Gombos v Indian Wells víťazne

Norbert Gombos zdolal Brita Liama Broadyho 7:6(6), 6:3 a postúpil do finále dvojkolovej kvalifikácie turnaja ATP World Tour 1000 v kalifornskom Indian Wells. V hlavnom turnaji je Lukáš Lacko, ktorý sa stretne so Srbom Dušanom Lajovičom.

07. 03. 2018

Kližan nečakane vypadol

Martin Kližan, nedeľňajší víťaz challengeru v Indian Wells, vypadol v kalifornskom meste na turnaji World Tour 1000 nečakane v prvom kole kvalifikácie po prehre s dvestým tenistom sveta, Američanom Evanom Kingom, 4:6, 7:6(5), 3:6.

Čepelová nepostúpila

Jana Čepelová na turnaji WTA BNP Paribas Open v Indian Wells zdolala americkú držiteľku voľnej karty Louis Chiricovú 6:0, 6:3, ale vo finále kvalifikácie Podľahla Číňanke Jing Jing Duan 1:6, 3:6. Číňanka v 1. kole kvalifikácie vyradila Kristínu Kučovú 6:4, 6:3. V hlavnom turnaji sú Magdaléna Rybáriková a Dominika Cibulková nasadené a v 1. kole majú voľný žreb.

Rybáriková na maxime

Magdaléna Rybáriková je k dnešnému dňu v rebríčku WTA na 17. mieste, čo je najvyššie postavenie aktuálnej slovenskej jednotky v kariére. Vo svetovej stovke sú naďalej tri Slovenky. U mužov vypadol už pred týždňom Lukáš Lacko zo stovky, ale zostal slovenskou jednotkou pred Andrejom Martinom. Trojkou už je Martin Kližan, ktorý sa v rebríčku po víťzstve v Indian Wells posunul o 52 miest.

05. 03. 2018

Kližan vyhral v Indian Wells

Martin Kližan sa stal víťazom na challengeri v americkom Indian Wells (dotácia 150 000 USD, tvrdý povrch vonku), keď vo finále vyhral nad Darianom Kingom z Barbadosu 6:3, 6:3. Pre 28-ročného majiteľa 5 titulov z okruhu ATP je to siedme challengerové víťazstvo, ktorým sa posunie v rebríčku zo 181. miesta na 129. Fotografiu z dekorácie zavesil na facebook Kližanov tréner Dominik Hrbatý s komentárom: A je to doma.