Kužmová v Portugalsku do finále nepostúpila

Prvá nasadená Viktória Kužmová, hráčka NTC, nepostúpila do finále na turnaji ITF v portugalskom Obidose (dotácia 25 000 USD, koberec vonku). V semifinále prehrala s Katie Boulterovou 4:6, 6:0, 3:6. Britke podľahla aj minulý týždeň vo štvrťfinále v Obidose.

28. 10. 2017

Kovalík cez Martina do semifinále

Jozef Kovalík postúpil na antukovom challengeri v peruánskej Lime s dotáciou 50-tisíc USD do semifinále cez krajana Andreja Martina, ktorý mu v treťom sete vzdal. Zápas trval 2:10 h, stav z pohľadu postupujúceho 5:7, 7:5, 5:1.

Klein v Jablonci postúpil do semifinále

Lukáš Klein postúpil do semifinále. V 2. kole 15-tisícového turnaja kategórie futures v Jablonci nad Nisou vyhral nad Čechom Davidom Poljakom 4:6, 6:2, 6:3 a vo štvrťfinále nad ďalším domácim hráčom Matějom Vocelom 5:7, 6:3, 7:6(2). Patrik Néma v 2. kole prehral s Vocelom 6:7(4), 6:4, 3:6.

27. 10. 2017

Schmiedlová vydrela postup

Karolína Schmiedlová vydrela postup do semifinále 80-tisícového turnaja ITF v americkom Macone. V 1. kole vyhrala nad domácou držiteľkou voľnej karty Katerinou Stewartovou 6:7(5), 6:3, 6:2, v osemfinále nad domácou Grace Minovou 7:6 (5), 2:6, 6:2 a vo štvrťfinále nad Švajčiarkou Stefanie Voegeleovou 6:4, 4:6, 7:6(5). Zápas trval 3:05 h.

Kužmová v Portugalsku už v semifinále

Prvá nasadená Viktória Kužmová, hráčka NTC, postúpila na turnaji ITF v portugalskom Obidose (dotácia 25 000 USD, koberec vonku) do semifinále bez straty setu. V 1. kole vyhrala nad fínskou kvalifikantkou Sonjou Keränenovou 6:0, 6:1, v 2. kole nad Bieloruskou Svetlanou Piraženkovou 7:5, 6:4 a vo štvrťfinále nad Ruskou Marinou Meľnikovou 6:3, 6:1. V semifinále sa stretne s Britkou Katie Boulterovou, ktorej minulý týždeň vo štvrťfinále v Obidose podľahla.

Kovalík a Martin proti sebe

Jozef Kovalík i Andrej Martin postúpili do štvrťfinále challengeru v peruánskej Lime (dotácia 50 000 USD, antuka vonku). Kovalík (na obr.) vyhral nad Španielom Ricardom Ojedom-Larom 6:3, 6:0 a Martin nad jeho krajanom Danielom Muňozom de la Navom 6:4, 6:2. Slovákov čaká vzájomný súboj o postup do semifinále, v bilancii vedie Kovalík 2:1.