Gombos postúpil suverénne

Druhý nasadený Norbert Gombos zdolal vo finále kvalifikácie Španiela Ricarda Ojedu-Laru 6:2, 6:2 a postúpil do hlavnej súťaže na turnaji ATP vo francúzskom Montpellieri (dotácia 561 345 eur, tvrdý povrch Greenset v hale).

05. 02. 2018

Kristína Schmiedlová v Grenoble prehrala

Kristína Schmiedlová, členka NTC, ktorú v novej sezóne trénuje Ján Sabovčík, nepostúpila z trojkolovej kvalifikácie na turnaji ITF vo francúzskom Grenoble (dotácia 25 000 USD, tvrdý povrch v hale). Košičanka vo finále kvalifikácie prehrala s Luxemburčankou Eleonorou Molinarovou 6:3, 5:7, 1:6.

V Sofii traja Slováci v hlavnej

Martin Kližan a Jozef Kovalík postúpili do hlavnej súťaže a Lacko už do osemfinále turnaja ATP v bulharskej Sofii (dotácia 561 345 eur, tvrdý povrch). Kližan zdolal Taliana Salvatore Carusa 1:6, 6:4, 6:3 a Kovalík vo finále dvojkolovej kvalifikácie zvíťazil nad Nemcom Oscarom Ottem 6:3, 6:3. Lukáš Lacko vyradil v 1. kole Rusa Jevgenijoa Donského 6:4, 6:4. Kovalík sa stretne s Radu Albotom z Moldavy a Kližanov súper bude domáci držiteľ voľnej karty Alexander Donski.

Klein vo finále kvalifikácie neuspel

Lukáš Klein nepostúpil v Budapešti do hlavného turnaja. Na 64-tisícovom challengeri vyhral v 2. kole nad Britom Edwardom Corriem  6:3, 6:7 (3), 6:3, ale vo finále kvalifikácie prehral s Francúzom Constantom Lestiennem 4:6, 3:6. Francúz predým v 2. kole zdolal Patrika Nému 6:4, 7:6(2).

Kristína Schmiedlová v Grenoble do finále kvalifikácie

Kristína Schmiedlová, členka NTC, ktorú v novej sezóne trénuje Ján Sabovčík, postúpila do finále trojkolovej kvalifikácie na turnaji ITF vo francúzskom Grenoble (dotácia 25 000 USD, tvrdý povrch v hale) po výhre nad domácimi Fionou Gervaisovou 6:3, 6:4 a Tiphanie Fiquetovou 6:3, 6:2.