Tri Slovenky v stovke

V aktuálnynch rebríčkoch mužov a žien sú vo svetovej stovke tri slovenské tenistky - po budapeštianskom turnaji sa do TOP 100 vrátila Jana Čepelová. Dominika Cibulková po finále na tomto podujatí je na 30. mieste a mala by byť nasadená v Indian Wells. Magdaléna Rybáriková, ktorá Budapešť vynechala, sa drží v dvadsiatke. U mužov zo stovky vypadol Lukáš Lacko.

26. 02. 2018

Puškár vyhral juniorský turnaj v Nemecku

Samuel Puškár vyhral juniorský turnaj ITF4 v nemeckom Cadolzburgu, keď vo finále zdolal Švajčiara Dominica Strickera 7:5, 1:6, 6:4. Sedemnáťročný člen NTC bol druhý nasadený. Pre zverenca trénera Petra Hrunčáka je to prvý titul na turnaji ITF juniorov.

25. 02. 2018

Cibulková v Budapešti prehrala

Dominika Cibulková nezískala deviaty singlový titul na WTA Tour. Na turnaji v Budapešti v jubilejnom 20. finále na hlavnom profesionálnom okruhu prehrala s Belgičankou Alison Van Uytvanckovou 3:6, 6:3, 5:7. Doplatila na nepremieňanie brejkbalov, keď zo 14 premenila iba dva.

Juniori TC Empire Stará, Čierny a Fekete úspešní v Rusku a Poľsku

Hráči TC Empire Trnava boli úspešní na juniorských turnajoch v zahraničí. Lenka Stará dosiahla najlepší výsledok kariéry výhrou na turnaji Grade 1 v Rusku. David Čierny získal titul v Poľsku po finálovom víťazstve nad klubovým kolegom Jánosom Feketem. Viac na: tcempire.sk

Cibulková o deviaty titul

V Budapešti nebude slovenské finále. Na turnaji WTA potvrdila Dominika Cibulková proti Nemke Mone Barthelovej najvyššie nasadenie a zdolala ju 6:3, 6:2, ale prekvapenie podujatia, Viktória Kužmová, vo svojom prvom semifinále kariéry podľahla Belgičanke Alison Van Uytvanckovej 4:6, 2:6.

24. 02. 2018

Lacko v Dubaji neuspel

Najvyššie nasadený Lukáš Lacko prehral v sobotu v prvom kole kvalifikácie na turnaji ATP v Dubaji s Lotyšom Ernestsom Gulbisom 4:6, 4:6. Slovenská jednotka má za sebou hektický týždeň - Lacko totiž v utorok vypadol v prvom kole v americkom Delray Beach, keď prehral s Nemcom Petrom Gojowczykom.