macháča, ktorému hladko podľahol 4:6, 2:6 za 55 minút. Kližan si v zápase nevypracoval ani jediný brejkbal proti dobre podávajúcemu súperovi. Sám čelil štyrom možnostiam Macháča, z ktorých tri nedokázal odvrátiť. Po finálovej účasti na minulotýždňovom challengeri v Bratislave tak český reprezentant pokračuje v dobrých výkonoch aj na turnaji v Taliansku.

19. 11. 2020

Martin do štvrťfinále

Andrej Martin postúpil do štvrťfinále challengeru 80 v ekvádorskom Guayaquile (52 080 USD, antuka vonku). Tretí nasadený hráč si v druhom kole poradil s Čiľanom Marcelom Tomasom Barriosom Verom 6:4, 6:1 za 87 minút. V zápase si ani raz nestratil servis, naopak, sám využil tri z dvánastich možností na prelomenie súperovho podania. V súboji o semifinále zabojuje tridsaťjedenročný Bratislavčan proti víťazovi argentínskeho súboja Sebastian Baez - Facundo Mena.

18. 11. 2020

AO: Komplikácie okolo turnaja

Úvodné turnaje novej tenisovej sezóny, ktoré predchádzajú grandslamovému Australian Open, sú ohrozené. Organizátori totiž naznačili "nové výzvy" pre hráčov, ktorí plánujú priletieť do Austrálie počas pandémie koronavírusu. Vedenie ATP rozposlalo hráčom správu, v ktorej im oznámilo, že pôvodne plánované decembrové prílety do Austrálie sú v tejto chvíli neisté, čo zrejme naruší nabitý januárový harmonogram podujatí.

Kližan ďalej, Klein nie

Martin Kližan (na snímke) postúpil do druhého kola na challengeri 80 v talianskom Ortisei (44 820 EUR, tvrdý povrch v hale). V úvodnom zápase si ôsmy nasadený hráč hladko poradil s domácim držiteľom voľnej karty Giuliom Zeppierim 6:1, 6:3 za 50 minút. Jeho súperom bude víťaz česko-talianskeho suboja medzi Tomášom Macháčom a Lucom Nardim.

17. 11. 2020

Martin do druhého kola

Andrej Martin postúpil do druhého kola na challengeri 80 v ekvádorskom Guayaquile (52 080 USD, antuka vonku). V úvodnom zápase si tretí nasadený hráč poradil so Španielom Robertom Ortegom-Olmedom 6:4, 7:5 za 99 minút. Ďalším súperom tridsaťjedenročného Bratislavčana bude víťaz čilsko-argentínskeho súboja Barrios Vera - Tirante.